نمناک سبک زندگیکار و زندگی 4 راه ساده برای کنترل استرس در محیط کار
کنترل استرس ، اثرات استرس در محیط کار
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در محیط کار خود استرس داشته باشید و از انجام کارتان جلوگیری نماید و نتوانید کاملا کار خود را انجام دهید

4 راه ساده برای کنترل استرس در محیط کار

برای داشتن کاری پر انرژی و خستگی کمتر باید بتوانید که برخی تغییرات در عادات خود ایجاد کنید . شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در محیط کار خود استرس داشته باشید و از انجام کارتان جلوگیری نماید و نتوانید کاملا کار خود را انجام دهید . برخی کارهای ساده وجود دارند که می توانید با کمک آنها به یک کارمند پر کار تبدیل شوید و دیگر هیچ استرسی نخواهید داشت و این موارد عبارتند از :

1-نرم افزارهایی که از آنها زیاد استفاده می کنید را حذف کنید

اگر شما در انجام کامل کارهایی که باید در طی روز را انجام دهید ، با کمبود زمان مواجهه می شوید ، می تواند به چندین دلیل باشد که برخی از آنها عبارتند از پرحرفی ، استفاده از تلفن همراه ، مکالمه تلفنی و... . برای اینکه تبدیل به یک کارمندی که قادر به انجام تمام کارهایی که در طول روز به ان سپرده می شود ، شوید باید برخی تلنگرها را انتخاب کنید و عمل نمایید . اگر شما از برنامه های تلفن هوشمند خود در محل کارتان استفاده می نمایید و زمان زیادی را از شما می گیرند ، می توانید آنها را پاک کنید تا بتوانید به تمام کارهایتان برسید .
شاید کار سختی باشد و برای دیدن نتیجه آن برای مدت یک هفته آنها را حذف کنید و حتما نتیجه کار را مشاهده خواهید نمود .
مقاله استرس در محیط کار

 عوامل ایجاد استرس در محیط کار

2-قبل از خواب یک یادداشت بنویسید

برای به یادآوردن و فراموش نکردن کارهایی که می خواهید در طول روز انجام دهید ، می توانید قبل از خواب آنها را با خود مرور کنید تا فراموش نکنید . با این کار شما سریع تر خواهید خوابید و این تنها به یک دلیل است چرا که احساس مسئولیت خواهید کرد و دیگر در صفحه های مجازی مشغول نخواهید شد که در نتیجه تبدیل به یک انسان منظم و مسئولیت پذیر خواهید شد .
همچنین می توانید یک ساعت قبل از خواب یک ساعت تنظیم نمایید که زمان خواب را برای شما یادآوری نماید و همچنین یک ساعت دیگر برای صبح تنظیم نمایید که سر موقع بیدار شوید و در محل کارتان سریعتر حضور یابید .

3-همیشه در کنارتان یک بطری آب قرار دهید

با نوشیدن آب کافی می توانید توانایی انجام به نحو احسنت کارهایتان را افزایش دهید . برای این کار قبل از ترک کردن خانه تان می توانید یک بطری آب را با خودتان حمل نمایید و با خودتان به محل کارتان ببرید .
همچنین در نظر داشته باشید زمانیکه آب در دسترستان باشد ، از آن بیش از حد خواهید نوشید . فواید نوشیدن آب بسیار زیاد است و برخی از آنان عبارتند از تقویت دستگاه گوارش ، کاهش وزن و...
اثرات استرس در محیط کار

کنترل استرس در محل کار

4-تحرک داشته باشید

استرس اغلب نه تنها یک مشکل روان شناختی است بلکه علل فیزیولوژیکی دارد . برای درمان این مسائل می توانید با استفاده موارد بالا این مشکل را حل نمایید و علاوه بر آنها ، تحرک نیز می تواند از میزان استرس شما بکاهد و داشتن تحرک و یا ورزش کوتاه قبل از شروع کار می تواند موثر باشد و روزتان را نیز پر انرژی تر آغاز خواهید کرد .

4 راه ساده برای کنترل استرس در محیط کار

4 راه ساده برای کنترل استرس در محیط کار
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن - ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف