نمناک اخبارجامعه ماجرای کلاهبرداری مرد روانشناس قلابی از زن جوان
کلاهبرداری ، روانشناس قلابی
مردی که با داشتن مدرک سیکل اقدام به کلاهبرداری با عنوان دکتر روانشناس کرده بود دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 23 مهر 1394
بازدید : 3,374 نفر

کلاهبرداری مرد روانشناس

این روان شناس قلابی با شکایت زنی تحت تعقیب قرار گرفت. زن جوان به پلیس اعلام کرده بود که یک دکتر روان شناس او را فریب داده و به بهانه مشاوره پول زیادی از او گرفته است. زن جوان در توضیح ماجرا گفت:از طریق یکی از سایت های اینترنتی، با فردی که خود را دکتر روان شناس معرفی کرده بود آشنا شدم.

 
پس از آن با واریز مبلغی به حساب وی خدمات مشاوره ای دریافت کردم اما بعد از مدتی متوجه شدم که او کلاهبردار است. با ثبت اظهارات این زن، اکیپی از مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز، تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. ماموران با ردیابی در فضای مجازی سرانجام موفق شدند مخفیگاه وی را در شهرستان ملارد شناسایی کنند.
 
متهم در این سایت با معرفی خود به نام دکتر روان شناس اقدام به تبلیغ درخصوص مشاوره روان شناسی در منزل، برگزاری جلسات و همایش های علمی و سخنرانی در ارگان ها و سازمان های مختلف، تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزشی می کرد.
 
در ادامه پس از استعلام از کانون روان شناسی و دانشگاه علوم پزشکی و تأیید تقلبی بودن مدرک دکتری وی، مأموران پلیس آگاهی فردیس با دریافت نیابت قضایی راهی شهرستان ملارد شدند و او را به دام انداختند. کارآگاهان در بازرسی از خانه متهم تعدادی مدارک و اوراق تقلبی مانند کارت ویزیت تحت عنوان دکتر روان شناس، استاد دانشگاه و عضو هیأت علمی دارای بورد تخصصی از کشورهای اروپایی، چندین عدد لوح تقدیر از مقامات برجسته دولتی و علمی، 3جلد کتاب با موضوعات روان شناسی تالیف متهم، تعدادی مهر جعلی از کانون روان شناسی و مشاوره و سایر ارگان های دولتی کشف شد.
 
سردار بخشعلی کامرانی صالح، فرمانده انتظامی استان البرز گفت:متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی فردیس به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد. او گفت که با داشتن مدرک سیکل به مدت 7سال است که با برچسب مدرک دکتری روان شناسی از دانشگاه های معتبر اروپایی دست به کلاهبرداری زده است. فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد:با توجه به احتمال افزایش شاکیان پرونده، چنانچه هرکس در دام کلاهبرداری این دکتر قلابی گرفتارشده می تواند برای شکایت به پلیس آگاهی شهرستان فردیس مراجعه کند.

ماجرای کلاهبرداری مرد روانشناس قلابی از زن جوان

ماجرای کلاهبرداری مرد روانشناس قلابی از زن جوان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از همشهری - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف