نمناک فرهنگ و هنرموسیقی کنسرت خواننده ناشنوا برگزار شد + عکس
شان فوربس خواننده ناشنوا ، کنسرت خواننده ناشنوا
شان فوربس خواننده ناشنوا سبک هیپ هاپ در کمال ناباوری همگان کنسرت خود را بدون هیچ مشکلی برگزار کرد.
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393

گاهی در دنیای پیرامون ما اتفاقاتی می افتد که از نظر ما با عقل جور در نمی آید , به عنوان مثال اینکه یک فرد ناشنوا بتواند کنسرت برگزار کند واقعا عجیب و باور نکردنی است و نشانه توانمندی آن فرد در حرفه اش می باشد. لازمه اجرای موسیقی استفاده از گوش ها و حس شنوایی است و هنگامی که کسی بتواند بدون استفاده از حس شنوایی اش در عرصه موسیقی فعالیت کند باید او را تحسین کرد.

شان فوربس خواننده سبک هیپ هاپ که آوریل گذشته جایزه هنرمند سال را از جشنواره دیترویت موزیک اواردز دریافت کرد، به دلیل بیماری مننژیت نخاعی حدود 9 ماه پیش شنوایی خود را از دست داد.

واشنگتن پست نوشت فوربس چهره مشهور هیپ هاپ که ناشنواست به تازگی کنسرتی روی صحنه برده و این اجرا ژانری از موسیقی ارائه می کند که صدها هزار ناشنوا می توانند به یک تجربه فرهنگی که به تازگی برای آنها شناخته شده، دست یابند. تحقیقات نشان می دهد که فرآیند شنیدن با وجود ناشنوایی با حس لرزش متاثر از صدای موسیقی و انتقال آن به پوست بدن صورت می گیرد. سپس باعث واکنش مغز می شود که به این صورت فرآیند شنوایی شبیه سازی و القاء می شود.

این تحقیقات نشان می دهد افرادی که زمان زیادی از ناشنوایی شان نمی گذرد، بخش حواس لامسه در مغز، عمل شنیدن را القاء می کند. در اجرای اخیر شان فوربس، جمعیت مخاطبان ترکیبی از افراد دارای شنوایی و افراد ناشنوا بود. این کار باعث تجربه ای نو برای افراد ناشنوا و پلی میان دنیای ناشنوایان و افراد دارای شنوایی است.

شان فوربس خواننده ناشنوا

کنسرت خواننده ناشنوا برگزار شد + عکس

کنسرت خواننده ناشنوا برگزار شد + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از شهر خبر -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف