نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان کم خوابی به کدام قسمت مغز آسیب می رساند؟
کم خوابی ، عوارض بی خوابی روی سیناپس ها
طبیعی است که کم خوابی عوارض جدی و بسیاری روی سلامت جسم و روح دارد ، مطالعات 4 ساله روی موش ها نشان داد که کمبود خواب کدام قسمت مغز را دچار مشکل می سازد.

مغز چگونه وقتی خواب هستید راه اندازی می شود؟

علوم در زمینه خواب شب فوایدی را به دست آورده اند. نداشتن استراحت کافی باعث بسیاری از بیماری های مزمن و افزایش وزن می شود که خود باعث بیماری هایی از قبیل تنگی نفس و ناراحتی قلبی می شود.

در ادامه ، بررسی مطالعات جدید پیرامون اینکه چگونه مغزتان در شب مجدداً راه اندازی می شود که موجب عملکردتان در طول روز شود.

طبق مطالعاتی که در طول چهار سال روی مغز موش ها و اتصال 7000 سیناپس بین سلول های عصبی انجام شده که دانشمندان از آن عکس گرفتند و بخشهای مختلف مغز را آنالیز کردند، نشان می دهد که کم خوابی 18 درصد اندازه سیناپس را کاهش می دهد.

مغز

بررسی عملکرد مغز در بیداری و خواب

اما وقتی ما بیداریم سیناپس ها فعال هستند و از نظر اندازه و استحکام رشد می کنند. مطالعاتی که روی هیپوکامپ و قشای مغز موش ها و فضایی که جایگاه یادگیری و حافظه را اشغال کرده انجام شده، نشان می دهد که پروتئین نقش مهمی روی انقباض سیناپس ها هنگامی که خواب هستید دارد.

ایده ی محکمی پیرامون اینکه موش و مغز انسان می تواند اطلاعات زیادی را ذخیره کند، قبل از این که نیاز به واسنجی باشد وجود دارد.

حتما هرکسی می داند، خوب خوابیدن در شب برای بدن ما ضروری است اما این مطالعات نشان می دهد که چگونه ذهن ما و پردازش طبیعی روی کل شب ما تأثیر می گذارد.

کم خوابی به کدام قسمت مغز آسیب می رساند؟

کم خوابی به کدام قسمت مغز آسیب می رساند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف