نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها کدام کمردرد ها را جدی بگیریم و درمان کنیم؟
کمردرد ، پیشگیری از ابتلا به کمردرد
کمردرد از جمله عارضه هایی است که بیشتر افراد به آن مبتلا هستند و بیش از نیمی از مردم در دوره ای از زندگی آن را تجربه می کند.

کدام دسته از کمردرد ها نیاز به پیگیری دارند؟

کمردرد همان گونه که از نام آن پیداست، دردی است که در ناحیهی کمر بروز میکند و در موارد شدید سبب بروز ناتوانی در صاحب آن میشود. از طرف دیگر بسیاری از موارد بروز کمردرد ناتوان کننده هستند.

کمردرد یکی از شایع ترین مواردی است که باعث مراجعه به پزشک می شود. ممکن است یک مشکل ساده مثل اسپاسم عضلانی بوده یا موارد خطرناک و نگران کننده مثل تومور باشد.
البته در 90 درصد موارد، کمردرد نگران کننده نیست. اما در 10 درصد موارد اهمیت زیادی دارد. اگر کسی مشکل زمینه ای داشته باشد و نکات ایمنی را هم رعایت نکند، ممکن است دچارکمردرد شود.

افراد باید بدانند اولا پیشگیری بهتر از درمان است. دوم این که ورزش های لازم را انجام دهند. اگر قرار است کار سنگین انجام شود باید دیگران را هم به کار بگیرید. نه این که تنها همه کار ها را انجام دهید. اگر شکل کمردرد عوض شده باشد و درد شما تغییر فرم داده، جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید. نباید با مصرف خودسرانه مسکن درد را کاهش بدهید.

کمردرد

عوامل شایع در بروز کمردرد

توجه داشته باشید کمردرد در کودکان و افراد بالای 55 سال و در خانم های یائسه اهمیت دارد. کمردرد در افرادی که کورتون مصرف می کنند، دیابت دارند یا دیسک دارند حتی اگر خفیف باشد، نیاز به توجه دارد. این افراد حتی با انجام یک کار سبک ممکن است دچار عوارض استخوانی شوند.

آیا کمر درد در اول صبح و آخرشب مربوط به بیماری پارکینسون است؟

نمی توان همه مشکلات را به یک بیماری نسبت داد. کمردرد علل متعددی دارد. ممکن است مشکل دیسک، عضلات و مفاصل کمر و مشکل در ایستادن غلط باشد، اما قابل اصلاح است و با معاینه مشخص می شود علت چیست.
علت کمردرد هنگام راه رفتن چیست؟ این کمردرد با خم شدن به جلو کمتر می شود.
این حالت مربوط به تنگی کانال نخاع است که باید به پزشک مراجعه و درمان شود.

ورزش ویلیامز چه تاثیری در تقویت ستون فقرات دارد؟

ورزش ویلیامز به ستون فقرات قدرت می دهد و باعث تقویت عضلات ستون فقرات می شود. ورزش همان موقع اثر نمی کند و باید ادامه پیدا کند و سایر ورزش ها مثل ورزش های هوازی یا آبی هم باید انجام شود. ورزش خودتان را برای دیگران تجویز نکنید. چون اگر سرخوردگی مهره باشد با ورزش بدترمی شود.
برای کسانی که اضافه وزن دارد بلند شدن از روی مبل یا زمین بسیار سخت است. دراین زمان دچار گرفتگی کمر می شوند. هنگام خواب موقع جابه جا شدن، دچار درد می شوند. چه چیزی برایشان مفید است؟

کمردرد

راههای پیشگیری از کمردرد

این علائم، نشان دهنده ضعف عضلات ستون فقرات است. چون وزن بالاست، فشار به عضلات بالاست. خشکی کمر نشان می دهد به بعضی عضلات فشار زیادی وارد می شود. شب موقع خواب، فشار بیشتری به عصب وارد می شود. برای چنین فردی کاهش وزن ودرمان مناسب توصیه می شود.
بی حسی نخاعی چه مشکلاتی برای افراد ایجاد می کند؟ چون با انجام این بی حسی، دچار کبودی در محل و ناتوانی در حرکت شده است؟
در 99 درصد موارد تزریق، مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. در برخی افراد مستعد، تا چند وقت احساس سنگینی و درد وجود دارد. تزریق در این ناحیه تا 15-10 روز سر گیجه و سنگینی کمر ایجاد می کند که بعد از مدتی برطرف می شود.

آیا احساس کشش داشتن، هنگام ورزش نشان دهنده وجود یک مشکل است؟

احساس کشش طبیعی است. درد داشتن طبیعی است. اما اگر هنگام ورزش دردتان تشدید شد باید ورزش را قطع کنید. برحسب این که درد ناشی از سیاتیک است یا عضله، درمان فرق می کند.

آیا همه کمردرد ها به بیرون زدگی دیسک مربوط می شود؟

خیر، در این خصوص چند تشخیص مطرح می شود.

صبح ها هنگام نشستن روی زمین حس برق گرفتگی درناحیه کمر دارم، علت چیست؟

نیاز به بررسی دارد، چون چند تشخیص دارد بخصوص اگر برق گرفتگی با خم کردن گردن و پشت باشد.
افرادی که ورزش می کنند و مراقب سیستم عضلانی اسکلتی خود هستند و با نظر متخصص ورزش می کنند، آسیب های ناشی از پارگی دیسک ـ. پارگی رباطشان نسبت به کسانی که ورزش نمی کنند و فقط کار می کنند، کمتر است.

کمردرد

 راههای درمان کمردرد 

عادت های خطرناکی که موجب کمردرد می شوند!

برای پیشگیری از ابتلا به کمردرد که گاهی حتی انجام کارهای عادی روزانه را برای فرد دشوار می سازد همواره بر اهمیت حفظ سلامت بدن تاکید می شود اما چرا برخی افراد با وجود آنکه سالم و فعال به نظر می آیند بازهم دچار کمردرد می شوند.
در این مطلب در خصوص هشت عادت غلط معمول که موجب بروز کمردرد می شوند اشاره شده که آگاهی از آنها برای برطرف کردن یا حتی کاهش این عوامل ضروری است.

این هشت عادت عبارتند از:

1ـ اگر در طول روز زیاد بنشینید.
2 — کار کردن در منزل به ویژه اگر در حالت نشسته روی مبل و کاناپه یا درازکش روی تخت با رایانه کار کنید.
3- اگر از کیف دستی سنگین استفاده کنید.
4 — در صورتی که در طول روز ورزش نکنید.
5 — اگر فرد مضطربی باشید.
6 — اگر سیگار بکشید.
7 — درصورتی که از بالش مناسب به هنگام خواب استفاده نکنید.
8 — در صورتی که رژیم غذایی صحیح و سالم نداشته باشید.

کدام کمردرد ها بیرون زدگی دیسک کمر مربوط میشود

برگرفته از جام جم -اسپوتنیک / ر
این مطلب مفید بود ؟ 13 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف