نمناک اخبارجامعه بازداشت متهم به کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه
کلاهبرداری ، کلاهبرداری میلیاردی
"م.م" که با عنوان مدیر یک شرکت تولیدی و صادرات فرش در کرمانشاه کلاهبرداری میکرد بازداشت شد .
تاریخ انتشار : 10 آبان 1395

یک متهم به کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه دستگیر شد

یک متهم به کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه دستگیر شد. "م.م" که با عنوان مدیر یک شرکت تولیدی و صادرات فرش در غرب ایران و استان کرمانشاه به جذب سرمایه های مردم اقدام و وعده پرداخت سودهای 40 تا 70 درصدی می داد شامگاه یکشنبه بازداشت شد.
فرد بازداشت شده بیش از 2000 میلیارد ریال از سرمایه های مردمی را با وعده سودهای نجومی جمع آوری کرده و قصد انتقال وجوه را داشت که دستگیر و اماکن در اختیار وی به عنوان کارگاه و انبار در شهرک های صنعتی اطراف کرمانشاه پلمب شد.
 
رییس کل دادگستری کرمانشاه در همین رابطه اظهار داشت:مردم در مراقبت از سرمایه های خود در امواج اغواگر و فریبنده تبلیغات کاذب هوشیار باشند.
 
محمدرضا عدالتخواه گفت:برخی علی رغم مجوزهای تعریف شده برای یک فعالیت اقتصادی خاص و مشروع مسیر کار خود را تغییر داده و اقدام به جذب سرمایه های مردم به امید پرداخت سودهای وسوسه انگیز می کنند که عقل سلیم از انطباق این سودها با ترازهای اقتصادی بازار ، نتیجه ای مشروع ، معقول و مطمئن نمی گیرد.
متهم به کلاهبرداری

کلاهبردار میلیاردی در کرمانشاه بازداشت شد

وی ادامه داد:از طرفی متاسفانه مراجع صادر کننده این مجوزها هم پس از صدور ، سازوکار نظارتی قابل قبولی ندارند که به محض انحراف اشخاص حقیقی و حقوقی از موضوع مجوز صادره ، آنها را از عمل خلاف قانون باز دارند و همین نقیصه می طلبد که مردم هوشیاری بیشتری را برای حفظ سرمایه های خود به کار گیرند.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بیان داشت:تضمین های این واحدهای به ظاهر اقتصادی هم تضمینات محکم و اطمینان بخشی نیست که سرمایه گذار را به امنیت خاطر برای سرمایه گذاری اش برساند ، مردم ما باید بدانند دادن پول به اشخاص با هدف دریافت سود بدون شفافیت و مشخص بودن کار اقتصادی منطبق با موازین شرعی اساسا ممنوع و خلاف قانون است.
 
گفتنی است، فرد مذکور و شرکتش از سوی رییس مرکز ملی فرش ایران تقدیر شده و تصویر این تقدیر نامه را در تبلیغات رسانه ای خود برای جلب اعتماد عمومی به کار گرفته است.
 
در ساعت مخابره این خبر جمع زیادی مردم مال باخته مقابل دفتر شرکت وابسته به "م.م" تجمع کرده اند.

بازداشت متهم به کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه

بازداشت متهم به کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرگزاری مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف