نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل خطری برای کودکان معتاد به بازی های رایانه ای
بازی های رایانه ای ، خطرات بازی های رایانه ای برای کودکان
آیا کودک شما هم در مهمانی ها و یا حتی اوقات تنهایی بازی های رایانه ای را ترجیح می دهد؟ هوشیار باشید که این مسئله معروف به"کراک همیشه حاضر" آینده کودک شما را تهدید می کند.

بازی های رایانه ای چه ضرر هایی دارد؟

 مشکلاتی که در آینده برای کودکانی که در سنین زیر 12 سال از بازی های کامپیوتری و گوشی های تلفن همراه در حد بالایی استفاده می کنند بسیار جدی است که باید کنترل شود در ادامه بخشی از این مشکلات را می خوانید.

رشد سریع تر از موعد مغز:
رشد مغز کودک در دو سال اول با اندازه ای خواص رشد می کند و بعد از 2 سال باید به طور طبیعی تا سن 21 سالگی طول بکشد اما زمانی که سلول های مغز در معرض فرایندهای تکنولوژی مانند گوشی موبایل و کامپیوتر و... قرار بگیرد این رشد زودتر اتفاق می افتد و در آینده اختلالاتی همچون برنامه ریزی و خود مدیریتی رخ می دهد.
 
تعلیق و کندی پیشرفت:
تکنولوژی محدودیت های خاصی را در ذهن ایجاد می کند که می تواند کند شدن پیشرفت را به دنبال داشته باشد که امروزه از هر 3 کودکی که وارد مدرسه می شود دچار این مشکل است که این اختلال در مشکلات یادگیری در سواد خود را نشان می دهد.
 
چاقی:
بی تحرکی عامل اصلی چاقی است و بازی های کامپیوتری بی تحرکی کامل است.
 
خطرات بازیهای کامپیوتری
 
عوارض اعتیاد به بازیهای کامپیوتری
 
 
پرخاشگری:
بازی های خشن کودکان شما را بدون دانستن خودتان خشن بار می آورد و آن ها را اینگونه تربیت می کند پس اجازه ندهید تکنولوژی کودکان دلبندتان را تربیت کند آنهم آنجور که خودش می خواهد.
 
خستگی از آموزش و ترک تحصیل:
این یک نتیجه بعد از تحقیقات در سال 2010 است که کودکان معتاد تکنولوژی زودتر ترک تحصیل می کنند.

خطری برای کودکان معتاد به بازی های رایانه ای

خطری برای کودکان معتاد به بازی های رایانه ای
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 7
منبع : اختصاصی نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف