نمناک سرگرمیگوناگون کواد کوپتر چیست ؟ تکنولوژی آینده در دستان مولتی روتورها
تکنولوژی در آینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفتهای بسیاری خواهد شد ، با ورود پهبادها به دنیای مدرن و صنعتی تحقق آروزهای بشر دیگر دست نیافتنی نخواهد بود...
بازدید : 1,009 نفر

رپورتاژ آگهی :عمود پروازهایی که تکنولوژی را متحول خواهند کرد

 کواد کوپتر و کوادروتور

به طور کلی مولتی روتور یعنی مجموعه ای از موتورها که جهت پرواز به صورت عمودی از آنها استفاده می شود به همین دلیل گاهی به این پرنده ها عمود پرواز نیز گفته می شود. کواد کوپتر یا کوادروتور نوع مولتی روتور است که با 4 عدد موتور جهت ایجاد نیروی لیفت و پرواز در آن استفاده می کنند.

 

کواد کوپتر نوعی از مولتی روتور است که با 4 عدد موتور الکتریکی نیروی برا یا لیفت را تولید کرده و سبب به پرواز در آمدن مجموعه (کواد کوپتر) می گردد. در یک مجموعه منظم پروازی باید تمام نکات ایمنی رعایت گردد، معمولا ایجاد هماهنگی بین موتورها توسط فلایت کنترل انجام شده تا بتواند بیشترین بازدهی و توان استیبل بودن دستگاه را فراهم آورد.

کواد کوپتر پهبادهایی که تکنولوژی را متحول می کنند

تکنولوژی در آینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفتهای بسیاری خواهد شد ، با ورود پهبادها به دنیای مدرن و صنعتی تحقق آروزهای بشر دیگر دست نیافتنی نخواهد بود ، کواد کوپتر نوعی از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای است که زندگی بشر را متحول خواهد کرد ، از این وسیله میتوان به عنوان یک ربات همه کاره نام برد ، در پی تحقیقات جدیدی که در ایالات ویرجنیا در مورد پهبادها انجام شد ، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که تا سال 2020 میلادی ، کواد کوپترها همانند گوشیهای تلفن همراه هوشمند جزو جدا نشدنی زندگی بشر خواهند شد ، شاید دیگر نیازی نباشد برای خرید یک پیتزا به فروشگاه مراجعه نمایید و یا چنانچه از یک سایت اینترنتی خرید میکنید سفارش شما کمتر از 15 دقیقه به دستتان برسد ، بدون ترافیک و فوت وقت !!!

 

 

 

مولتی روتور و عمود پرواز چگونه کار میکنند؟

مولتی روتور دستگاهی است شبیه به هلیکوپتر که توسط چرخش ملخ یا چرخ بال نیروی برا یا همان لیفت را تولید میکند که باعث به پرواز در آمدن مجموعه مولتی روتور می گردد، پرواز آن پایداری بسیار بیشتری نسبت به هلیکوپتر دارد، از این رو پرواز با این پرنده ها بسیار راحت تر از هلیکوپتر می باشد، معمولا در یک مولتی روتور از 3 موتور به بالا استفاده می کنند و نحوه چیدمان موتورها به گونه ای طراحی شده است تا بیشترین تعادل توسط ایجاد نیروی متورها ایجاد شود در طراحی فریم یا بدنه دستگاه اکثرا از یک دایره فرضی استفاده نموده و با توجه به زوایای داخلی یک دایره که 360 درجه است، موتورها چیده شوند، به طور مثال در یک تترا کوپتر موتورها با زاویه 120 درجه نسبت به هم بسته می شوند و در یک کواد کوپتر زاویه فاصله موتور ها 90 درجه می باشد.

مولتی روتور دستگاهی است شبیه به هلیکوپتر که توسط چرخش ملخ یا چرخ بال نیروی برا یا همان لیفت را تولید میکند که باعث به پرواز در آمدن مجموعه مولتی روتور می گردد.

کاربرد مولتی روتور کجاست؟

مولتی رتورها، جزو پرنده هایی هستند که هم به عنوان سرگرمی و هم به عنوان حرفه ای کاربرد گسترده ای دارند، این نوع از پرنده ها به دلیل اینکه فضای خاصی برای تیکاف و لندینگ (بخواستن و نشستن) نیاز ندارند در هر فضا و مکانی قابل پرواز کردن می باشند، امروزه با اضافه شدن دوربین های با کیفیت و سیستمهای ارسال و دریافت تصویر، این نوع از پرنده ها مورد توجه بسیار زیاد جوانان و علاقه مندان به این ورززش مفرح قرار گرفته اند، به راحتی در هر جایی که هستین پرنده خود را به پرواز در بیاورید و با ثبت تصاویر زیبا و به یاد ماندنی از این تکنولوژی لذت ببرید

چگونه یک کواد کوپتر بسازیم؟

برای ساخت کواد کوپتر علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و دانش رباتیک باید کمی خلاق هم باشید ، نمیتوان گفت به راحتی میتوان کواد کوپتر ساخت ، اما ساخت آن کار دشواری هم نخواهد بود ، اگر قصد ساخت یک مولتی روتور را دارید بهتر است تا شروع کنید ، برای کسب اطلاعات در این زمینه میتوانید به سایتهای معتبر و همچنین انجمنهای رباتیک سر بزنید و با عضویت در فرومها و شبکه های اجتماعی اینگونه سایتها میتوانید اطلاعات کامل در مورد ساخت مولتی روتور را به دست بیاورید ، امروزه کوادروتورها برای مصارفی همچون ، تفریحی و سرگرمی و مسابقات سرعت ، تصویر برداریهای هنری و صنعتی و نقشه برداری ، آبیاری و سم پاشی مزارع کوچک ، مصارفی برای جا به جایی بسته و بارهای کم حجم و.... طراحی و ساخته می شوند.

کواد کوپتر ایده آل

یک کواد کوپتر ایده آل باید از نظر فنی و از نظر ظاهری دارای مشخصه هایی باشد که به توضیح آنها خواهیم پرداخت، یک پرنده ایده آل باید از نظر اندازه استاندارد بوده تا بتواند علاوه بر پرواز راحت ، قدرت مناسب جهت حرکت به طرفین را داشته باشد، بدین ترتیب حتی در زمان وزش باد نیز میتوانید آن را به پرواز در بیاورید و از پرواز خود لذت ببرید

انتخاب صحیح کواد کوپتر برای تفریح و سرگرمی

میخواهید یک کواد کوپتر بخرید ولی نمیدانید کدام یک مناسب شماست؟! اصلا نگران نباشید، کالا آرسی در خدمت شما خواهد بود، برای انتخاب یک مجموعه عالی ابتدا باید میزان هزینه را مشخص کنید، بله هزینه ای که برای خرید کواد کوپتر خود در نظر دارید ، بعد از مشخص شدن هزینه باید ببینید هدفتان از خرید یک مولتی روتور چیست؟ چنانچه قصد خرید برای تفریح داشته باشید مطمئن باشید که گزینه های بیشماری برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد، در نهایت میتوانید برای انتخاب بهتر با مشاوران کالا آرسی مشورت کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چطور یک کواد کوپتر خوب انتخاب کنیم؟

برای خرید یک کوادروتور ایده آل ابتدا باید مشخص کنید برای چه کاری میخواهید کواد کوپتر بخرید، سپس میزان هزینه خود را برای خرید مشخص کنید و در نهایت گزینه های موجود در سایت و مشاوره با کارشناسان کالا آرسی میتواند راه گشا باشد تا بهترین کواد را انتخاب کنید، مطمئن باشید که با هر سلیقه و هزینه ای به سایت کالا آرسی سر بزنید دست خالی بر نخواهید گشت!

کمپانی های تولید کننده کواد کوپتر

کمپانی های بیشماری امروزه به ساخت و تولید پهباد اقدام میکنند، اما کمپانی های مطرح که در این عرصه بسیار خلاق و قدیمی هستند و مولتی روتور های بسیار خوبی معرفی کرده اند ، در زمینه کواد های اسباب بازی و سرگرمی اولین برند معتبر syma می باشد دومین برند که محصولات بسیار با کیفیتی تولید کرده است کمپانی mjx می باشد، در مورد کواد های حرفه ای برند اول و آخر DJI است که در مرحله بعدی میتوان کمپانی والکرا را معرفی کرد در این بین کمپانی cheerson نیز هم کواد کوپتر سرگرمی تولید میکند و هم کواد حرفه ای، لازم به ذکر است که کمپانی helicute نیز در این عرصه بسیار موفق عمل نموده است.

نحوه خرید کواد کوپتر در کالا آرسی

خرید کواد کوپتر در کالا آرسی بسیار آسان است، فقط کافیست محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید، همه چیز مهیاست تا بهترین محصول را در اختیار داشته باشید، فروشگاه کالا آرسی با بهره گیری از متخصصان مجرب و تیم متخصص در کنار شما خواهند بود تا بهترین انتخاب را داشته باشید، در بخش توضیحات هر محصول سعی شده است تا با بررسی دقیق هر محصول به صورت واقع گرا شما را در انتخاب بهترین گزینه یاری نماییم.

 

 

از مشاوره تا خرید کوادروتور

فرشگاه آرسی کالا با داشتن کارشناسانی مجرب و با تجربه در زمینه محصولات آرسی RC (رادیو کنترل) در خدمت علاقه مندان به این رشته جذاب می باشد، اگر قصد خرید هر محصول رادیو کنترلی بخصوص کواد کوپتر را دارید بهتر از قبل از خرید مشاوره بگیرید فروشگاه آرسی کالا در این زمینه در خدمت شما عزیزان خواهد بود، در این قسمت از وب سایت آرسی کالا می توانید جدیدترین کوادروتورها را مشاهده نمایید و توضیحات آن را مطالعه کنید و در صورتی که تمایل داشتید به صورت آنلاین خرید نمایید.

فروشگاه کالا آرسی با ارائه انواع مولتی روتور جهت مصارف آماتور یا سرگرمی و حرفه ای یا صنعتی و بیش از 250 نوع محصول فول پک و انواع قطعات و لوازم مورد نیاز برای اسمبل یک دستگاه حرفه ای در خدمت علاقه مندان به این رشته می باشد.

 

کواد کوپتر چیست ؟ تکنولوژی آینده در دستان مولتی روتورها

کواد کوپتر چیست ؟ تکنولوژی آینده در دستان مولتی روتورها
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از آرسی کالا / م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .