نمناک سبک زندگیکودک رشد و تغذیه کودک 33 ماهه و تقویت مهارت هایش
کودک 33 ماهه ، خصوصیات کودک 33 ماهه
کودک 33 ماهه شما اکنون می تواند یک پازل ساده را حل کند و اولین مکامات واقعی شما با کودکتان در این سن اتفاق می افتد با تحسین و تشویق مداوم اعتماد بنفسش را تقویت کنید.

رشد کودک 33 ماهه و آنچه شما باید به عنوان والدین بدانید 

ممکن است فکر کنید کودک شما دو ساله است، اما او بیشتر نزدیک به 3 ساله است ؛شما احتمالا درگیر بازی و کار کردن با او هستید، و الان بهتر است پیشرفت های او را در این سن ببینید پس بهتر است ادامه این بخش از نمناک را با دقت کامل مطالعه کنید تا والدینی آگاه در زمینه رشد کودک تان در این ماه باشید.

کودک 2 تا 3 سال

رشد و توانایی های کودک 33 ماهه و راه تقویت آن ها

پیشرفت و رشد کودک در 33 ماهگی:آیا کودک شما در مسیر درست است؟

رشد فیزیکی کودک 33 ماهه :

در 33 ماهگی، کودک شما بازی های فیزیکی را دوست دارد. مانند گرگم به هوا، او خواهد دوید و بالا و پایین می پرد، و بیشتر اوقات ممکن است اتاق بازی اش طوفان زده شده به نظر می رسد.

اگر شما آموزش توالت رفتن به کوچولوی خود بدهید، می توانید انتظار داشته باشید که او در طول این روزها کاملا آموزش دیده شود اما مواظب باشید اتفاقات تصادفاتی احتمالا اتفاق می افتد.

کودک 33 ماهه شما از بازی های فیزیکی لذت می برد، تشویقش کنید در زمین بازی، بازی کند او عاشق لیز خوردن است احتمالا سعی می کند از همه چیز بالا برود، پس وقتی بالا و پایین می رود مواظبش باشید.

در حال حاضر، کودک تقریبا سه ساله شما می تواند به طور ناگهانی بدود و بایستد، او این کار را بدون مدیریتی برای سقوطش انجام می دهد. همچنین او نیز می تواند در حین دویدن مانور دهد و از موانع رد شود.

کودک سی و سه ماهه

رشد جسمانی کودک 33 ماهه

مهارت های حرکتی خوب کودک 33 ماهه:

در این مرحله، پازل یک وسیله بزرگ برای کوچولوی شما است، او قادر به تکمیل پازل های ساده است، و همچنین می تواند برج هایی با حدود هشت بلوک بسازد. این به این علت است که دستانش به شدت در حال سریع شدن است:کودک 33 ماهه باید بتوانند انگشت شست خود را تکان دهد و این کمک می کند تا آنها را با کمی فیگور اشیاء بکشند. کشیدن پرتره از خودش و پرتره های خانوادگی اولین شاهکارهای او خواهد بود.

کودک 3 ساله

توانایی های کودک 33 ماهه

راهنمایی در مورد کودک 33 ماهه:

به طور منظم به زمین بازی بروید این جایی است که او در این سن یاد میگیرد - به معنای واقعی کلمه به واسطه جهش و حد و مزرها.مناسب توسط مامان ها و باباها. شماممکن است بعد از کودکتان زیاد بدوید به او به طور نامحدود کاغذ، مداد، ماژیک و مداد رنگی بدهید اما مواظبش باشید، چون او عاشق نقاشی کشیدن روی دیوار و مبل است! خوشبختانه، ماژیک های قابل شستشو در بازار موجود است.

کودک 2 تا 3 ساله

تقویت مهارت های کودک 33 ماهه

چه زمانی باید با پزشک خود درباره کودک 33 ماهه صحبت کنید:

نشانه هایی از تاخیر های رشد احتمالی یا پرچم های قرمز آن شامل عدم توانایی درست و با تعادل در این سن می باشد اگر او مهارت های خودش را از دست داد، با پزشک مشورت کنید.

پیشرفت شناختی طی رشد کودک 33 ماهه:

مغز کودک 33 ماهه شما نیز در حال پیشرفت است. بله، همه این چیزها همان زمان اتفاق می افتد رشد فیزیکی و ذهنی هر دو باهم منفجر می شوند.در این مرحله، کودک شما باید درک خوبی از دوام وسایل داشته باشد - یک مرحله مهم در توسعه شناختی است نه تنها او می داند که همه چیز ناپدید نمی شود، بلکه می تواند طیف وسیعی از اشیا را شناسایی کند.او نیز قادر به توصیف تصاویر در کتاب داستان ها می باشد.

کودکان در این محدوده سنی تجربه کابوس های شبانه دارند آنها ممکن است در اواسط شب از خواب بیدار شوند، با ترس و لرز، و والدین بیچاره خود را در معرض حمله قلبی قرار می دهند.

آنها مدت کوتاهی پس از بیدار شدنشان می خوابند و در صبح هیچ چیزی به یاد ندارند این رفتار هشدار دهنده، وحشت های شبانه نام اند. ترس ناشی از کابوس های شبانه، چیزی نیست که در مورد آن نگران باشید اگر چنین اتفاقی افتاد، فرزندتان را آرام کنید تا بتواند خوب بخوابد.

شناخت کودک 33 ماهه

شناخت کودک 33 ماهه از محیط اطراف

راهنمایی از کودک 33 ماهه:

 • فقط کلمات کتاب داستان را نخوانید با اشاره به تصاویر، آنچه که اتفاق می افتد را توضیح دهید و از او سوالی بپرسید، و در کل عمیق تر با او ارتباط برقرار کنید اگر از کابوس های شبانه ترسیده، او را آرام کنید خیلی سریع و با عجله سعی نکنید ترس او را بریزانید.
 • به او پازل ساده بدهید (سه تا چهار قطعه) پازل نه تنها برای مهارت های حرکتی او خوب است، بلکه برای پیشرفت شناختی او نیز مفید است.

تقویت کودک 33 ماهه

راه های تقویت رشد کودک 33 ماهه

چه زمانی باید با پزشک خود درمورد کودک 33 ماهه صحبت کنید:

کودکان با سرعت خودشان رشد می کنند. با این حال، برای او پرچم های قرمز را نگه دارید:

 1. او علاقه ای به تظاهر به بازی کردن ندارد مشکل دسته بندی اشیاء دارد. عدم توانایی درک عملکرد عناصر مشترک نیز می تواند یک پرچم قرمز باشد.
 2. او به طور مداوم از یک فعالیت به سوی دیگری حرکت می کند، و نمی تواند در یک فعالیت به مدت طولانی بماند.

نگرانی کودک 33 ماهه

نگرانی های درباره کودک 33 ماهه

پیشرفت اجتماعی و عاطفی در جریان رشد کودک 33 ماهه:

بیشتر کودکان 33 ماهه بسیار اجتماعی هستند آنها از بازی با دیگران لذت می برند و ممکن است یک هم بازی ترجیحی داشته باشد آنها حتی ممکن است دوست خیالی داشته باشند؛

این دوست خیالی اغلب توسط کودک شما به عنوان فرد خطا کار برای زمان هایی که اشتباه می کنند وارد عمل می شوند. ("من نه! او انجام داد!") این دوستان زمانی که کودکان شش یا هفت ساله شوند ناپدید می شوند.

در این سن، فرزند شما ستایش و تصدیق خواهد شد آنچه شما از آنها بپسندید، به معنای همه چیز برای آنهاست مطمئن شوید که او به طور منظم اعتماد به نفس اش تقویت می شود.

کودک 33 ماهه اجتماعی

تقویت اعتماد بنفس کودک 33 ماهه

راهنمایی از کودک 33 ماهه:

 • کودکتان را برای حمام رفتن ستایش و تشویق کنید، به او برای آنچه که انجام می دهد، حتی کوچک، تبریک بگویید. اجازه دهید با بچه های دیگر در زمین بازی و یا در زمان های بازی، بازی کند آنها ممکن است در این مرحله با هم بازی نکنند، اما بازی کردن همراه و در کنار آنها قدم اول است.
 • آماده باشید برای تغییر خلق و خوی او ؛ او ممکن است لحظه ای خوشحال باشد و بعد از مدتی بد اخلاق شود. صبور باشید، طبیعی است.
 • او را مجبور نکنید اسباب بازی خود را به اشتراک بگذارد او ممکن است در طول این ماه ها سلطه گر و تملک گرا باشد.
 • با او تظاهر به بازی کردن کنیدحتی روشن بودن آتش تا تخیل او را روشن کنید.

چه زمانی باید با پزشک خود درباره کودک 33 ماهه صحبت کنید:

کودک نشانه هایی از علاقه به دیگر کودکان را نشان می دهد و او شدیدا اضطراب از جدایی دارد.

نحوه رفتار کودک 33 ماهه در اجتماع

رشد اجتماعی کودک 33 ماهه و رفتار او در جمع

پیشرفت گفتار و زبانی در جریان رشد کودک 33 ماهه:

حالا که کودک شما بهتر صحبت می کند،مانند طوفان صحبت می کند انتظار می رود او از طرحهای حرف زدن مختلفی استفاده کند - خوشحال، هیجان زده، غمگین و بله (اوه بله!) و عصبانی.با توانایی به پرسیدن سوالات، همه چیز را مورد سوال قرار می دهد بنابراین وقت زیادی را با کودک خودتان صرف کنید اما چه کسی شوخی میکند؟ این اتفاق خواهد افتاد چه دوست داشته باشید، چه نداشته باشید.

اولین مکالمات واقعی شما در این مرحله اتفاق خواهد افتاد کودک 33 ماهه شما اکنون می تواند مکالمه ای بین دو تا سه جمله داشته باشد او نیز قادر به صحبت کردن با وضوح بیشتری در اکثر زمان هاست و حتی می توانند از حروف اضافه استفاده کنند.

اگر همه این صحبت ها شما را خسته کرده، بدانید که خبرهای خوبی وجود دارد. کودک شما باید بتواند یک درخواست ساده را انجام دهد بنابراین می توانید به او بگویید "کنترل را بیار" یا "تلفن مامان را بده". هورا!!

گفتار کودک 33 ماهه

نحوه بیان و حرف زدن کودک 33 ماهه

راهنمایی از رشد گفتار کودک 33 ماهه:

 • صحبت کردن با کودک دو ساله خود را ادامه دهید. حتی اگر حرفی نزند، کلمات و جمله های جدید بگویید.
 • موسیقی یک راه عالی برای یادگیری کلمات جدید به کودکتان است ریتم ها و شعرهای مهد کودک کودکتان را با هم بخوانید و از ریتمش لذت ببرید!
 • هر روز، یک حرف جدید، صدایش و کلماتی که با آن حرف شروع می شوند، را به او یاد دهید.

چه زمانی باید با پزشک خود درمورد بیان کودک 33 ماهه صحبت کنید:

مانند تمام مراحل رشدی، مهم نیست اگر کودک دو ساله شما به طور واضح صحبت نکند، سؤال هایتان را مطرح کنید یا درباره معنی زندگی با او صحبت کنید.هر کودک در زمان خودش پیشرفت می کندفقط صبور باشید و با یکی از عزیزانتان صحبت کنید.

با این حال، شما باید از پرچم های قرمز آگاه باشید، از جمله:

 1. اگر نتواند از عبارات دو کلمه ای استفاده کند.
 2. نتواند درباره نیازهای خودش صحبت کند.

بیان کودک 33 ماهه

تقویت بیان در کودکان 33 ماهه

بهداشت و تغذیه طی مراحل رشد کودک 33 ماهه:

بله، کوچولوی شما سریع رشد می کند او باید در حدود 87.5 تا 102 سانتی متر قدش باشد، با وزنی حدود 11 تا 17.8 کیلوگرم.مانند همیشه، درباره قد و وزن فرزندتان بیش از حد نگران نباشید. کودکان متفاوت رشد می کنند اگر او به خوبی غذا بخورد، احتمالا مجبور نیستید در مورد هر چیزی نگران باشید.

وقتی که بحث غذا پیش می آید، در 33 ماهگی، کودکان ثابت هستند برخی از روزها، آنها ممکن است همه چیز را در یک چشم بهم زدن بخورند. در روزی دیگر، آنها ممکن است هیچ چیزی نخورند اکثر بچه ها ترجیح می دهند تنقلات و میان وعده های مکرری را در مقایسه با سه وعده غذاییشان بخورند، بنابراین نیازی به مجبور کردن آنها برای خوردن غذا نیست.

البته، همیشه می توانید آنها را برای غذا خوردن "گول بزنید" ؛ غذاها را در اشکال خنده دار و تخیلی درست کنید و برایشان گزینه های غذایی ارائه دهید، اما نه خیلی زیاد.بالاتر از همه اینها، عادات غذایی تغذیه ای است به یاد داشته باشید،وقتی کوچولوی شما کاری را انجام خواهد داد، که شما انجام می دهید.

 وزن نرمال کودک 33 ماهه

نکات تغذیه ای برای کودک 33 ماهه

 • هر روز، کودک شما نیاز به خوردن شیر، غلات، میوه ها، سبزیجات و پروتئین دارد.به کودک خود 1 تا 1و 1/2 فنجان شیر، ماست یا پنیر بدهید .
 • او باید 3 اونس غلات بخورد ؛ 1اونس = 1 تکه نان، 1 فنجان سرلاک یا 1/2 فنجان برنج یا ماکارونی.
 • او همچنین باید حدود 1 فنجان میوه بخورد.
 • انواع مختلفی خوراکی به او بدهید و اطمینان حاصل کنید که میوه را به قطعات کوچک تقسیم کرده اید در حالی که میوه ها را خرد کرده اید، چرا آنها را در مخلوط کن نریزید و آب تازه آنها را تهیه نکنید. کودک شما نیاز به 4 تا 6 اونس آب میوه 100 درصد خالص دارد درست همانکاری که با میوه ها کردید، برای سبزیجاتی با انواع مختلف بکنید.
 • حدود 1 فنجان سبزیجات پخته به او بدهید.
 • او نیاز به پروتئین برای کمک به رشدش دارد، حدود 2 اونس گوشت مرغ یا ماهی در روز.
 • لوبیا، نخود فرنگی و تخم مرغ همچنین منابع عالی پروتئینی هستند (1 اونس = 1/4 لیوان فنجان لوبیای خشک پخته شده یا 1 تخم مرغ).

قد کودک 33 ماهه

برنامه غذایی مناسب کودک 33 ماهه

برای اطمینان از سلامت کودکتان، همیشه واکسیناسیون او را بررسی کنید با این حال، در دفترچه اش مشخص است، اما برای اطمینان بیشتر به پزشک خود برای درست انجام شدن واکسیناسیونش مراجعه کنید ؛ حتما یادتان باشد که هر ساله واکسن آنفولانزا را بزند. قطعا اگر فرزند شما واکسینه نشود، ممکن است هم اکنون در معرض خطر ابتلا به مریضی باشد و اگر کودک شما به مهد کودک و یا پیش دبستانی برود، انتظار می رود سرفه و سرماخوردگی اش بیشتر شود.

کودکان زیر سه سال در معرض امراض دست و پا، دهان، آبله مرغان و بیماری پنجم قرار دارند همچنین مراقب تب باشید زیرا ممکن است نشانه بیماری جدی تر باشد.

خوراک کودک 33 ماهه

بهداشت و سلامت کودک 33 ماهه

چه زمانی باید با پزشک درباره تغذیه کودک 33 ماهه صحبت کنید:

 1. اگر فرزند شما به نسبت سن اش فوق العاده کوچک باشد، ممکن است بخواهید با پزشک مشورت کنید.
 2. اگر چه بد غذا خوردن در میان کودکان نوپا رایج است، اما اگر او دائما غذاهایش را رد می کند، می توانید به دنبال مشاوره با متخصص باشید.

مهارت های کودک 33 ماهه و برنامه غذایی و تقویت رشد

منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف