نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خوراکی های که باعث کوتاهی عمر می شوند
کوتاهی عمر ، دلیل مرگ زودرس
کوتاهی عمر و پیری زودرس رابطه ای مستقیم با تغذیه و برنامه غذایی شما دارد پس خط قرمزهای این بخش مهم را جدی گرفته و رعایت کنید.

اشتباهات تغذیه ای که موجب کوتاهی عمر می شود

امید به زندگی یکی از شاخص های مهم ارزیابی پیشرفت های اجتماعی است ، سلامتی و طول عمر تنها راه بهبود زندگی مردم نیست اما به آنها این اجازه را می دهد که زمان بیشتری را برای رسیدن به اهدافشان داشته باشند پس برای این منظور بهتر است از فاکتورهای موثر در کوتاهی عمر دور بود.

5 عادت غذایی که باعث کوتاهی عمر می شود

مواد مغذی یکی از مهم ترین فاکتورهای خطرناک برای بیماری و مرگ است . غذاهایی که ما می خوریم تاثیر بسزایی در زندگی حال و  آینده ما دارد در این متن به تعدادی از عادات نادرست غذایی می پردازیم :

کوتاهی عمر

مصرف زیاد شکر :مصرف زیاد شکر بسیار برای سلامتی مضر است شکر تصفیه شده که حاوی فروکتوز هم هست باعث دیابت و بیماری های قلبی می شود و بسیاری از غذاهای کنسوری حاوی شکر هستند که باید در مصرف آن به حد چشمگیری کاهش قائل شوید.

مواد انسولینی :نوشیدنی و غذاهایی که حاوی فراوانی شکر هستند تاثیرات منفی روی کلیه و عملکرد فیزیکی بدن می گذارند بنابریان سعی کنید مصرف شکر و شیرینی های مصنوعی کاهش بدهید.

چربی های ترانس :به زبان ساده چربی های ترانس موجب انسداد جریان خون و بالا رفتن بیماری قلب می شود که انسداد رگ ها گاهی اوقات حتی موجب مرگ افراد می شود.

کاهش سطح ویتامین D  :ویتامین D  یکی از مواد ضروری برای طول عمر و جلوگیری از بیماری است.

ویتامین D از بسیاری از بیماری های جلوگیری می کند و عملکرد ذهن را بهبود می بخشد و زیاد آن نیز برای سلامتی مضر است .

ابتدا باعث از بین رفتن کلیه و عملکرد مغز می شود و ممکن است مصرف طولانی مدت آن موجب مرگ شود.
 

خوراکی های که باعث کوتاهی عمر می شوند

خوراکی های که باعث کوتاهی عمر می شوند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف