نمناک اخبارجامعه کلاهبرداری میلیاردی به بهانه برنده شدن در قرعه کشی
کلاهبرداری ، باند کلاهبرداری
اعضای یک باند کلاهبرداری با ارسال پیام های فریب دهنده با مضامین برنده شدن در قرعه کشی ها ، سه میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری کردند.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1395

کلاهبرداری پیامکی با عنوان برنده شدن در قرعه کشی

اعضای یک باند کلاهبرداری که با ارسال پیام های فریب دهنده با مضامین برنده شدن در قرعه کشی ها و کشاندن سوژه های خود پای دستگاه های کارت خوان اقدام به انتقال وجوه آنها به حساب خود می کردند به سه میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.
 
سرهنگ «جواد صفایی»، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، گفت:در پی کلاهبرداری با عنوان برنده شدن در قرعه کشی های مختلف و کشاندن سوژه پای دستگاه خودپرداز و خالی کردن موجودی حساب افراد، پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت. این مقام انتظامی گفت:با بررسی پرینت حساب مال باختگان مشخص شد در بسیاری از کلاهبرداری ها، وجوه شکات به آدرس یک نفر ارسال و سپس از آنجا به حساب های مختلف منتقل شده است.
 
سرهنگ صفایی افزود:پس از آن با بررسی تراکنش مالی متهم دریافتند همه آدرس های اعلامی از سوی صاحب حساب صوری است. وی بیان کرد:در ادامه تحقیقات مشخص شد همه برداشت ها و خریدهایی که از سوی متهم صورت گرفته است، اغلب از مغازه های منطقه کمال شهر کرج بوده؛ بنابراین اقدامات اولیه به منظور شناسایی فروشگاه ها، مغازه ها و بانک هایی که متهم اقدام به خرید یا برداشت وجه نقد از آنها کرده بود، در دستور کار قرار گرفت و با مراقبت های نامحسوس، در نهایت متهم و همدستانش در مقابل یک فروشگاه در حال ردوبدل کردن تعدادی کارت بانکی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
کلاهبرداری میلیاردی

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه کشی و به شیوه کارت به کارت

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت:متهمان در مواجهه با مستندات موجود ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کردند بنا بر درخواست یکی از همدستانشان که در زندان به سر می برد، اقدام به افتتاح حساب کردند و با ارسال پیامک هایی با محتوای برنده شدن در قرعه کشی همراه اول یا سفر زیارتی به عتبات عالیات و... متقاضیان خود را پای دستگاه های خودپرداز کشانده و با ترفندهای خاص پس از دریافت رمز دوم دارندگان حساب، اقدام به تخلیه وجوه آنها کرده و سپس موجودی حساب ها را خرج می کردند.
 
وی افزود:متهمان تاکنون با این شیوه سه میلیاردو ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند. این مقام انتظامی اظهار کرد:با هماهنگی مقام قضائی متهم ردیف چهارم که به اتهام چندین فقره سرقت مسلحانه در زندان به سر می برد، از زندان تحویل و پس از بازجویی های تکمیلی مأموران با قرار وثیقه مناسب به همراه دیگر متهمان دستگیرشده روانه زندان شد. سرهنگ صفایی به شهروندان هشدار داد:از بازکردن پیامک های مشکوک با شماره های ناشناس و از دادن اطلاعات شماره حساب بانکی، رمزهای عبور و... به شماره های مشکوک جدا خودداری کنند و همچنین پیامک های جذاب و اغوا کننده مانند برنده شدن در قرعه کشی ها و... موجب فریب خوردنشان نشود.

کلاهبرداری میلیاردی به بهانه برنده شدن در قرعه کشی

کلاهبرداری میلیاردی به بهانه برنده شدن در قرعه کشی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از روزنامه شرق / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف