ردپای کلاهبرداری خواننده لس آنجلسی از مردم ایران + تصاویر

تاریخ انتشار : 6 تیر 1394کد مطلب : 16899زمان مطالعه : 3 دقیقه
مردی که با تبلیغات اقدام به فروش خانه های خیالی در کشور ترکیه می کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. در این پرونده کلاهبرداری ردپای شهرام شب پره خواننده لس آنجلسی به چشم می خورد.

در مورخه 14/11/1393 خانمی با مراجعه به دادسرای امور بین الملل و طرح شکایتی عنوان داشت که از طریق آگهی تبلیغاتی یکی از شبکه های ماهواره ای قصد خرید یک واحد آپارتمان مسکونی در کشور ترکیه را داشته که توسط شخص فروشنده مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

پرونده در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 30 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

کلاهبرداراظهارات شاکیه:
شاکیه پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:" شخصی بنام "یاشار. ر" با اعلام مالکیت شرکت "فرست هوم آلانیا" با شماره ثبت جعلی متعلق به یک شرکت تبعه ترکیه اقدام به فروش یک دستگاه آپارتمان در کشور ترکیه – منطقه آلانیا به اینجانب .... نمود و بابت پیش پرداخت فروش آپارتمان نیز مبلغ 20 هزار یورو به حساب ایشان واریز کردم ".

شاکیه در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت:" جهت تحویل آپارتمان به کشور ترکیه رفته بودم که در آنجا متوجه شدم آپارتمانی که توسط آقای "یاشار. ر" به بنده فروخته شده، در واقع متعلق به یک تبعه ترکیه می باشد که توسط ایشان اجاره شده است؛ با مراجعه به ایران و جهت استرداد مبلغ پیش پرداخت به سراغ یاشار. ر رفته اما ایشان اعلام کرد که قادر به استرداد پول نبوده و به این بهانه درخواست استرداد پول طی دو مرحله شد اما به وعده خود عمل نکرد ".

شاکیه در خصوص نحوه آشنایی خود با یاشار. ر نیز به کارآگاهان گفت:" از طریق برنامه شب خیز که از طریق شبکه ITN پخش می شود، در جریان فروش آپارتمان در منطقه آلانیا قرار گرفتم؛ پس از تماس با شماره اعلام شده از سوی برنامه، با آقای یاشار. ر آشنا شدم که ایشان خود را مالک شرکت فرست هوم آلانیا معرفی کرد ".
 

کلاهبردار
تحقیقات پلیسی:
با بررسی پرونده شکایت های مشابه مشخص شد که شکات و مالباختگان دیگری نیز توسط مدیر شرکت "فرست هوم آلانیا" مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

تعدادی از شکات پس از حضور در اداره چهاردهم آگاهی اعلام داشتند که علاوه بر آگهی تبلیغاتی شبکه های ماهواره ای، از طریق آگهی های تبلیغاتی درج شده در روزنامه های کثیرالانتشار ورزشی با "یاشار. ر" آشنا شده اند؛ تعدادی دیگر نیز در خصوص نحوه آشنایی خود با یاشار عنوان کردند که اولین ملاقات خود با وی را در هتل های چند ستاره انجام داده و این شخص خود را به عنوان فروشنده آپارتمان در ترکیه، جزیره کیش و ... معرفی کرده است.

دستگیری متهم:
با شناسایی محل تردد "یاشار. ر" (35 ساله) در جزیره کیش، هماهنگی های لازم با پلیس آگاهی جزیره کیش انجام و متهم در مورخه 02/04/1394 و در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار  گرفت.

متهم پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی صراحتاً به انجام تبلیغات فروش ملک در شبکه های ماهواره ای غیرقانونی و کلاهبرداری از شکات اعتراف کرد.

متهم در ادامه تحقیقات اعلام داشت:در طول مدت فعالیت خود با یکی از خوانندگان - متواری از ایران - بنام شهرام  شب پره اقدام به فروش آپارتمان می کردم اما پس از گذشت مدتی کوتاه با شهرام شب پره دچار اختلاف شده و از ترس این شخص مجبور به ترک کشور ترکیه و بازگشت به ایران شدم و در حال حاضر نیز شرکت فرست هوم آلانیا متعلق به این شخص (شهرام شب پره) است.  

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:" با توجه به اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر جرائم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند ".

ردپای کلاهبرداری خواننده لس آنجلسی از مردم ایران + تصاویر

3.9123
این مطلب مفید بود ؟9627
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
نظرات
وبگردی