نمناک سبک زندگیروابط عاطفی روش های کنترل احساسات در جر و بحث های روزانه
کنترل احساسات ، اختلالات عاطفی
توانایی کنترل احساسات در بحث های روزمره و جلوگیری از بروز ناخواسته آنها ، می تواند شما را فردی قوی و با اعتماد به نفس نشان دهد.

برای کنترل احساسات در بحث های روزمره چه باید کرد

جروبحث های روزانه می توانند باعث برانگیختن شما شوند که اغلب به صورت ناگهانی اتفاق می افتند چرا که در عرض چند دقیقه یا چند ثانیه می تواند به یک اختلاف نظر شدید و کوبنده میان شما و اطرافیانتان شوند چرا که این به دلیل تحریک عواطف و احساست شما می باشد که در جر و بحث ها بصورت ناگهانی افزایش می یابند .
شاید شما در هر شرایطی بتوانید احساسات خود را به ساده ترین روش کنترل کنید ولی ممکن است که در جر و بحث ها که در مدت بسیار کوتاهی رخ می دهند و افزایش می یابند و نتوانید آنرا کنترل کنید .
دکتر Barton Goldsmith ، در همین جهت گفت :" کنترل احساسات در حین جر و بحث یک کار شگفت انگیز می باشد که مربوط به احساسات یا اختلالات عاطفی می باشد . من توصیه می کنم که با یک معذرت خواهی کوتاه این مشکلات را بر طرف سازید "

5 روش عالی برای کنترل احساسات

این 5 راه که توسط روانشناسان مطرح شده اند عبارتند از :
1- فورا از خودتان واکنش نشان ندهید
بطور کل توصیه می شود زمانی که احساس کردید که جروبحث در حال اتفاق افتادن می باشد به جای اینکه یک قدم به جلو بردارید ، یک قدم به عقب برگردید . یک نفس عمیق بکشید و سعی کنید که به صورت منطقی به جلو پیش بروید . Dr. Carmen Harra ، دکتر روانشناس بالینی معتقد است که عدم واکنش فوری شما می تواند اولین گام برای کنترل احساسات در حین جر و بحث باشد . زمانی که در حال تنفس عمیق هستید می توانید به عواقب گفته های خود فکر کنید و به صورت منطقی با شخص مقابل خود حرف بزنید و بدینگونه شما احساسات خود را به بهترین شیوه کنترل می کنید و هیچ اتفاقی برای شما نخواهد افتاد که در نهایت از آن پشیمان شوید .
 
 نحوه کنترل احساسات
 چگونه احساسات خود را کنترل کنیم
2-به آرامی نفس بکشید
به آرامی نفس کشیدن و ایجاد تعادل در تنفس می تواند یکی از بهترین راه ها برای خروج فوری از جر و بحث باشد . به آرامی نفس کشیدن می تواند به جریان بهتر خون در رگها موثر باشد که نتیجه این اتفاق می تواند کنترل احساسات شخص را چندین برابر کند . 
همانگونه که می دانید نفس کشیدن یکی از عوامل موثر بر روی ذهن می باشد که این می تواند به کنترل ذهن به بیشترین میزان تاثیر بگذارد . به طور کل شما مجبور نیستی که مدت طولانی نفس بکشید و آن را کنترل کنید تنها با تعداد اندک هم فرض می توانید خودتان را در این جراحی بر آرام کنید که در نهایت انجام همه این کارها باعث می شوند که بلافاصله از خود واکنش نشان دهید و مشکلات جدیدی برای خود ایجاد نکنید .
کنترل احساسات در بحث های روزمره
بهترین روش ها برای کنترل احساسات
3-صدایتان را بلند نکنید 
زمانی که شما صدایتان را به بالا میبرید ، یک دروازه جدید برای از دست دادن کنترل احساسات شما در جر و بحث باز می شود .بنابراین زمانیکه احساس کردید که جر و بحثی رخ خواهد داد ، باید سعی کنید که صدایتان را بلند نکنید تا مشکلات جدیدی ایجاد نشوند . اگر تعادل را در صدایتان کنترل کنید ، بهتر می توانید بر روی گفته های متمرکز شوید و گفته هایتان را کنترل شده اعلام می کنید .
دکتر Barton Goldsmith در این زمینه نیز گفت که با کنترل میزان صدا می توانید مشکلات را به بهترین نحو کنترل و حل نمایید .
 
4- یک وقفه کوچک به خود بدهید
زمانی که احساس کردید که احساسات شما درباره برانگیختن میباشد و در آستانه ی عدم کنترل احساسات خود می باشید ، زمان آن است که یک وقفه کوچک به خود بدهید تا بیشتر بتوانید در مورد آن فکر کنید و بهتر تصمیم گیری نمایید . در این مدت زمان کوتاه می توانید احساسات و جملاتی که قصد گفتن آنها را دارید را پردازش کنید تا مشکل بزرگتری را ایجاد ننمایید .در حقیقت با وقفه کوتاه برای هر دو طرف می تواند خوب باشد و می توانند سنجیده تر صحبت کنند که در نهایت مشکلی برای هر دو طرف ایجاد نخواهد شد .
 بهترین روش برای کنترل احساسات
 نحوه کنترل احساسات در بحث های روزانه  
5-بر روی موضوع متمرکز شوید 
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وارد یک جر و بحث شدید شوید ولی در آخر علت این جر و بحث را متوجه نشوید و به صورت اتفاقی رخ داده باشد و آن هم تنها به دلیل این میباشد که بر روی موضوع اصلی متمرکز نشده و بر روی موضوعات فرعی متمرکز شده اید .
زمانی که شما بر روی موضوعات فرعی متمرکز می شوید مطمئن باشید که هر دو طرف کنترل خود را از دست خواهید داد که در نهایت ممکن است مشکلات شدیدی روی دهند بنابراین اجازه ندهید که موضوع اصلی فراموش شده و بر روی موضوع فرعی متمرکز شوید .
 5 راه برای کنترل احساسات
  مهارت کنترل احساسات را بیاموزید
حرف آخر :
کنترل شما در جر و بحث نشان دهنده این نیست که شما یک فرد ضعیف هستید و طرف مقابلتان یک فرد قوی میباشد و شما به دلیل ضعف خود از این جر و بحث کناره گیری میکنید . شما این نکات را تنها به دلیل اینکه اتفاقات شدیدی رخ ندهند انجام می دهید و این نکات بالا می توانند بسیار تاثیر گذار باشند و توصیه می شود از این نکات در مواقع رویداد جر و بحث استفاده کنید تا مشکلاتی در شما ایجاد نشوند .

5 روش علمی و قطعی برای کنترل احساسات روزمره

روش های کنترل احساسات در جر و بحث های روزانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ف.ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف