نمناک فرهنگ و هنرچهره ها دنیل دی لوییس سینما را در بهت فرو برد!
دنیل دی‌ لوییس ، کناره گیری دنیل دی‌ لوییس
دنیل دی لوییس بازیگر برنده اسکار در یک اقدام عجیب و غیرمنتظره از دنیای بازیگری کناره گیری کرد.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1396

کناره گیری دنیل دی لوییس از سینما

دنیل دی لوییس بازیگر بریتانیایی و ایرلندی که سه جایزه اسکار را در کارنامه هنری خود دارد به طور غیرمنتظره از دنیای بازیگری کناره گیری کرد و دنیای هنر و سینما را در بهت فرو برد.

اقدام عجیب دنیل دی لوییس بازیگر برنده اسکار

دنیل دی لوییس در 60 سالگی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پس از این دیگر به بازیگری ادامه نخواهد داد.

دی لوییس که همزمان شهروند بریتانیا و ایرلند است سه جایزه اسکار در کارنامه هنری خود دارد. او این جوایز را برای بازی در فیلم های «خون به پا خواهد شد»، «لینکلن» و «پای چپ من» دریافت کرده است.

لزلی دارت نماینده دی لوییس در این بیانیه آورده است:«دنیل دی لوییس دیگر به فعالیت در زمینه بازیگری ادامه نخواهد داد. این مساله تصمیمی شخصی است و او یا نماینده اش توضیح بیشتری در این باره ارائه نخواهند کرد.»

بازیگر برنده سه جایزه اسکار نخستین بار سال 1971 در فیلم «یکشنبه، یکشنبه لعنتی» روی پرده سینما ظاهر شد. او نخستین بار در سال 1990 برای بازی نقش کریستی براون در فیلم «پای چپ من» برنده جایزه اسکار شد.

دنیل دی لوییس

دنیل دی لوییس بازیگر برنده اسکار

او پس از آن تا سال 2002 در فیلم هایی چون «آخرین موهیکان»، «به نام پدر»، «مشت زن» و «دار و دسته نیویورکی ها» نقش آفرینی کرد.

دومین اسکار دی لوییس سال 2008 برای نقش آفرینی در فیلم «خون به پا خواهد شد» به او اهدا شد. این بازیگر در ادامه موفقیت های سینمایی اش سال 2013 برای بازی در فیلم «لینکلن» برای سومین بار اسکار گرفت.

او سال 2014 در سالروز تولد ملکه بریتانیا لقب شوالیه گرفت. این بازیگر آخرین بار در فیلم جدید پل توماس اندرسون با عنوان «Phantom Thread» بر پرده سینما ظاهر خواهد شد.

دنیل دی لوییس سینما را در بهت فرو برد!

برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف