نمناک اخبارجامعه عکس کلاهبرداران چیتگر منتشر شد
کلاهبرداران چیتگر ، کلاهبرداران چیتگر
دلالان خودروهای تصادفی که با عنوان کلاهبرداران چیتگر توسط شاکیان معرفی شده بودن بازداشت شده و تصویرشان برای مراجعه مالباختگان منتشر شد.
تاریخ انتشار : 1 آذر 1395
بازدید : 2,043 نفر

کلاهبرداران چیتگر شناسایی و دستگیر شدند

یکی از شهروندان با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأمورین اعلام داشت افرادی تحت عنوان فروش یک دستگاه دستگاه خودرو سواری به شرط سلامت خودرو ، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده اند .
 
پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور دادیار شعبه هشتم دادسرای ناحیه 10 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
اظهارات مالباخته :
 
مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت :"چندی پیش جهت خرید یک دستگاه خودرو سواری ، ازطریق آگهی روزنامه ی ... با یک شماره تماس درج شده در قسمت نیازمندی ها – بخش فروش خودرو تماس گرفتم . به نظر می رسید فروشنده ی خودرو قیمتی مناسب را برای فروش خودرو اعلام کرده ؛ بلافاصله با شماره تماس فروشنده تماس گرفتم ؛ فروشنده مدعی بود که خودرو از لحاط بدنه و موتوری فاقد هرگونه مشکل فنی و یا سابقه تصادف است و صرفا به دلیل نیاز مالی قصد فروش آنرا دارد ؛ نهایتا پس از توافق اولیه بر سر قیمت خودرو ، با یکدیگر جهت بازدید خودرو در منطقه یافت آباد قرار ملاقات گذاشتیم " .
 
مالباخته به کارآگاهان گفت:در محل قرار ملاقات پیش بینی شده در کنار خیابان !!!! واقع در منطقه یافت آباد ، مردی حدودا 50 ساله با یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 در محل قرار حاضر شد ؛ این شخص مدعی شد که خودروی فروشی کاملا سالم است و آنرا به تازگی ز کارخانه خریداری کرده و هیچگونه نقص فنی و یا بدنه ندارد ؛ در همین زمان چند غریبه با مداخله در امر فروش خودرو ، به فروشنده پیشنهاد دادند تا خودرو را به قیمتی بالاتر از او خریداری کنند و زمانیکه از سوی خریدار به آنها اعلام شد که ایشان با بنده جهت فروش خودرو به توافق رسیده به سراغ من آمده و پیشنهاد دادند که در ازای دریافت مبلغی از سوی آنها ، بنده از خرید خودرو منصرف شده تا آنها بتوانند خودرو را خریداری نمایند " .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت :با توجه به اصرار این افراد جهت خرید خودرو و به تصور اینکه در حال از دست دادن فرصت خرید یک دستگاه خودرو سواری صفر آنهم با قیمتی بسیار مناسب هستم ، بلافاصله از فروشنده درخواست کردم تا فروش خودرو را قطعی نماید و حتی برای اینکار از وی خواستم تا به یک دفاتر رسمی در همان نزدیکی رفته تا قرارداد تنظیم فروش خودرو سریعا تنظیم و پول خودرو را نقدا به وی پرداخت شود . بنده بهمراه فروشنده به یکی از دفاتر اسناد رسمی در همان منطقه یافت آباد رفته ، اسناد مالکیت خودرو بنام من منتقل و پول خودرو نیز نقدا به فروشنده پرداخت شد .
 
مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت :پس از گذشت چند روز از زمان خرید خودرو ، با مراجعه به محل کار یکی از دوستان خود در یک مغازه تعمیرات خودرو ، ایشان در همان برررسی اولیه به بنده اعلام کرد که خودرو کاملا تصادفی بوده و به احتمال بسیار زیاد دارای سابقه واژگونی است !! ؛ با فروشنده تماس گرفتم اما در کمال تعجب ایشان زیر بار نرفت و عنوان داشت که خودرو را پس از رؤیت کامل بنده و برابر اسناد رسمی و دولتی به بنده فروخته و پس از آن نیز دیگر پاسخگوی تماس های بنده نشد .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
دستگیری متهمین پرونده :
 
با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری اطلاع پیدا کردند که متهمین پرونده از مدتی پیش با درج آگهی فروش خودروهای مختلف بویژه "پراید" ، "ال 90 " و "پژو" درقسمت نیازمندی های روزنامه ... اقدام به فروش خودروهای کاملا تصادفی در پوشش خودروهای صفر کرده اند ؛ در ادامه و با بررسی پرونده های مشابه ، کارآگاهان با شناسایی دهها مالباخته و بررسی اظهارات آنها اطمینان پیدا کردند که تمامی این مالباختگان توسط یک گروه از کلاهبرداران مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند .
 
با بهره گیری از اقدامات پلیسی ، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی یک گاراژ استیجاری در منطقه "مرتضی گرد" شدند که در آن ، یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری بنام های "بهروز . س" ( 48 ساله ) بهمراه برادرش بنام "پرویز" ( 40 ساله ) و یکی دیگر از بستگان خود بنام "روح الله . ب" ( 54 ساله – دایی بهروز و پرویز ) اقدام به نوسازی خودروهای تصادفی و در ادامه فروش آنها تحت عنوان خودروهای صفر از طریق آگهی روزنامه های کثیرالانتشار کرده بود .
 
در ادامه رسیدگی به پرونده ، با اطمینان از حضور متهمین در داخل گاراژ هر سه آنها دستگیر و به پایگاه پلیس آگاهی منتقل شدند کردند ؛ متهمین پس از انتقال به پایگاه پلیس آگاهی صراحتا به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف و دیگر عضو گروهشان بنام "آرمان . ج" ( 24 ساله ) را نیز معرفی کردند که آرمان نیز پس از گذشت روز از زمان دستگیری دیگر متهمان دستگیر و به مشارکت در کلاهبرداری و همدستی با دیگر متهمین اعتراف کرد .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به ارزش مالی پرونده عنوان داشت :با دعوت از دهها مالباخته و شناسایی متهمین از سوی مالباختگان ، ارزش مالی پرونده تا به این مرحله از رسیدگی به بیش از 500 میلیون تومان برآورد می شود .
 

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین عنوان داشت :"در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب با جرایم مرتبط با کلاهبرداری و شناسایی دهها مالباخته تا به این مرحله از رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند ".

عکس کلاهبرداران چیتگر منتشر شد

عکس کلاهبرداران چیتگر منتشر شد
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف