نمناک فرهنگ و هنرموسیقی اولین کنسرت الکترو راک در ایران
تزکیه و تخلیه؛ این روزها جوانان هنردوست و طرفدار موزیک راک ایران با دیدن یا شنیدن این دو کلمه به یاد کنسرت های پرهیجان شهاب صادقی می افتند.
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1396
بازدید : 1,766 نفر

رپورتاژ آگهی : شهاب صادقی و گروهش  از اولین اجرای خود با شعار «تزکیه و تخلیه» روی صحنه رفتند و همیشه در تلاش بوده اند تا این موسیقی را در محیطی سالم و به دور از حاشیه اجرا کرده و محلی برای تخلیه ی انرژی و احساسات جوانان فراهم کنند. اولین کنسرت سال 96 گروه شهاب صادقی، روز  31 فروردین، با سبک الکترو-راک برگزار شد. این سبک کنسرت برای اولین بار در ایران اجرا می شد. در ادامه گزارش اختصاصی بنیتا را از این کنسرت خواهید خواند.

شهاب صادقی

طی دو هفته ی اخیر خبر اجرای اولین کنسرت الکترو-راک در ایران، با اجرای شهاب صادقی و گروهش در صفحات مجازی به اشتراک گذاشته می شد. به محض باز شدن صفحات خرید بلیط در سایت ایران کنسرت، بلیط های این اجرا مانند کنسرت های قبلی این گروه به سرعت به فروش رفت. این گروه به سرپرستی شهاب صادقی (گیتار الکتریک)، محمدرضا دلاوری (گیتار بیس)، آریا اسدی (درامز) و کوروش زراندوز (گیتار الکتریک)، در 31 فروردین 96، در سالن برج آزادی به روی صحنه رفت. این گروه پیش از این در سال 95، موفق به برگزاری پرمخاطب ترین کنسرت راک ایران در سالن اریکه ی ایرانیان شده بود.

کنسرت شهاب صادقی

حوالی ساعت 7:30 دقیقه به سالن برج آزادی رسیدیم. کمی زود بود؛ اما حسنی که داشت این بود که می توانستیم حال و هوای طرفداران مشتاق را بیشتر حس کنیم. بعضی از آنها در کنسرت های قبلی شهاب صادقی حضور داشتند اما تعدادی هم بودند که برای اولین بار به دیدن اجرای او آمده بودند. جوانان با هیجان بسیار آماده رفتن به داخل سالن بودند و کم کم به تعداد آنها افزوده می شد. 

بالاخره ساعت 8:30 دقیقه به داخل سالن رفتیم و منتظر شروع کنسرتی شدیم که شهاب صادقی در صفحه ی اینستاگرامش به طرفداران وعده داده بود که شاهد پرانرژی ترین  اجرایش خواهند بود. 

کنسرت شهاب صادقی

کنسرت با قطعه ای از ساخته های خود گروه آغاز شد و  با اجرای قطعات گروه و بازنوازی آثاری فاخر از گروه های مطرح راک دنیا ادامه پیدا کرد. سراسر این کنسرت پر از شور و هیجان بود و این را در چهره ی مردم به خوبی می شد مشاهده کرد. شهاب صادقی همانند روند دیگر کنسرت هایش، این بار هم از یک چهره ی جدید به عنوان نوازنده ی مهمان استفاده کرد تا به معرفی جوانان بااستعداد دنیای موسیقی بپردازد و به این ترتیب فرصتی برای اجرای زنده ی آنها فراهم کرده باشد.

شعار «تزکیه و تخلیه» در این کنسرت هم فراموش نشده بود و او بر این موضوع تاکید کرد که این اجراها باید به دور از حاشیه و جهت گیری و در محیطی سالم برگزار شود تا جوانان بتوانند در یک جو دوستانه و سالم از موسیقی مورد علاقه ی خود لذت ببرند و به تخلیه ی احساسات خود بپردازند.

کنسرت شهاب صادقی

این کنسرت که همانطور که وعده داده شده بود یکی از پرانرژی ترین کنسرت های شهاب صادقی بود، پس از حدود 2 ساعت و نیم انرژی و هیجان، با وجود اینکه به نظر می رسید مردم تمایلی به تمام شدن کنسرت ندارند، به پایان رسید و شهاب صادقی این نوید را به  مردم داد که به زودی قطعات گروه برای شنیدن در دسترس شان خواهد بود.

پس از اجرای کنسرت، شهاب صادقی در گفت و گویی با بنیتا درباره ی برنامه های آینده ی گروه اینگونه توضیح داد:«آلبوم را به صورت تک آهنگ منتشر خواهیم کرد که برخی قطعات آن با تنطیم الکترو-هاردراک و برخی دیگر با وُکال و در سبک راک خواهند بود. برنامه ی بعدی گروه برگزاری کنسرت در شهرستان ها و شروع  تور کنسرت ایران از اول تابستان خواهد بود. به علاوه ارتقای کنسرت های تهران را نیز در برنامه ی خود داریم.»

او درباره ی ایده ی اجرای کنسرت با سبک الکترو-راک و استقبال مردم از این سبک گفت:«سبک الکترو-راک یکی از سبک های مورد علاقه ی من در موسیقی است و ایده ی این کنسرت درواقع از همین مسئله شکل گرفت. کنسرت های ما تبدیل به محلی برای شادی و تخلیه ی هیجانات شده و من احساس کردم سلیقه ی من در موسیقی می تواند با جوِ کنسرت های ما هماهنگ باشد و دیدن این سبک موسیقی به صورت زنده بسیار جذاب خواهد بود. به علاوه می تواند به تخلیه ی عواطف و احساسات طرفداران کمک کند. تمایل داریم این سبک را در آلبوم ها و کنسرت ها ادامه بدهیم و در کنسرت های آتی بیشتر از این سبک تنظیم و اجرا خواهیم کرد. امیدواریم طرفداران لذت ببرند. براساس آنچه که ما در کنسرت دیدیم استقبال فوق العاده ای بود. با این حال این اولین قطعه ای بود که به صورت الکترو-هاردراک در ایران اجرا می شد و با یک اجرا و یک قطعه نمی توان میزان استقبال را سنجید. باید دید در گذر زمان چگونه خواهد بود. اما از نظر من به عنوان اولین اجرا بسیار موفق بود.»

منبع: بنیتا

در ادامه می توانید تصاویر بیشتری از اجرای این گروه را ببینید.

برای آشنایی بیشتر با این گروه می توانید «گفت وگوی بنیتا با گروه راک شهاب صادقی» را بخوانید.

اولین کنسرت الکترو راک در ایران

اولین کنسرت الکترو راک در ایران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .