نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون کودکان کار مهمان رامبد جوان در خندوانه + عکس
خندوانه ، رامبد جوان
خندوانه شب گذشته در حضور تعدادی از کودکان کار و معلم هایشان، میزبان سید حسن داوودی مدیر مجتمع کار رویش بود.
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396
بازدید : 1,817 نفر

معلمان کودکان کار به خندوانه آمدند

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته 17 اردیبهشت 96 میزبان کودکان کار و معلمان آنها بود . این برنامه به مناسب هفته معلم و به پاس قدردانی از این معلمان و مرکز رویش برگزار شد.

در ابتدای برنامه رامبد جوان مجری توانای برنامه ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را تبریک گفت. حال و هوای برنامه رامبد جوان بعد از پانصدمین قسمت این برنامه بسیار شاد بود و شب گذشته به مناسبت روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع) این شادی دو چندان شده بود .

خندوانه شب گذشته در حضور تعدادی از کودکان کار و معلم هایشان، میزبان سید حسن داوودی مدیر مجتمع کار رویش بود. رامبد جوان بعد از تبریک و شادباش به مردم از سید حسن داوودی مدیر مجتمع کار رویش دعوت کرد که به عنوان مهمان در استودیو حاضر شود.

روایت معلمان کودکان کار در خندوانه

محمدحسن داوودی مدیر مجتمع صبح رویش در ابتدای برنامه گفت:در این برنامه، بیشتر یاران صبح رویش حضور دارند. شرایط خوبی داریم، همه تلاش می کنند در بخش های مختلف صبح رویش اتفاق های خوبی را شاهد باشیم.
مدیر این مرکز ادامه داد :این بچه ها بزرگ شده اند و به اندازه یک انسان 30 ساله میفهمند ولی با این بچه ها در محل کارشان درست رفتار نمیشود .
رامبد جوان در تکمیل صحبت های مدیر مجتمع رویش گفت :ما میگوییم آدمهایی که با بچه ها و دیگران بلد نیستند ارتباط برقرا کنند آدم های غیرقابل اعتمادی هستند و اینها همیشه تنها می مانند . من خیلی ممنونم که شما اینقدر باحالید . ما هرچقدر برای بچه های کار بتوانیم کاری کنیم بازم هم کم است. بچه های کار باید کیف بکنند و یاد بگیرند جهان جای خوبی است . آینده ما در دست این بچه هاست و ما نباید چشممان را روی این بچه ها ببندیم .
در ادامه از مدیر مجتمع رویش پرسید شما میتوانید این مرکز را گسترش بدهید ؟ آقای حسن داوودی ادامه داد بله ولی به شرط حمایت های مالی دیگران . ما در صبح رویش خیلی تلاش کردیم که کار اصولی انجام دهیم . مدرسه ما با حمایت آموزش و پرورش انجام شد و ما نیاز به حمایت های بیشتری از سوی مسئولان داریم که در این کار موفق شویم.
خندوانه

کودکان کار مهمان رامبد جوان در خندوانه شدند

در بخش هایی از گفتگو از معلمان این بچه ها خواسته شد که خاطراتی از خودشان با بچه ها را تعریف کنند .
مدیر مجتمع صبح رویش تعریف کرد :یکبار مشاور ما از یکی از بچه ها پرسید میدونی خوشبختی چیه ؟ اون بچه پاسخ داد بله خوشبختی یعنی اینکه من جمعه ها با مامانم میرم پارک و بازی میکنم . این کودک بهتر از ما معنی خوشبختی را میفهمد. خیلی از بچه های ما هستند که اولین بار که در آغوش گرفته شدند در مجتمع کودکان کار صبح رویش بود.
رامبد جوان پرسید ممکنه یه روز در کار اینقدر دچار مشکل شوید که جا بزنید؟ مدیر مرکز رویش گفت :ما چند ماهی است که دچار مشکل مالی هستیم ولی همکاران ما بی نظیر هستند و من از همه یاران صبح رویش تشکر میکنم.
رامبد جوان از مدیر مجتمع رویش پرسید از چه زمانی کار خود را شروع کردید ؟ وی ادامه داد:ما از سال 93 کار مطالعاتی خودمان را برای کمک به کودکان کار تهران شروع کردیم، به این نتیجه رسیدیم شاید مدرسه و کار آموزشی مهم ترین بخش باشد. در حال حاضر چهار مرکز آموزشی داریم از جمله دبستان دخترانه با 196 دانش آموز، دبستان پسرانه با حدود 230 دانش آموز، مدرسه متوسطه،خانه کودک و پروژه های دیگر که قرار است راه اندازی شود.
خندوانه

هدیه دادن بچه های کار به رامبد جوان در خندوانه

رامبد جوان در این بخش از گفتگو پرسید حمایت های مالی شما از کجا تامین میشود ؟ که مدیر مجتمع صبح رویش گفت:موسسه صبح رویش را افراد حقیقی و کاملا مستقل پوشش دادند، مجموعه ما پولدار نیست حتی به یاد دارم روزهای اول با پول های توی جیب خودمان کار را شروع کردیم حتی وام هم گرفتیم. از طرفی میانگین سنی یاران صبح رویش جوان هستند.
 
داوددی در خصوص کودکان کار گفت:حدود 90 درصد کودکان با خانواده زندگی می کنند. آن شکیب خان که می گویند وجود ندارد و واقعیت نیست. اما خانواده ها مشکلاتی دارند که باعث می شود بچه ها کار کنند، البته این نان آوران کوچک قهرمان هستند.
 
نگاه ما این است به این بچه ها افتخار کنیم چرا که بچه ها به دلیل مشکلات خود کار می کنند و از کودکی کردن خود دور شده اند. چرا بازی آنها در پشت چراغ قرمز و مترو باید بگذرد ما به آنها افتخار می کنیم. قطعا این بچه ها موفق می شوند.
 خندوانه

اجرای استندآپ کمدی در برنامه خندوانه توسط امیر کربلایی زاده

در بخش بعدی برنامه شب گذشته خندوانه امیر کربلایی زاده استندآپ کمدی خود را اجرا کرد و برنامه با دادن هدایای رامبد جوان به مدیر مجتمع صبح رویش پایان یافت.

کودکان کار مهمان رامبد جوان در خندوانه + عکس

کودکان کار مهمان رامبد جوان در خندوانه + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف