نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان کودک شما هم اسباب بازی اش را می خورد؟
اختلال پیکا ، اختلال پیکا چیست؟،راه های درمان پیکا،خوردن اسباب بازی توسط کودک
کودکانی هستند که رفتارهایی ناراحت کننده انجام می دهند. به طور مثال مدام کاغذ و دستمال کاغذی را در دهان خود گذاشته و می خورند و یا اینکه اسباب بازی ها و دیگر اشیا را در دهانشان قرار می دهند.

اگرکودک شما هم اسباب بازی هایش را میخورد این مطلب را ازدست ندهید

کودکانی هستند که رفتارهایی ناراحت کننده انجام می دهند. به طور مثال مدام کاغذ و دستمال کاغذی را در دهان خود گذاشته و می خورند و یا اینکه اسباب بازی ها و دیگر اشیا را در دهانشان قرار می دهند. چگونه باید با این کودکان رفتار کنیم؟
بر اساس نظر پیاژه،کودکان تا سن 2سالگی در مرحله حسی- حرکتی هستند و جهان پیرامون خود را از طریق حس کردن اشیا با حواس پنج گانه کشف می کنند اما در 4سال اول زندگی کودک، حس لامسه، بینایی و چشایی بیشتر استفاده می شود و کودک تمایل دارد که تقریبا تمام آن چه را که می بیند لمس و سپس مزه کند، او هر چیزی را خوراکی می بیند و دوست دارد این حس را با چشیدن برطرف کند.
در عبور از این مرحله، کودک با آزمون و خطاهایی که انجام می دهد و با بازخوردی که از بزرگسالان دریافت می کند رفتار خود را تنظیم نموده و با افزایش سن متوجه خطر برخی از اجسامی که در دهان می گذارد، می شود و در این جاست که برای شناخت اجسام از حس بویایی خود کمک بیشتری می گیرد و تشخیص بهتری می دهد.
البته گروهی از کودکان، به علت کمبود برخی از مواد در بدنشان به سمت مواد غیرخوردنی جذب می شوند مثل خوردن خاک برای جبران کمبود ید و یا خوردن کاغذ و دستمال کاغذی ( که از مشتقات چوب است) برای جبران کمبود الکل، که این امر می تواند تا حدودی طبیعی قلمداد شود و با رژیم غذایی خاص و برخی ویتامین ها قابل درمان است.


  خوردن اسباب بازی توسط کودک

اختلال پیکا

پیکا نام پرنده ای است که همانند زاغ ، همه چیزخوار است و چون این کودکان نیز به هرزه خواری روی می آورند، این نام را برای این اختلال برگزیده اند. کودکان مبتلا به  «پیکا» نیاز به درمان روانپزشکی دارند.
لازم به ذکر است که شیوع این اختلال بالا نیست و تشخیص آن تنها به عهده پزشک است.

کودک شما هم اسباب بازی اش را می خورد؟

کودک شما هم اسباب بازی اش را می خورد؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 27
برگرفته از سلامت
این مطلب مفید بود ؟ 18 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف