نمناک ورزشفوتبال تاج: احتمال کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا
لیگ قهرمانان آسیا ، رئيس سازمان ليگ برتر
رئیس سازمان لیگ مهدی تاج می گوید اگر قرار باشد دیدارهای نمایندگان ایران با تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشور بیطرف برگزار شود تیم های ایرانی از این رقابت ها کنار میکشند.
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394

احتمال کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا

تاج:اگر AFC بر تصمیم خود پافشاری کند، تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا کنار می کشند.

رئیس سازمان لیگ گفت:اگر AFC تصمیم بگیرد بازی در کشور بی طرف برگزار شود از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و اگر به نتیجه نرسیم از لیگ قهرمانان آسیا کناره گیری می کنیم.

بدنبال اعتراض جمعی از ایرانیان به اعدام آیت الله نمر باقر النمر روحانی بلندپایه شیعه عربستانی برابر سفارت سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد ریاض روابط خود را با ایران قطع کرد. فدراسیون فوتبال عربستان نیز در پیروی از مقامات این کشور اعلام کرد که برای برگزاری بازی های آسیایی به ایران نمی آید و خواستار برگزاری دیدارهای تیم های عربستانی با تیم های ایرانی در کشوری بی طرف شد.

 

کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا در صورت تصمیم AFC برای بازی در کشور ثالث

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که کمیته برگزاری رقابت های این کنفدراسیون، روز 15 مارس سال 2016 (25 اسفند 1394) را به عنوان روز ارزیابی نهایی در خصوص شرایط برگزاری دیدارهای میان نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران و عربستان سعودی در لیگ قهرمانان آسیا در خاک ایران انتخاب کرده است.
طبق این بیانیه کمیته برگزاری رقابت ها تصمیم گرفته که برنامه بازی های چهار گروهی که نمایندگان ایران و عربستان سعودی در آن قرار دارند را اصلاح کند تا زمان کافی برای انجام ارزیابی های لازم در خصوص شرایط میزبانی ایران از نمایندگان عربستان فراهم شود و اگر تا زمان اعلام شده شرایط به حالت عادی برنگردد، تمام بازی ها میان نمایندگان ایران و عریستان سعودی تا پایان این رقابت ها در کشوری بی طرف برگزار می شود.

مشکل فدارسیون فوتبال ایران و عربستان در بازی های لیگ قهرمانان آسیا

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ در مورد میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت:با اتفاقاتی که پیش آمده و با جلسه ای که برگزار شد بازی های هفته اول و دوم که در مقابل حریف های عربستانی است به هفته چهارم منتقل شد.

وی افزود:به جای بازی های هفته اول با تیم های عربستانی با حریفان ازبکستانی و اماراتی بازی می کنیم و اگر اختلاف حل شد بازی در ایران برگزار خواهد شد و در صورت اینکه ما مجبور باشیم در کشوری بی طرف بازی کنیم. ما این را قبول نداریم و این تصمیمی سیاسی است و اگر AFC پافشاری کند، مجبور هستیم در آخرین انتخاب از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کناره گیری کنیم که این مورد شبیه اتفاقی باشد که مثلاً فردا کره شمالی و کره جنوبی به مصاف هم نروند و این تصمیم خطرناکی است. اما ما امیدواریم این مشکل بین دو فدراسیون حل شود. البته این تأخیر و جابه جایی بازی ها تدبیری از سوی AFC بوده تا این مناقشه ختم به خیر شود.

تاج در مورد اظهارنظر دبیر فدراسیون فوتبال اظهار داشت:در کشورهای آمریکا و آلمان و بسیاری دیگر سفارت ما مورد تهاجم قرار گرفت و ما محکوم کردیم، اما هیچگاه مسائل سیاسی را در مسائل ورزشی ارتباط نمی دهند البته ما حمله به سفارت عربستان را محکوم می کنیم اما بحث امنیت کشور موضوعی بی معنی است اگر کشور ما امن نبود سوریه و عراق و افغانستان بازی های خود را به ایران منتقل نمی کردند.

وی در مورد راه ندادن کسرایی و نمایندگان ایران به جلسه AFC گفت:در مرحله اول آقای کسرایی و اسدی به جلسه رفتند که کسرایی را راه ندادند، اما در مرحله دوم من و آقای کفاشیان به جلسه رفتیم و موضوع را بررسی کردیم. به نظرم اگر براتی حضور پیدا می کرد بهتر بود، چون آن جا زبان حقوقی است.

وی درباره سؤالی مبنی بر حمایت کفاشیان از شیخ سلمان و اینکه ایران در این قضیه خیلی وارد مناقشه و جدال نمی شوند، گفت:در مجموع موضع فدراسیون موضع ملی است نه شخصی، و این موضوع ارتباطی به مناقشه فدراسیون عربستان و ایران ندارد. کشور ما امن است و حمله به سفارت مورد تایید نظام مانبود و فقط یک اتفاق بود. البته ما ضرر کردیم و می خواهند خودشان را برنده ماجرا بدانند. به هیچ وجه تصمیم ما حضور در کشور ثالث نیست.

وی در پایان در جواب سؤالی مبنی براینکه آیا از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهید کرد، گفت:اگر AFC وارد این جریان شود و بخواهد بازی را در کشوری بی طرف برگزار کند پای در راه خطرناکی خواهد گذاشت و این مشکل به بازی های ملی هم کشیده خواهد شد و باید این مشکل از طریق فدراسیون ها برطرف شود در غیر این صورت ما از طریق فیفا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

تاج: احتمال کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا

تاج: احتمال کناره گیری ایران از لیگ قهرمانان آسیا
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 8
برگرفته از فارس نیوز -/ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 5 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف