نمناک اخبارفرهنگ و هنر کلاه قرمزی 92 با پیام های اقتصادی و به روز
برنامه عروسکی کلاه قرمزی که از اوایل دهه هفتاد با برنامه صندوق پست به تلویزیون آمد اکنون با اضافه شدن شخصیت های عروسکی چون فامیل دور، جیگر، پسرعمه زا، آقای همساده، ببعی، گابی و ...

'فامیل دور، جیگر، پسرعمه زا، آقای همساده، ببعی، گابی و ... از جمله شخصیت هایی هستند که در چهار سال گذشته به جمع خانواده کلاه قرمزی افزوده شدند تا این مجموعه دچار روزمرگی و تکرار نشود.

کلاه قرمزی 92 با پیام های اقتصادی و به روز


بدون شک، امسال نیز کلاه قرمزی یکی از پرمخاطب ترین مجموعه تلویزیونی است که توانسته این موفقیت را در قبال احترام به شعور مخاطبان و نیز آموزش مهارت های زندگی به کودکان کسب و حفظ کند.
البته موفقیت سال های اخیر کلاه قرمزی را می توان در به روز بودن اطلاعات ارایه شده در هر قسمت از این مجموعه دانست و نویسندگان این برنامه سعی می کنند تا در هر قسمت سوژه هایی را متناسب با حال و هوای جامعه انتخاب کنند.
برای نمونه می توان به یکی از قسمت های ابتدایی این مجموعه در سال 92 اشاره کرد که شخصیت های عروسکی قصه، حراج لوازم دسته دوم به راه انداخته بودند و فامیل دور قیمت ها را به دلار اعلام می کرد و مدام در حال گرفتن آخرین نرخ دلار از صرافی ها بود.
یا شخصیت ˈببعیˈ که با به کار بردن اصطلاحات انگلیسی مخاطبان را مجذوب خود ساخته، قیمت یک عدد کلم بروکلی دسته دوم را دو دلار اعلام می کرد که در نوع خود جالب بود.
در یکی دیگر از قسمت های این سریال، فامیل دور در نقش یک درخت پاییزی، سعی داشت تا پسر عمه زا را که ایفاگر نقش برگ درخت بود از خود جدا کند، موضوع یارانه ها را پیش کشید و گفت:بچه بهت می گم برو؛ یارانه ات را هم قطع کردند من چطور خرج شماها بدهم... .
جانمایی این اصطلاحات در فیلمنامه این برنامه نشان می دهد که مجموعه کلاه قرمزی فرزند زمان خود است و با بچه ها و بزرگترها به زبان روز صحبت می کند و با اینکه برنامه ای قدیمی است، اما کهنه نمی شود و موضوعات آن نیز به ورطه تکرار نمی افتد.
همین موضوع رمز موفقیت ˈکلاه قرمزیˈ است و به اعتقاد کارشناسان رسانه، اگر این اصل از سوی سازندگان آن رعایت شود، حتی اگر در نوروزهای آینده کلاه قرمزی های دیگری داشته باشیم، بطور حتم باز هم حرف های تازه و به روزی برای مخاطبان خواهند داشت.'

کلاه قرمزی 92 با پیام های اقتصادی و به روز

کلاه قرمزی 92 با پیام های اقتصادی و به روز
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از nimrooznews.com
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف