دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتغذیه کشنده ترین انگل روی این دو میوه می نشیند
کشنده ترین انگل ، انگل میوه ها
میوه ها در مسیر پرورش و رشد بستر برخی از انگل ها و میکروب ها می شوند که با شستشو از بین می روند اما میوه هایی هم با داشتن کشنده ترین انگل خطری جدی برای سلاکتی ایجاد می کنند.
بازدید : 7,643 نفر

کشنده ترین انگل ها روی پوست خیار و توت فرنگی

توت فرنگی یکی از اولین نوبرانه های بهاری است که زود سر و کله اش پیدا و اغلب این موقع از سال زینت بخش سفره های ایرانی می شود اما در کنار طعم مطبوع و شیرین و خواص فوق العاده ی آن از جمله تقویت بینایی ، مقابله با ورم مفاصل و نقرس، بهبود عملکرد مغز، پایین آمدن فشار خون بالا و پیشگیری از بیماری های قلبی ، رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی در مصرف این میوه می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد .

آشنایی و معرفی کشنده ترین انگل های میوه

کشنده ترین انگل

کشنده ترین انگل های میوه ها

دکتری انگل شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه در خصوص بیماری که از طریق توت فرنگی می تواند به انسان منتقل شود، گفت:با توجه به اینکه توت فرنگی یک میوه بوته ای است ، امکان پخش انگل اکینو کوکوس گرانو لوزوس از سگ در حال تردد از مزرعه بر روی آن وجود دارد .

این انگل شناس در خصوص بیماری که از طریق انگل اکینو کوکوس گرانو لوزوس به انسان منتقل می شود، می گوید:این انگل در روده سگ زندگی می کند و از طریق مدفوع آن به محصولات سطح مزرعه و پس از آن در صورت عدم رعایت بهداشتی در خصوص میوه به انسان منتقل می شود .

انگل برنجی شکل که در بدنتان دم می کشد

وی با اشاره به عوارض ورود این انگل به بدن انسان عنوان کرد:تخم این انگل شبیه به دانه های کوچک برنج است که به راحتی و با کمی دقت بر روی میوه ها و سبزیجات قابل مشاهده هستند .

کشنده ترین انگل

انگل برنجی کشنده ترین انگل داخل بدن

وی افزود:متاسفانه توت فرنگی به دلیل وجود نا همواری ها روی سطح آن به خوبی شسته نمی شود و می تواند موجب انتقال این انگل به بدن انسان شود .

اغلب در کبد جا خشک می کند

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه ورود این انگل موجب ایجاد کسیت هیداتید در نقاط مختلف بدن می شود، تصریح کرد:کیست هیداتید در درجه اول در کبد،و سپس در ریه و سایر نقاط بدن رشد می کند . با توجه به بخشی از بدن که این انگل برای رشد و نمو انتخاب می کند، دوره کومون متفاوت است. به طور مثال ممکن است 5 تا 10 سال فرد از وجود این کیست در بدن خود اطلاع نداشته باشد .

کشنده ترین انگل ها

کشنده ترین انگل های کبد

زبان این بیماری فقط درد است

ایشان در خصوص روش تشخیص وجود این انگل در بدن اظهار کرد:کیست هیداتید با گذشت زمان سنگین و به عضوی از بدن فشار وارد می کند .  فشاری که کیست هیداتید بر روی عضو بدن وارد می کند اغلب درد زیادی را به همراه دارد که از نشانه های رشد این انگل محسوب می شود .

نسخه ای که یک انگل شناس می پیچد

این انگل شناس در خصوص روش های درمان این کیست ها در بدن عنوان کرد:دو روش درمانی جراحی و استفاده از دارو برای درمان کیست هیداتید به کار می رود که اغلب دارو درمانی زمان بر و همراه با عوارض است .

وی ادامه داد:بسیاری از بیماران از جمله زنان باردار، افراد مسن و افراد دیابتی نمی تواند از روش دارو درمانی برای حذف این کیست ها استفاده کنند چرا که می تواند عوارض جبران ناپذیری برای آنها داشته باشد .

خیار وگوجه هم از این غافله عقب نیستند

خیار و گوجه هم از جمله گیاهان بوته ای هستند که احتمال وجود این انگل بر روی آنها زیاد است اما به دلیل سطح صاف و شست وشوی آسان ، این انگل به راحتی از روی آن شسته می شود .

وی در پایان توصیه کرد:باید در شست وشوی میوه توت فرنگی که سرشار از خاصیت است بیشتر دقت کنیم تا از ابتلا به این بیماری در امان بمانیم .

کشنده ترین انگل ، شناخت کشنده ترین انگل روی میوه

کشنده ترین انگل روی این دو میوه می نشیند
511
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف