نمناک اخبارجامعه این کودک 11 ماهه باید کشته شود! + عکس
کودک ، کشتن کودک
انتشار خبری عجیب و پر تنش در رسانه ها با عنوان "یک کودک با حکم دادگاه باید کشته شود" منجر به به بحث های گسترده حقوقی، اخلاقی و پزشکی شده است.
تاریخ انتشار : 25 تیر 1396
بازدید : 20,609 نفر

دادگاه حکم داد کودک 11 ماهه کشته شود

پرونده پزشکی یک کودک 11 ماهه بریتانیایی که مبتلا به یک بیماری نادر ژنتیکی است، اخیرا تیتر رسانه های بریتانیا را تسخیر کرده، و به بحث های گسترده حقوقی، اخلاقی و پزشکی منجر شده است. بسیاری از اعضای حیاتی بدن چارلی گارد در پی آسیب شدید مغزی از کار افتاده اند و او برای زنده ماندن از دستگاه های پیشرفته بیمارستانی کمک می گیرد.

والدین چارلی امیدوارند با انتقال او به آمریکا یک شیوه تجربی در درمان این بیماری را که هنوز روی هیچ بیماری آزمایش نشده امتحان کنند، اما دادگاه بریتانیا با رد این درخواست حکم داده که این کار امیدی برای ادامه معنادار زندگی ایجاد نمی کند و تنها به ادامه درد و رنج این کودک منجر خواهد شد. بنابراین دادگاه به خاموش کردن دستگاهها حکم داده. قرار است تصمیم نهایی پس از بررسی شواهد بیشتر گرفته شود.

کودک

به نظر شما در موارد این چنینی، چه کسی باید تصمیم گیرنده نهایی باشد، و چه کسی بهتر از همه «نفع کودک» را درک می کند و می تواند بر اساس آن تصمیم بگیرد:والدین، پزشکان، یا دادگاه؟

والدین با توجه به عشق و علاقه بی حد و حصرشان ممکن است برای زنده ماندن کودک او را وارد روندهای درمانی دردناکی کنند که امیدی هم برای درمان قطعی ایجاد نمی کند. برخی از پزشکان ماجراجو هم که به دنبال یافتن روشهای درمانی جدید هستند ممکن است از این شرایط برای تجربه های تازه استفاده کنند و کمتر به جنبه های اخلاقی ماجرا توجه کنند.

به نظر شما در این شرایط دادگاه می تواند تصمیم گیرنده نهایی باشد تا از طرف کودک نفع او را تشخیص دهد، یا بهرحال والدین را قیّم نهایی می دانید؟

والدین تا کجا می توانند مسئول چنین تصمیم های حیاتی و مهمی درباره کودک شان باشند؟

این کودک 11 ماهه باید کشته شود! + عکس

این کودک 11 ماهه باید کشته شود! + عکس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 37
برگرفته از رکنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 22 15
نظر کاربران
زهرا

زهرا

امیدوارم این پسربچه شفاپیداکند

پاسخ دادن 7 1
فاطمه

فاطمه

منم امیدوارم

پاسخ دادن 1 0
آتنایا

آتنایا

امیدوارم سلامتیش رو بدست بیاره

پاسخ دادن 4 1
محمد

محمد

دادگاه میتونه بهترین تصمیم رو بگیره تا کودک بیچاره قربانی احساسات و ماجراجویی بعضی ها نشه

پاسخ دادن 1 0
امنه

امنه

خدا هم راضی نیست که یک طفل اینقدر عذاب بکشه..به نظرم دادگاه تصمیم خوبی گرفته.

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف