نمناک سرگرمیآیا میدانید کشورهایی که به زودی ناپدید می شوند!
کشور ، کشورهای جزیره ای
در اینجا لیست 10 جزیره ای آورده شده است که احتمال می رود در آینده نه چندان دور به طور کامل به زیر آب بروند.

10 مکانی که به زودی از زمین محو می شوند

تغییرات گسترده و سریع آب و هوا، بسیاری از نقاط دنیا را در خطر نابودی قرار داده است. در این مطلب 10 مورد از این مکان ها را که ممکن است در چند دهه ی آتی ناپدید شوند را به شما معرفی کنیم.

به گفته محققان استرالیایی، افزایش دمای کره زمین و بالا آمدن سطح آب دریاها باعث شده است خطر جدی بسیاری از جزایر موجود در اقیانوس آرام را تهدید کند و بر این اساس پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور بعضی از این جزیره ها برای همیشه ناپدید شوند.

 
جزایر غوطه ور که بخشی از جزایر سلیمان محسوب می شوند، مجمع الجزایر کوچکی هستند که در طول دهه گذشته سطح آب در اطراف آنها 10 میلیمتر افزایش یافته است با این روند، چیزی تا پایان عمر آنها باقی نمانده است.

جزایر سلیمان:

«جزایر سلیمان» یک کشور مستقل است که از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده و در منطقه اقیانوسیه در شرق «گینه نو» و شمال غربی وانواتو قرار دارد.

مالدیو:

این کشور از تعداد زیادی جزیره زیبا تشکیل شده است که احتمال می رود به زودی به زیر آب بروند. ارتفاع مالدیو 1.5 متر بالاتر از سطح دریا محاسبه می شود و به همین خاطر پست ترین کشور جهان نام دارد. به دلیل تغییرات جوی، مالدیو سومین کشور در خطر جهان است.

جمهوری کِیپ ورد:

نام یک کشور کوچک است که 10 جزیره آتشفشانی را شامل می شود و در قلب اقیانوس اطلس واقع شده است.

پالائو:

در اصل با نام «جمهوری پالاتو» شناخته می شود و کشور جزیره ای کوچکی است که در غرب اقیانوس آرام قرار دارد. جمعیت این کشور حدود 21 هزار نفر است و 250 جزیره را شامل می شود.

فیجی:

این کشور در مجموع 194 هزار کیلومتر است که البته 10 درصد آن را خشکی تشکیل می دهد. در این کشور 332 جزیره وجود دارد 110 مورد از آنها غیرقابل سکونت هستند. البته 500 جزیره کوچک هم در این کشور وجود دارد که وسعت آنها 18300 کیلومتر محاسبه می شود.

جزایر تنگه تورِس:

این کشور در اصل گروهی متشکل از 274 جزیره کوچک است که در تنگه تورِس واقع شده اند. تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب مهم ترین خطر برای این کشور محسوب می شود.

سیشِل:

کشور سیشِل در مجموع 115 جزیره گرانیتی و مرجانی را شامل می شود که در غرب اقیانوس هند واقع شده است. در این کشور حدود 87 هزار نفر زندگی می کنند و با ارتفاع 3 فوت، بیشتر از مالدیو در معرض خطر غرق شدن است.

تِگوآ:

نام کشور کوچکی است که به گفته سازمان ملل متحد در مجموع 100 خانوار را در خود جا داده است و در تنگه تورِس واقع شده است. بین سال های 1997 تا 2009 میلادی ارتفاع آب در این جزیره 5 اینچ بالا آمد.

میکرونزی:

ناحیه ای در منطقه اقیانوسیه است که هزاران جزیره کوچک را در غرب اقیانوس آرام شامل می شود. کمبود مواد غذایی و بالا آمدن سطح آب این احتمال را ایجاد کرده است که این کشور ناپدید شود.

جزایر کریباتی:

نام کشوری است که در منطقه استوایی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور 32 جزیره مرجانی را شامل می شود و حدود 103 هزار نفر در ان زندگی می کنند. بیشتر از این جزایر در حال غرق شدن هستند.

 

کشورهایی که به زودی ناپدید می شوند!

کشورهایی که به زودی ناپدید می شوند!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از شریان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف