دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه کلاهبرداری میلیاردی به بهانه برنده شدن در قرعه کشی
کلاهبرداری ، باند کلاهبرداری
اعضای یک باند کلاهبرداری با ارسال پیام های فریب دهنده با مضامین برنده شدن در قرعه کشی ها ، سه میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری کردند.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1395

کلاهبرداری پیامکی با عنوان برنده شدن در قرعه کشی

اعضای یک باند کلاهبرداری که با ارسال پیام های فریب دهنده با مضامین برنده شدن در قرعه کشی ها و کشاندن سوژه های خود پای دستگاه های کارت خوان اقدام به انتقال وجوه آنها به حساب خود می کردند به سه میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.
 
سرهنگ «جواد صفایی»، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، گفت:در پی کلاهبرداری با عنوان برنده شدن در قرعه کشی های مختلف و کشاندن سوژه پای دستگاه خودپرداز و خالی کردن موجودی حساب افراد، پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت. این مقام انتظامی گفت:با بررسی پرینت حساب مال باختگان مشخص شد در بسیاری از کلاهبرداری ها، وجوه شکات به آدرس یک نفر ارسال و سپس از آنجا به حساب های مختلف منتقل شده است.
 
سرهنگ صفایی افزود:پس از آن با بررسی تراکنش مالی متهم دریافتند همه آدرس های اعلامی از سوی صاحب حساب صوری است. وی بیان کرد:در ادامه تحقیقات مشخص شد همه برداشت ها و خریدهایی که از سوی متهم صورت گرفته است، اغلب از مغازه های منطقه کمال شهر کرج بوده؛ بنابراین اقدامات اولیه به منظور شناسایی فروشگاه ها، مغازه ها و بانک هایی که متهم اقدام به خرید یا برداشت وجه نقد از آنها کرده بود، در دستور کار قرار گرفت و با مراقبت های نامحسوس، در نهایت متهم و همدستانش در مقابل یک فروشگاه در حال ردوبدل کردن تعدادی کارت بانکی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
کلاهبرداری میلیاردی

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه کشی و به شیوه کارت به کارت

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت:متهمان در مواجهه با مستندات موجود ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کردند بنا بر درخواست یکی از همدستانشان که در زندان به سر می برد، اقدام به افتتاح حساب کردند و با ارسال پیامک هایی با محتوای برنده شدن در قرعه کشی همراه اول یا سفر زیارتی به عتبات عالیات و... متقاضیان خود را پای دستگاه های خودپرداز کشانده و با ترفندهای خاص پس از دریافت رمز دوم دارندگان حساب، اقدام به تخلیه وجوه آنها کرده و سپس موجودی حساب ها را خرج می کردند.
 
وی افزود:متهمان تاکنون با این شیوه سه میلیاردو ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند. این مقام انتظامی اظهار کرد:با هماهنگی مقام قضائی متهم ردیف چهارم که به اتهام چندین فقره سرقت مسلحانه در زندان به سر می برد، از زندان تحویل و پس از بازجویی های تکمیلی مأموران با قرار وثیقه مناسب به همراه دیگر متهمان دستگیرشده روانه زندان شد. سرهنگ صفایی به شهروندان هشدار داد:از بازکردن پیامک های مشکوک با شماره های ناشناس و از دادن اطلاعات شماره حساب بانکی، رمزهای عبور و... به شماره های مشکوک جدا خودداری کنند و همچنین پیامک های جذاب و اغوا کننده مانند برنده شدن در قرعه کشی ها و... موجب فریب خوردنشان نشود.

کلاهبرداری میلیاردی به بهانه برنده شدن در قرعه کشی

برگرفته از روزنامه شرق / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف