نمناک اخبارحوادث کلاهبرداری زن و مرد شیک پوش در شمال تهران + تصاویر
کلاهبرداری ، کلاهبرداری اینترنتی
زن و مرد شیک پوش با ترفند خرید اینترنتی اقدام به کاهبرداری از کسبه شمال تهران می کردند که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند. در ادامه تصاویر دوربین مدار بسته از کلاهبرداری زن و مرد شیک پوش را مشاهده می کنید.
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1394
بازدید : 13,166 نفر

کلاهبرداری زوج شیک پوش

29 تیرماه یکی از کسبه منطقه نیاوران با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران به مأمورین اعلام کرد که یک آقا و خانم جوان، به بهانه پرداخت پول به شیوه اینترنتی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده اند

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ: 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

اظهارات مالباخته: 

مالباخته که نمایندگی فروش یکی از برندهای معروف لباس در شمال تهران را دارد، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت:" جوانی حدوداً30 ساله به همراه خانم جوانی حدوداً20 ساله - هر دو نفر با ظاهری کاملاً شیک و آراسته - به بهانه خرید البسه وارد مغازه بنده شدند و حدود 5میلیون تومان خرید کردند؛ در زمان پرداخت پول، این شخص یک عابر بانک به بنده داد و درخواست نمود تا علاوه بر برداشت مبلغ 5میلیون تومان بابت پول لباس هایخریداری شده، یکمیلیون تومان بیشتر از حساب وی برداشت و این مبلغ را به صورت نقدی به وی تحویل دهم و من نیز درخواست  ایشان را قبول کردم اما در زمان برداشت پول، دستگاه Pozz داخل فروشگاه پیغام داد که موجودی حساب کافی نیست.
 
 
زوج کلاهبردار
 

وی افزود: در ادامه خریدار عنوان داشت که مبلغ را به صورت اینترنتی پرداخت خواهد کرد و به این بهانه و پس از گرفتن شماره حساب جهت واریز پول، به ظاهر مشغول انتقال پول از طریق اینترنت گوشی تلفن همراه خود شد. پس از دقایقی این جوان با نشان دادن متنی که در آن نام صاحب حساب (بنده)درج شده بود مدعی واریز پول به حساب بنده شد و عنوان نمود که با توجه به پرداخت اینترنتی، پیامک انتقال وجه باکمی تأخیر به بنده اعلام خواهد شد و به این ترفند، علاوه بر تحویل گرفتن لباس هایخریداری شده به مبلغ 5میلیون تومان، یکمیلیون تومان را نیز به صورت دستی از من تحویل گرفت و هر دو نفر از مغازه خارج شدند "

 

زوج کلاهبردار

 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت:" فردای روزی که این زن و مرد جوان به مغازه من آمده و با توجه به عدم اعلام واریز مبلغ 6میلیون تومان از طریق پیامک بانکی، برای بررسی حساب به شعبه بانک مراجعه کردم که اعلام شد هیچ گونه تراکنش مالی از طریق پرداخت اینترنتی پول به حساب من صورت نگرفته و در آنجا متوجه کلاهبرداری توسط آن زن و مرد جوان و شیک پوش شدم "

شناسایی ده ها مالباخته

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری و با بررسی پرونده شکایت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی ده ها مالباخته دیگری شدند که همگی آنها توسط یک زن و مرد جوان با ظاهری شیک و آراسته و به بهانه پرداخت به شیوه اینترنتی مورد کلاهبرداریقرارگرفته بودند؛ در بررسی مشاغل مالباختگان مشخص شد که دو متهم تحت تعقیب پرونده با مراجعه به اصناف مختلف فروش لباس، لوازم التحریر، گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی، اسباب بازی و ... اقدام به کلاهبرداری در مناطق عمدتاً شمال و مرکز شهر تهران کرده اند

شناسایی و دستگیری متهمین پرونده

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، بررسی تصاویر دوربین های مداربسته مراکز خرید (محل مراجعه دو متهم زن و مرد) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات پلیسی، هویت متهم بنام "حمیدرضا. ت" (متولد 1360) با بیش از 5 فقره سابقه دستگیری از سال 89 تاکنون شناسایی شد؛ بررسی سوابق "حمیدرضا. ت" نشان داد که وی آخرین بار و در سال 1393 به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد در استان سمنان دستگیر و روانه زندان شده اما باگذشت مدتی و با تأمین قرار مجدداً آزاد، این بار متواری و پس از مراجعت به تهران اقدام به تکرار کلاهبرداری های خود نموده است

 

زوج کلاهبردار

 

با شناسایی حمیدرضا به عنوان متهم تحت تعقیب پرونده، شناسایی مخفیگاه وی آغاز و با انجام تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی در یکهتل آپارتمان در محدوده میدان ونک شدند؛ کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی پس از شناسایی دقیق مخفیگاه حمیدرضا و اطمینان از حضور وی و همدستش بنام مریم (18 ساله) در داخل هتل آپارتمان اقدام به دستگیر هر دو نفر آنها نموده و در بازرسی از مخفیگاه آنها مقادیر متنابهی از اموال به اصطلاحخریداری شده از مالباختگان توقیف شد

 

زوج کلاهبردار

 

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:" با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی پرونده کلاهبرداری مشابه، تاکنون بیش از 30 مالباخته شناسایی و متهمین پرونده نیز صراحتاً به ده ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرده اند ".

سرهنگ کارآگاه کرم  یوسف وند در پایان این خبر نیز عنوان داشت:" متأسفانه در بسیاری از موارد شاهد هستیم که بسیاری از کسبه محترم بدون احراز و مطابقت هویت صاحب کارت عابربانک با شخص ارائه کننده ی آن اقدام به فروش اقلام و حتی انجام خدماتی بانکی از قبیل پرداخت پول به افراد در مبالغ بالا!!! و ... می نمایند که این گونه موارد زمینه سوءاستفاده و بعضاً انجام کلاهبرداری از آنها را ایجاد می کند؛ ضمن آنکه به کلیه عزیزانی که نسبت به انجام خدمات بانکی از طریق سیستم اینترنت می نمایند نیز توصیه می شود که تا زمان دریافت پیامک بانکی مبنی بر موفقیت آمیز بودن تراکنش مالی موردنظر خود، جدا از هرگونه تحویل اقلام و یا پول نقد به افراد مراجعه کننده  خودداری نمایند  ". 

کلاهبرداری زن و مرد شیک پوش در شمال تهران + تصاویر

کلاهبرداری زن و مرد شیک پوش در شمال تهران + تصاویر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 37
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 29 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف