دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیموفقیت راه هایی برای کنترل خشم در کوچه و خیابان
کنترل خشم ، کنترل خشم در خیابان
همه می دانند که خشمگین شدن در خیابان عاقبت خوشی نخواهد داشت،ما می خواهیم راه هایی را برای کنترل خشم به شما معرفی کنیم.

کنترل خشم در خیابان با این راه ها

نه فقط هیچ ایرانی که هیچ آدمی در دنیا وجود ندارد که طی سال های عمرش در کوچه، خیابان و مکان های عمومی هرازگاهی به خاطر پیش پا افتاده ترین موضوعات دچار درگیری های لفظی نشده باشد. حرف ها و عبارتی که اگر از جانب دو طرف ادامه پیدا کند ممکن است به درگیری فیزیکی نیز منجر شود و گاه عواقبی داشته باشد که نتیجه یک خشم غیرارادی است.

خشمی که اگر فقط و فقط برای چند ثانیه کنترل می شد تلخی آن می توانست یک حس ناخوشایند زودگذر باشد. برای همین اگر در بین رفت وآمدهایتان چه سواره و چه پیاده مورد توهین های لفظی افراد غریبه قرار گرفتید می توانید روش هایی را به کار بگیرید که هم برایتان دردسرساز نیست و هم به طرف مقابلتان گوشزد می کند که کاری به کار شما نداشته باشد.
 
 
کنترل خشم

خشم خود را در خیابان کنترل کنید 

راه های کنترل کردن خشم:

خودتان به خودتان احترام بگذارید

این درگیری های لفظی معمولاً موقع رانندگی یا حتی در یک برخورد ساده اتفاق می افتد. برای همین اگر شما هم در این موقعیت قرار گرفتید یا با فردی مواجه شدید که ناروا حرف ها یا توهین هایی می کند که برای شما قابل هضم نیست پیش از واکنش نشان دادن اندکی تأمل کنید. طبیعتاً اولین احساسی که به سراغ شما خواهد آمد احساس خشم خواهد بود.خشم از اینکه شان و شخصیت شما مورد اهانت قرارگرفته است.

پس برای مراقبت بیشتر از همان شأن و شخصیت، به جای ضد حمله از قبل شخصیت خود را پایین نکشید و سکوت کنید. به این فکر کنید که شما این حرف ها را از جانب فردی می شنوید که هیچ شناختی از او ندارید آدمی که شاید به لحاظ رتبه و نزاکت اجتماعی با شما هم رده نباشد. پس به قول معروف با او دهان به دهان نشوید.

همیشه لبخند بزنید

بسیاری از آدم هایی که در کوچه و خیابان شروع به بد و بیراه گفتن می کنند تمام هدفشان از این کار ناراحت کردن و عصبی کردن شماست. پس شما دو راه بیشتر پیش رو ندارید یا با آن ها همراه شوید و دقیقاً همان احساسی را درونتان راه دهید که آن ها از شما انتظار دارند و یا می توانید در این شرایط یک لبخند همیشگی بر لب داشته باشید، بی خیال باشید و جوری رفتار کنید که نسبت به او و رفتارش بی اهمیت هستید.

از آن محل دور شوید

بعد از اینکه تصمیم به بی خیالی گرفتید برای تمدد اعصاب و ثبات حال و هوایتان تا جایی که می توانید خودتان را از فرد و محل مورد نظر دور کنید. چون این واکنش شما نشان دهنده این است که نسبت به آن شخص و رفتار او بی اهمیت هستید. چون خشمگین شدن و واکنش تند شما دقیقاً همان چیزی است که طرف مقابل از شما انتظار دارد.

 

کنترل خشم

خشم خود را در خیابان کنترل کنید 

اگر توانستید وارد گفت وگو شوید

در کنار همه این درگیری های لفظی به طرف مقابل هم نگاه کنید چون فارغ از افرادی که بی محابا و بی منطق شروع به توهین و اهانت می کنند می توان افرادی را پیدا کرد که رفتارشان نسبت به شما صرفاً عصبانیت و خشم است بنابراین در برخورد با این گونه افراد خوب است که شرایط و فرد موردنظر را بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید با او وارد گفت وگو شوید یا نه! چون گاه همه این درگیری ها ناشی از سوءتفاهم های ساده ای است که با یک صحبت و شفاف سازی مختصر قابل حل است.

به عواقب کار فکر کنید

همیشه سعی کنید که خشم را درونتان کنترل کنید به این فکر کنید که اگر در جواب فرد موردنظر وارد درگیری شوید شاید این میزان از عصبانیت شما خسارت های جبران ناپذیری داشته باشد از درگیرهای فیزیکی تا ضرب و شتم یا حتی قتل. بسیاری از حوادث بزرگ از همین لحظات و عصبانیت های به ظاهر کوچک اتفاق افتاده اند.

راه هایی برای کنترل خشم در کوچه و خیابان

راه هایی برای کنترل خشم در کوچه و خیابان
52
برگرفته از مهر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف