نمناک اخبارجامعه راه اندازی اتوبوس های ضد فساد مالی در کشور قزاقستان
کشور قزاقستان ، مبارزه با فساد مالی
اعضای گروه ضد فساد مالی به شهروندان کشور قزاقستان سیاست چگونگی مبارزه با فساد مالی در کشور را توضیح می دهند.
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395

مبارزه با فساد مالی در کشور قزاقستان

قزاقستان کشوری است در آسیای میانه، پایتخت این کشور در سال 1998 از آلماتی در جنوب که بزرگ ترین شهر کشور است به آستانه در شمال منتقل شد.

مرکز مبارزه با فساد مالی قزاقستان جهت مبارزه با فساد اقتصادی و همچنین آگاه کردن مردم این کشور به حقوق خود «اتوبوس های ضد فساد مالی» را در این جمهوری راه اندازی کرد.

در بیشکک به نقل از «اسپوتنیک»، دفتر مطبوعاتی مرکز مبارزه با فساد مالی جمهوری قزاقستان از تشکیل گروه های ضدفساد مالی که با اتوبوس های مخصوص و مشخص شده در سراسر کشور حرکت خواهند کرد، خبر داد.
در متن این گزارش آمده است:اعضای گروه ضد فساد مالی به شهروندان قزاقستان سیاست چگونگی مبارزه با فساد مالی در کشور را توضیح می دهند و با روی باز از شهروندان مراجعه کننده استقبال می کنند. هدف اصلی از تشکیل چنین گروهی، تبلیغات ضد فساد مالی به عنوان هنجار زندگی روزمره است. 

 

کشور قزاقستان

اتوبوس های ضد فساد مالی

اولین گروه ضدفساد مالی به طور آزمایشی با کارمندان 4 سازمان دولتی شهر «آستانه » که در حدود 500 نفر هستند، دیدار می‎کند.

در آینده گروه ضد فساد مالی برای مراجعه شهروندان قزاقستان در ادارات دولتی مستقر شده و با مردم در این زمینه همکاری می کنند. این گروه ها با اتوبوس های مخصوص و مشخص شده طبق جدول زمانی برنامه ریزی شده در حال فعالیت هستند.

همچنین دولت قزاقستان در اختیار این نهاد اتوبوس ها مخصوص را قرار داده که چه در پایتخت و چه در مناطق کشور فعالیت خود را ادامه دهند. «سلاوت موکسیماف»مدیر بخش سیاست ضد فساد مالی نهاد امور دولتی و مبارزه با فساد مالی، «دانیار موسیلیماف» معاون رئیس بخش دفتر ملی مبارزه با فساد مالی در شهر «آستانه»، «دانیار تولگناف» قهرمان جهانی در بوکس و دیگر مقامات دولتی قزاقستان عضو این گروه ضد فساد مالی شده اند. 

کشور قزاقستان

اتوبوس های ضد فساد مالی

به گفته «عالیک شپکبایف»، معاون رئیس آژانس خدمات دولتی و مبارزه با فساد مالی قزاقستان بیش از 1800 کارمند دولتی به خاطر رشوه گیری تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و 1200 کارمند دولتی قزاقستان به خاطر ارتکاب فساد مالی سنگین از کار دولتی برای همیشه کناره گذاشته شده اند.
شپکبایف اظهار داشت:فساد توسط این کارمندان بیش از 200 میلیون دلار به بودجه قزاقستان خسارت وارد کرد که از این مبلغ 93 میلیون دلار برگردانده است.

راه اندازی اتوبوس های ضد فساد مالی در کشور قزاقستان

راه اندازی اتوبوس های ضد فساد مالی در کشور قزاقستان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فارس /ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف