نمناک اخباردانشگاه جزئیات حذف کنکور هنرستانی ها
کنکور هنرستان ، کنکور هنرستان ها
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزئیات حذف کنکور هنرستانی ها از سال آینده را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396

حذف کنکور هنرستان در سال 1397

علی زرافشان با بیان اینکه در سال تحصیلی 97-98 خروجی در سال یازدهم نخواهیم داشت و هنرستان ها 12 ساله خواهند شد، گفت:بنابراین دانش آموزان ما بعد از پایه یازدهم به دانشگاه نمی روند بلکه وارد پایه دوازدهم می شوند، بر این اساس باید ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق فارغ التحصیلان سال های قبل تکمیل شود.
وی افزود:بر اساس مصوبه شورای پذیرش دانشجو، پذیرش داوطلبان شاخه فنی و حرفه ای و کار دانش صرفا بر اساس سابقه تحصیلی انجام می شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی 99-98 اولین دوره فارغ التحصیلان را در ساختار 12 ساله خواهیم داشت، گفت:بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه آموزش عالی موظف به اجرای دوره کاردانی پیوسته است. بر این اساس از سال 98 دانش آموزان وارد دوره کاردانی پیوسته می شوند و دیگر کنکور نخواهند داشت و یک دوره آموزشی پنج ساله را به صورت پیوسته طی خواهند کرد.
زرافشان درباره ظرفیت پذیرش در دانشگاه برای هنرجویان گفت:طبق مصوبه برنامه پنجم و ششم توسعه قانونگذار آموزش عالی را مکلف کرده که امکان تحصیل پیوسته را فراهم کند. طبیعتا در این زمینه دو مجموعه دانشگاهی بزرگ فنی و حرفه ای را داریم و اگر تعداد داوطلب بیشتر از ظرفیت باشد باید پذیرش از طریق سایر دانشگاه ها فراهم شود.
به گفته وی، از سال 98 دیگر سابقه تحصیلی مطرح نیست و همه هنرجویان وارد دوره کاردانی پیوسته می شوند و برنامه درسی شان به شکل پنج ساله تدوین و تنظیم خواهد شد.

جزئیات حذف کنکور هنرستان کار و دانش و فنی و حرفه ای 97

جزئیات حذف کنکور هنرستانی ها
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف