نمناک سرگرمیگوناگون کشف گونه جدیدی از مورچه با پوزه عجیب! + تصاویر
مورچه عجیب ، عکس مورچه های عجیب
کشف گونه جدیدی از مورچه با پوزه عجیب و دراز در استفراق قورباغه اقدام جدید دانشمندان و پوهشگران می باشد که بسیار نادر است.
بازدید : 2,479 نفر

 گونه جدید مورچه در استفراغ قورباغه

اخیرآ با پیشرفت علم و تحقیقات فشرده ای که از سوی دانشمندان به عمل می آیند گونه های ناشناخته و عجیب فراوانی توسط آنها کشف شده است که کشف مورچه ای با پوژه دراز عجیب ترین این کشفیات است.

دانشمندان به تازگی موفق به کشف گونه جدیدی از مورچه در استفراغ قورباغه شدند. دانشمندان درحال انجام آزمایش های خود در اکوادور موفق به کشف این گونه از مورچه گرمسیری با پوزه دراز در شرایط غیرمعمول شدند.

به نقل از ScienceAlert، مردم گاهی فکر می کنند که محیط پیرامونشان، به خوبی شناخته شده است درحالی که رابلین، محقق و پژوهشگر از دانشگاه روچستر، می گوید:«هیچ چیز در دنیای پیرامون غیر ممکن نخواهد بود». کشف گونه جدید مورچه آن هم در استفراغ قورباغه نیز حکایت از این ماجرا دارد.

متاسفانه مورچه تازه کشف شده مرده است و گام بعدی محققان، یافتن گونه زنده آن برای تحقیقات بیش تر است.

مورچه عجیب

از آنجا که بسیاری از گونه های دوزیستان را خطر انقراض تهدید می کند، پژوهشگران برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد سلامت خود قورباغه و به طور کل محیط زیست و گونه های مشابه، محتویات معده قورباغه ها را مورد بررسی و مطالعه قرار می دهند. برای این کار، معده آن را به آرامی از آب پر می کنند تا مجبور به استفراغ شود و سپس آن را در حیات وحش رها می کنند.

مورچه عجیب

در یکی از این موارد بوده است که قورباغه بقایای جسد یک گونه جدیدی از مورچه را بالا آورد. به هر حال، خبر خوش این است که دانشمندان می گویند احتمالا مورچه کشف شده تنها گونه ناشناخته نیست وهنوز حشرات ناشناخته زیادی در معده قورباغه شیطان وجود دارد.

مورچه عجیب

باید گفت که تاکنون 45 گونه مورچه و نه گونه از کنه از این روش در معده این قورباغه های شکمو شناسایی شده است.

گفتنی است که گونه های سمی قورباغه همچون «قورباغه شیطان» از ترکیبات آلی موجود در مورچه ها برای تولید سم استفاده می کنند.

این اولین بار نیست که گونه های جدید از داخل شکم حیوان دیگری پیدا می شود. جاناتان کولبی، مدیر مرکز نجات دوزیستان و حفاظت هندوراس، در این مورد می گوید:«اولین بار در سال 1932 یک گونه مار در شکم مار دیگری کشف شد».

تحقیقات بیش تر در این مورد، بسیار چالش برانگیز است زیرا پیدا کردن گونه زنده این مورچه منوط به تعقیب قورباغه شیطان است که می تواند محل خورده شدن مورچه رابه دانشمندان نشان دهد.

کشف گونه جدیدی از مورچه با پوزه عجیب! + تصاویر

کشف گونه جدیدی از مورچه با پوزه عجیب! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از آنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف