دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان برگزار کلاس های آموزشی در تابوت
تابوت ، خوابیدن در تابوت
کشوره کره برای درمان افسردگی در میان جمعیت خود و جلوگیری از احتمال خودکشی افراد، طی اقدامی جالب ،به آنها درون تابوت آموزش می دهد.
بازدید : 3,478 نفر

تابوت درمانی برای جلوگیری از افسردگی و خودکشی

شاید دراز کشیدن در داخل تابوت آنهم زمانی که هنوز قلب از کار نیفتاده است، جزو برنامه های روزانه همه نباشد.اما نیاز به دانستن احساسی که پس از مرگ به سراغ افراد می آید شاید آنها را از خودکشی باز دارد.

یزان خودکشی در کره بالا رفته و آمار عجیب و تکان دهنده ای از این موضوع در این کشور وجود دارد. امروزه روزانه حدود 40 نفر در کره خودکشی می کنند. کارشناسان دلیل بالای این رقم را وجود فضای بیش اندازه رقابتی در کشور می دانند و برای رهایی کشور از این موضوع، دست به برنامه ریزی جدیدی زده اند.

آن ها برای افرادی که افسردگی و احتمال خودکشی دارند، احساسی مشابه مرگ را به وجود می آورند و از آن به عنوان درمان «تجربه مرگ» نام می برند.

تابوت درمانی

شرکت کنندگان در مرکز شفای سئول که برای این نوع درمان انتخاب شده اند، از نوجوانانی که با فشار درس و مدرسه درگیر هستند تا افراد مسنی که به انزوا روی آورده اند و کسانی که مشکلات مالی و اقتصادی دارند، تشکیل می شود.

همه آن ها لباس هایی سفید بر تن می کنند و در تابوت هایی که در کلاس گذاشته شده، می نشینند و به مراسم خاکسپاری جئونگ یونگ مون که مدیر مرکز شفای سئول است گوش می دهند. با این تفاوت که او در صحبت هایش از آن ها می خواهد که خودشان را به عنوان بخشی از این جهان قبول داشته باشند و حتی در سخت ترین شرایط به دنبال شادی باشند.

تابوت درمانی

بعد از آن این دانش اموزان در تابوت هایشان می خوابند و از آن ها عکسی در تابوت گرفته می شود و سپس بر روی متنی که دوست دارند در مراسم خاکسپاری شان خوانده شود کار می کنند و در نهایت نیز آخرین کلمه هایشان در این دنیا را برای دیگران می گویند.

بعد از آن ساعت مرگ نواخته می شود فرشته مرگ با حضور در اتاق همه را داخل تابوت می کند و درها را می بندد.

بعد از مدت 10 دقیقه که این افرد با خودشان تنها بودند و در تابوت هایشان خوابیده اند و فرصت این را داشتند که به نبودن شان در دنیا فکر کنند. درهای تابوت باز می شود و به آن ها یادآوری می شود که همچنان در این دنیا حضور دارند و به آن ها می گویند:حالا می دانید مردن چه حالی دارد و تقریبا با آن آشنا شدید، اما همچنان زنده هستید و در این دنیا حضور دارید، برای زندگی بهتر مبارزه کنید.

تابوت درمانی

ایده این کار از آن جایی می آید که به این افراد این امکان داده می شود تا در مراسم خودشان شرکت کنند و در این مدت فکر کنند که با رفتنشان چه ضربه هایی را به افرادی که دوستشان دارند می زنند.

تابوت درمانی

البته تابوت درمانی اولین بار نیست که استفاده شده و چند سال قبل در اکراین، فردی که تابوت می ساخته این امکان را به وجود می آورد که هرکسی که دلش می خواهد می تواند در برخی از تابوت هایی که او ساخته بخوابد و شبیه سازی از مرگ داشته باشد. در آن زمان روان شناسان برای کسانی که از مشکلات روانی حاد رنج می بردند، این تجربه را موثر می دانستند.

تابوت ، درمان افسردگی داخل تابوت

برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف