توانایی کودک هشت ماهه
زمانی که کودک شما هشت ماهه است مهارت جدیدی را می آموزد، اما آیا می دانید پیشرفت های فیزیکی کودک 8 ماهه چگونه است و چه کارهایی برای رشد کودک 88 ماهه مناسب است؟

ابعاد مختلف توانایی های کودک هشت ماهه

کودک هشت ماهه توجه اش به اشیا بیشتر می شود و دلش می خواد جهان هر شیئ را کشف کند. کودک هشت ماهه هر وسیله ای که در دست می گیرد مثل نقشه کره زمین برایش پیجیده و اسرارامیز است پس دست او را بگیرد تا این دنیای اسرارآمیز را بشناسد ؛ باید بدانید که تمام کودکان با میزان های متفاوتی رشد می کنند، اما در این بخش از نمناک یک راهنما برای مراحل رشد برای مراقبت از نوزادتان در 8 ماه وجود دارد.
نگران نباشید اگر کوچولوی شما دقیقاً با این الگو مطابقت ندارد - ممکن است چند هفته جلوتر از برخی چیزها و کمی پشت سر دیگران باشد و معمولاً این اتفاق، با گذشت زمان از بین می رود اما اگر نگران این هستید که کودک شما یک یا چند نقطه عطف مهم را از دست داده است، به طور کلی با پزشکتان صحبت کنید.

کودک 8 ماهه تان چگونه می خوابد؟

یک کودک 8 ماهه به طور متوسط به حدود 14 و نیم ساعت خواب در روز نیاز دارد، از جمله یک چرت کوتاه (30 تا 40 دقیقه) خواب در صبح و یک چرت دیگر (2 تا 3 ساعت در بعد از ظهر).
بسیاری از والدین برای کوچولیشان در حدود ساعت 7 بعد از ظهر یا 8 بعد از ظهر وقت خواب تعیین می کنند. در 8 ماهگی، خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) بسیار کم است، پس اگر آن ها در شب به شکم خود برگردند، دیگر نیازی نیست که به پشت برگردانیدشان. سعی کنید به جای عادت گفتن "شب بخیر"، به نوزاد خود یک بوسه بدهید، آن ها را در تخت خواب خود بگذارید و سپس اتاق را ترک کنید - اگر این همان چیزی است که هر شب در زمان خواب انجام می دهید، مراقب برخی از "اضطراب هایی جدایی" باشید که کودکان در این سن گسترش می دهند.
برخی از کودکان 8 تا 12 ساعت بدون بیدار شدن می خوابند، اما بیش از یک کودک از چهار کودک این کار را به طور منظم انجام نمی دهد تا زمانی که بیش از 1 سال سن داشته باشد. در حقیقت همه کودکان در شب چند بار بیدار می شوند، اما یاد می گیرند که هر بار بدون پدر و مادرشان به خواب بروند، بنابراین ممکن است که شما به سادگی به کمی تمرین در زندگی خود نیاز داشته باشید با این حال اگر نوزادتان با درد دندان دست و پنجه نرم می کند، ناراحت است یا گرسنه است، به توجه شما نیاز دارند.
توانایی کودک

خواب کودک هشت ماهه

کودک 8 ماهه و غذا خوردن:

کودک 8 ماهه در روز 3بار به شیر (معمولا در ساعات اولیه صبح، بعد از ناهار و در وقت خواب)، به علاوه سه وعده غذای جامد سالم نیاز دارد. مطمئن شوید که غذاها غنی از آهن باشند، برای مثال گوشت و سبزیجات سبز را داشته باشد، بسیار مهم است که سعی کنید غذاهای جدید و طعم ها را تا جایی که ممکن است با او آشنا کنید - و به خاطر داشته باشید که اگر کودک تان طعم ها را نمی پذیرد، دلسرد نشوید، فقط سعی کنید درست کارتان را انجام دهید. با این کار، مهم است که شما چیزهای شیرین زیادی برای خوردن به نوزاد خود ندهید، زیرا این می تواند منجر به عادات غذایی منفی در آینده شود و به دندان های جدید او آسیب برساند.
هیچ راه فراری از این واقعیت وجود ندارد که غذا خوردن به طور کامل شلوغ باشد - این کار برای شما مفید نیست اما تنها چیزی است که کودک شما برای یادگیری مهارت های تغذیه جدید و ایجاد رابطه سالم و آرام با مواد غذایی به آن ها کمک می کند. تا زمانی که آن ها 5 ساله شوند (چه در دوران شیردهی با شیر مادر تغذیه شوند یا شیر خشک ) به قطره ویتامین روزانه حاوی ویتامین A، C و D نیاز دارند، مگر اینکه یک لیتر (500 میلی لیتر) یا بیشتر شیر فرمولی را در روز مصرف کنند.

پیشرفت های فیزیکی کودک 8 ماهه:

حرکت:
شما متوجه خواهید شد که کودک شما می تواند اشیا کوچکی را دقیقاً با انگشت شست و سبابه انتخاب کرده و مهارت های تمرکز بهتری برای بررسی اجسام نزدیک داشته باشد.آن ها می توانند فنجان یا شیشه مخصوص خود را برای نوشیدن نگه دارند و برخی از کودکان می توانند یک اسباب بازی را برداشته یا رها کنند و آن را به شما تحویل دهند. به جای اینکه بر روی پاهای خود بالا و پایین بپرید، نوزاد شما احتمالاً " پایکوبی با یک پا" در یک زمان را شروع می کند؛ آن ها همچنین می توانند" با تکان دادن کم تر و پاهایشان " راست بایستند. بسیاری از نوزادان هم اکنون شروع به خزیدن و چهار دست و پا رفتن، در اطراف می کنند.
کودک هشت ماهه

کودک هشت ماهه

ارتباط و احساسات:

در حالی که نوزاد 8 ماهه شما به لب و دهان تان با دقت نگاه می کند, ممکن است سعی کند از شما کپی کند و با استفاده از هجاهای کوتاه (" دا ", " با", " کا", پا" تا") و ترکیباتی آن را تجربه کند. آن ها به احتمال زیاد نام " بابا ", " ماما " و اسامی خواهران و برادران و حیوانات خانگی را می شناسند و همچنین وقت آن است که به آنچه در اطراف آن ها می گویید نگاه کنند و یا سوگند بخورید که آن ها را تکرار می کند.
خزیدن فعال قبل از یادگیری برای راه رفتن باعث می شود دید کودک افزایش بیشتری پیدا کند، چون به توسعه و رشد هماهنگی چشم - پا کمک می کند.

چه فعالیت ها و بازی ها به رشد کودک 8 ماهه کمک می کنند؟

بازی " بابا کجاست؟ گربه کوچولو کجاست؟"و او را تشویق کنید که به آن ها نگاه کند
آن را در چرخش یک اسباب بازی به هم بگذارید در حالی که شما می گویید " متشکرم ", این برای شماست و …
رفتن به پارک و امتحان کردن کارهای بچه گانه
چهار یا پنج غلات صبحانه را روی سینی صندلی تمیز نوزاد خود قرار دهید و او را تشویق کنید تا یکی از آن ها را انتخاب کند و بخورد.
توانایی کودک هشت ماهه

کارهایی که به رشد کودک هشت ماهه کمک می کند

نقاط عطف کلیدی برای کودک هشت ماهه شما عبارتند از:

می تواند اشیا کوچک را دقیقاً با انگشت شست و اشاره اش نشان دهد
می توانند فنجان یا بطری خود را برای نوشیدن نگه دارند
در ادامه, با استفاده از هجاهای کوتاه (" دا ", " با", " کا", پا" تا") و ترکیب ها, به آزمایش ادامه می دهد.

همچنین احتمالاً:

به لب و دهان شما با دقت نگاه می کند و سعی می کند تقلید کند
نام " بابا ", " ماما " و اسامی خواهران و برادران و حیوانات خانگی را می شناسد
می تواند یک اسباب بازی را نگه دارد و رها کند.

 

تغییرات و توانایی های کودک هشت ماهه سالم و طبیعی

4.4241
این مطلب مفید بود ؟21130
منبع : emmasdiary / بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
برچسب : رشد کودک
وبگردی