نمناک اخبارحوادث دستگیری باند حرفه ای کلاهبرداری 3 هزار میلیاردی در یزد
کلاهبرداری ، باند کلاهبرداری
فرمانده انتظامی استان یزد گفت: اعضای یک باند حرفه ای که با اقدام های فریبکارانه و متقلبانه اقدام به کلاهبرداری به میزان سه هزار میلیارد ریال از شهروندان کرده بودند، دستگیری شدند.
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در یزد

سردار ایرج کاکاوند با اعلام این خبر گفت:با توجه به دریافت خبری مبنی بر حضور افراد غیربومی در شهر یزد و انجام فعالیت های غیرقانونی در قالب یک موسسه مالی، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
 
وی ادامه داد:تحقیق های ماموران پلیس نشانگر این بود که این افراد با اجاره یک دفتر در منطقه صفائیه یزد و با استفاده از خودروهای گران قیمت در سطح شهر خود را از کارمندان این موسسه مالی معرفی کرده و پس از آن با اقدام های فریبکارانه املاک شهروندان را قیمت گذاری کرده و آن را خریداری می کنند.
 
سردار کاکاوند افزود:اعضای این باند با اعلام اینکه موسسه مالی برای تبدیل شدن به بانک نیاز به اسناد مالکیت دارد پس از خرید ملک های شهروندان با ارزشی بالاتر از ارزش واقعی آن به جای پرداخت وجه اوراق سهام بدون پشتوانه موسسه را به نام افراد ثبت می کردند.
اعضای باند کلاهبرداری

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در یزد

 وی تصریح کرد:با هماهنگی قضائی، کارآگاهان پلیس در یک عملیات ضربتی اعضای این باند چهار نفره را دستگیر و در بازرسی انجام شده از مخفیگاه آنها تعدادی کارت های افتتاح حساب، اسناد مالکیت، مبایعه نامه و قراردادهای محضری را کشف کردند.
 
سردار کاکاوند ادامه داد:متهمان در بازجویی های فنی و پلیسی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی آگاهی به کلاهبرداری این مبلغ از طریق خرید املاک شهروندان و سپس انجام امورات غیرقانونی برای قانونی جلوه دادن فعالیت های متقلبانه خود اعتراف کردند.
 
وی از شناسایی چند نفر از مالباختگان این پرونده خبرداد و خاطرنشان کرد:اعضای این باند به کلاهبرداری و خرید ملک های مسکونی در استان های اصفهان، سیستان و بلوچستان، البرز و کردستان نیز اعتراف و با دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای استان روانه زندان شدند.
 
فرمانده انتظامی استان یزد از بررسی بیشتر در خصوص این پرونده خبرداد و افزود:شهروندان هیچگاه فریب تبلیغات موسساتی را که ادعای پرداخت سود بیش از حدمعمول را می دهند؛ نخورند و برای سرمایه گذاری به موسسات و مراکزی مراجعه کنند که فعالیت آنها قانونی و مورد تایید است.

دستگیری باند حرفه ای کلاهبرداری 3 هزار میلیاردی در یزد

دستگیری باند حرفه ای کلاهبرداری 3 هزار میلیاردی در یزد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از پایگاه خبری پلیس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف