نمناک سبک زندگیکودک مراحل رشد کودک 35 ماهه چگونه است؟ + مراقبت های لازم
کودک 35 ماهه ، کودک در 35 ماهگی
کودک شما در 35 ماهگی پیشرفت جسمی و ذهنی فراوانی کسب می کند و می تواند یک تا سه رنگ را تشخیص دهد و تا عدد پنج را بشمرد.

رشد کودک 35 ماهه و هر آنچه باید به عنوان والدین بدانید

انرژی او به نظر بی پایان می آید در این ماه چه اتفاقاتی می افتد و نقاط عطف و رشد کودک 35 ماهه چیست؟ آیا آنها با یک انفجار به پایان خواهند رسید و یافقط به توانایی های خود می پردازند؟ لطفا با مطالعه دقیق این بخش از نمناک توجه داشته باشید که نقاط عطف رشد از هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است. اگر نگرانی در مورد رشد فرزندتان دارید، با متخصص اطفال مشورت کنید.

پیشرفت و نقاط عطف در رشد کودک 35 ماهه:

مهارت های کودک 35 ماهه

مهارت های کودک 35 ماهه و مراقبت از او

رشد فیزیکی کودک 35 ماهه:

آیا به یاد می آورید که چگونه کوچولوی شما برای رفتن از جایی به جای دیگر، وسایل خانه را می گرفت؟ شما واقعا باید به پیشرفت او توجه کنید. در چنین زمان کوتاهی، او می تواند از پله ها بالا برود با پاهای کوچکش و با اطمینان به همان شیوه پایین می آید ؛ شما هم اکنون می توانید پیشرفت های زیادی را در مهارت های بالا رفتن و دویدن او ببینید، زیرا در حرکاتش سیالیت و روانی بیشتری دارد. راه رفتن با تعادل نباید بیش از حد مشکل باشد، و حتی ممکن است شما را در یک بازی متعادل با یک پا شکست دهد!
گرفتن توپ؟ مشکلی نیست! به ویژه، اگر توپ سبک و بزرگ باشد. پدر و مادر ممکن است در حال حاضر متوجه کمتر اتفاق افتادن دستشویی در لباس خود کودکشان شود، به این معنی است که آموزش به کوچولویتان تقریبا جواب داده است در حالی که کوچولوی شما واقعا خوب رشد می کند، ممکن است این بدان معنا باشد که او چرت های بعد از ظهرش را کم کم فراموش می کند بنابراین دوباره تا جای ممکن برنامه ریزی کنید، و روزتان باید بتواند طبق معمول همه چیز را در خود نگه دارد.
حتی اگر کوچولوی شما به نقاط عطف رشدش در 35 ماهگی برسد، شما هنوز هم باید به طور مداوم به او یادآوری کنید که مراقب باشد و نگذارید روی پله ها بازی کند بچه های کوچک هیچ مفهومی از خطر ندارند، بنابراین، اهمیت ایمن بودن باید به طور منظم به آنها توضیح داده شود.
همیشه مراقب او باشید و به او پیشنهاد کنید که برای حمل و نگهداری اسباب بازی هایش کمک می کنید، به طوری که بتواند با خیال ایمن تری از پله ها پایین برود ،پیشرفت های مهارت های حرکتی آن نیز به این معنی است که کودک شما باید بتواند درب های شیشه ای را بچرخاند و دستگیره را بپیچاند. چیدن بیش از 6 بلوک در حال حاضر خوب است و افزایش تمرکز آنها اجازه می دهد تا بازی های سازنده ای را با دیگران بازی کنند. پازل ها هنوز عالی هستند، اما اسباب بازی هایی با اهرم، دکمه ها و بخش های متحرک احتمالا بیشتر جذبش می کنند.
توانایی های کودک 35 ماهه

رشد و توانایی های کودک 35 ماهه

فعالیت هایی برای تقویت پیشرفت فیزیکی کودک 35 ماهه

 • اکنون که فرزند شما پیشرفت کرده و می تواند توپ را بگیرد، او را برای بازی به خارج از خانه ببرید.
 • استخر توپ یک گزینه عالی است زیرا امن تر و راحت تر است.
 • بودن در خارج از خانه نیز به معنی آزادی بیشتر برای والدین و کودک است. در خارج از منزل، بدون نیاز به تأکید بر تمام چیزهایی است که می تواند در خانه خراب شود.
 • به جای چرخاندن صفحه هنگام خواندن، چرا اجازه ندهید که کودکتان اینکار را انجام دهد.
 • هنرهای ساده و صنایع دستی نه تنها راه بسیار خوبی برای نگه داشتن این دست های کوچک است، بلکه خلاقیت و نوآوری کودکان را نیز گسترش می دهند.
 • یک نکته مفید این است که برخی از نقاشی های کودک خود را نگهدارید و آنها را بپیچانید ، نه تنها می تواند هدیه ای از این روزهای کودکی او باشد، بلکه یک راه عاشقانه برای نشان دادن این عشق به فرزند است.

چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:

 • اگر فرزند شما مشکل در حفظ تعادل و یا بالا و پایین رفتن از پله ها را داشته باشد.
 • هنگامی که کار با اشیا کوچک برای کودک شما دشوار باشد.
 • او ممکن است قادر به چیدن بیش از یک بلوک نباشد.
 • اگر فرزند شما در استفاده از دو طرف بدن خودش دچار مشکل شده باشد، و نمی تواند بیش از چند ثانیه روی یک پایش بیاستد.

 رشد کودک 35 ماهه

مراقبت های لازم برای رشد کودک 35 ماهه

رشد شناختی کودک 35 ماهه :

اگر کودک تقریبا سه ساله شما می تواند یک تا سه رنگ را تشخیص دهد، یک رنگ مورد علاقه دارد (یا حتی درخواست رنگ خاصی می کند) و می تواند تا عدد پنج را بشمرد؛ این ها واقعا نشانه های خوبی هستند که او به خوبی رشد کرده. سعی نکنید پیشرفت کودکان خود را با پیشرفت دیگر بچه ها مقایسه کنید. به یاد داشته باشید، هر کودکی متفاوت است، و به یاد داشته باشید اگر آنها کمی از هم فاصله داشته باشند، مهم نیست فقط ادامه دهید، تا زمانی که پرچم قرمز بالا برود، و به آنها اجازه دهید تا با سرعت خودشان رشد کنند.

فعالیت هایی برای تقویت پیشرفت شناختی کودک 35 ماهه

کمک به تقویت دانش کودکان را با بازی هایی که مغز او را تحریک می کند، مانند نامگذاری قسمت های بدن و صداهای حیوانات، تقویت کنید.
هر فرصتی برای تقویت دانش او سرگرم کننده، پیشرفت فرزندتان را گسترش دهید بنابراین بازی های نام گذاری را با کودک خود انجام دهید، بازی ای که هر بخشی از بدن او را نام می برید.
یا از او بخواهید صدای حیوانات را با اشاره به یک حیوان خاص در کتاب بگوید.
با اطمینان استراحت کنید که برنامه های تلویزیونی که باعث تقویت یادگیری می شوند ،در حقیقت مفید هستند و برای رشد شناختی فرزندان شما مضر نیستند به این معنا نیست که او هر روز در تمام ساعت ها به تماشای تلویزیون بپردازد.
 
مهارت های کودک 35 ماهه

تقویت مهارت های کودک 35 ماهه

چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:
 • اگر فرزند شما نتواند یک دایره بکشد.
 • در این سن، کودکان معمولا می توانند دستورالعمل های ساده را درک کنند، بنابراین اگر فرزند شما دستورالعمل های یک جمله ای را دنبال می کند، با پزشک خود صحبت کنید.
 • اکثر کودکان در این سن از بازی با اسباب بازی ها لذت می برند اگر فرزند شما کمی تا هیچ علاقه ای برای بازی به اسباب بازی نشان داد، با پزشک خود مشورت کنید.

پیشرفت اجتماعی و عاطفی در جریان رشد کودک 35 ماهه:

کودک شما ممکن است شروع به نشان دادن همدلی و مراقبت از دیگران کند، مانند آرامش دادن یا ارائه چیزی به همسالانی که ناراحت هستند ؛ علاوه بر این، کودک شما نیز شروع به ایجاد دوستی با بزرگسالان و کودکانی را خواهد کرد که زمان زیادی را صرف او می کنند. او در حال خیلی بهتر به اشتراک گذاری را انجام می دهد و در هنگام بازی با دیگران نوبتی می شود.به یاد داشته باشید که او همچنان به کپی کردن آنچه بزرگسالان و دوستانش انجام می دهند، ادامه خواهد داد بنابراین مراقب آنچه می گویید باشید!
پس از رسیدن به نقاط عطف رشدی کودک 35 ماهه، کودک باید مفهوم " مال منه"، "مال اونه"را درک کند.با تمام این احساسات جدید و هیجان انگیز، می توانید با استفاده از قوانین معقول و روشن و واضح، به کودک خود کمک کنید تا احساسات قوی اش را مدیریت کند.در هنگام وقوع از زمان سنج استفاده کنید، اما همچنان بر ستایش رفتاری که می خواهید ببینید تمرکز کنید.
 
 تقویت رشد کودک 35 ماهه

راه های تقویت رشد کودک 35 ماهه

فعالیت هایی برای تقویت پیشرفت اجتماعی و عاطفی کودک 35 ماهه:

به روال منظم خود ادامه دهید، به این دلیل که بچه ها واقعا روتین ها را دوست دارند و زمانی که تغییراتی بزرگ را ایجاد می کنید، به راحتی ناراحت می شوند.
در مورد تشویق کودکتان تا با خودش بازی کند، احساس گناه نکنید این کار باعث ایجاد استقلال در آنها می شود.
اجازه دهید تا زمان زیادی را برای بازی کردن اختصاص دهد، از جمله پیدا کردن اعتماد به نفس و دویدن به اطراف این، به او کمک خواهد کرد تا یاد بگیرد و رشد کند.
هنگام مطالعه برای کودکتان، به او چگونگی ارتباط با احساس شخصیت ها در داستان، را نشان دهید.
با فرزندتان صحبت کنید و گوش دهید از او بپرسید چه اتفاقی در طول روز با دوستانش افتاد، یا چه کارهایی را انجام داده است این نیز به او کمک می کند تا خود را با بیان افکار و احساساتش بهتر بیان کند ؛ بازی کردن فعالیت های عالی برای تخلیه کودک نیز هست!
 
رشد اجتماعی کودک 35 ماهه

رشد اجتماعی کودک 35 ماهه

چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:
 • کودکان این سنی معمولا بیشتر اجتماعی هستند.
 • بعضی از بچه ها بیشتر از دیگران اجتماعی هستند، اما اگر فرزند شما همیشه به جای تعامل با دیگران خود را دور می کند، ممکن است نشانه ای از یک مشکل باشد.
 • اگر فرزند شما نمیتواند تماس چشمی داشته باشد - حتی با اعضای خانواده - با پزشک خود صحبت کنید.

رشد گفتار و زبانی کودک 35 ماهه :

حرف زدن کودک 35 ماهه

نحوه حرف زدن کودک 35 ماهه

گرچه همه نمی توانند نقطه عطف رشد کودک 35 ماهه خود را از لحاظ زبان ببینند، اما هنوز هم اکثر کودکان می توانند از دستورالعمل های پیچیده تری استفاده کنند.کودک شما یک فرهنگ لغتی با 900 کلمه را دارد و قادر به استفاده از اسم ها، صفت ها، ضمایر، فعل ها و موارد دیگر است اما کلمه مورد علاقه او در تمام اوقات که مدام تکرار می کند هنوز هم "چرا؟" است، بنابراین انتظار می رود که شنیدن سوالات مداوم تا دو سال دیگر بماند.
اکنون او نیز قادر به گوش دادن و تکرار قافیه ها و آهنگ های کودکانه ساده خواهد بود ؛ شما همچنین باید بتوانید حداقل 75% حرف های کودکتان را بفهمید. کودکانی با مشکلات شنوایی و تاخیرهای گفتاری در اسرع وقت نیاز به درمان دارند.

فعالیت هایی برای تقویت گفتار و پیشرفت زبان کودک 35 ماهه

همچنان به حمایت از پیشرفت زبانی کودک خود ادامه دهید و هر روز برای او مطالعه کنید زمان بگذارید و باهم آهنگ های ساده را بخوانید و بازی های ریتمی را برای تشویق گفتار و تلفظ بهتر او بازی کنید.
زمان دیدن تلویزیون را به یک ساعت محدود کنید و آن یک ساعت را با برنامه های آموزشی کیفیت بالا پر کنید احتمال دارد که اکثر کودکان بتوانند جملات کامل بگویند، با این وجود همه آنها از دستور زبانی درستی استفاده نخواهند کرد به یاد داشته باشید که با صبر به سوال هایشان پاسخ دهید.
 
تقویت بیان کودک 35 ماهه

روش های تقویت بیان کودک 35 ماهه

 
چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:
 • اگر فرزند شما قادر به گفتن کلمات غیر فعلی نباشد.
 • ناتوانی در حفظ یا ایجاد تماس چشمی با مردم.
 • اگر فرزند شما نتواند با جملات کوتاه سخن بگوید، قسمت های بدنش را شناسایی کند .

بهداشت و تغذیه در جریان رشد کودک 35 ماهه :

قد و وزن کودک شما تا حد زیادی توسط ژنتیک قرار می گیرند، اما اکثرکودکان 35 ماهه 88.1-102.7 سانتیمتر و 18.1-11.2 کیلوگرم هستند. شما می توانید به فرزند خود برای دستیابی به توانایی کامل خود از لحاظ جسمی، احساسی و ذهنی کمک کنید - با اطمینان از اینکه او تغذیه و استراحت مناسبی دارد. کودک شما باید 1000 کیلو کالری در روز دریافت کند (اگر چه ممکن است 400 کیلو کالری را افزایش دهید، در صورتی که فرزند شما فوق العاده فعال باشد). به طور ایده آل، کودک شما باید روزانه 3 تا 5 اونس دانه بگیرد تقریبا 1 تکه نان، 1 فنجان سرلاک آماده، یا نیم فنجان برنج پخته شده یا ماکارونی .بچه ها نیز به انواع سبزیجات نیاز دارند (سبزیجات در رنگ های مختلف - سبز تیره، نارنجی، قرمز، زرد).
برنامه غذایی کودک 35 ماهه

برنامه غذایی مناسب برای کودک 35 ماهه

فرزند شما باید 1 تا 1و 1/2 فنجان سبوس خام یا پخته شده در روز مصرف کنید ؛ هنگامی که بحث میوه پیش می آید، لطفا آن را با آبمیوه جایگزین نکنید (که معمولا مقدار زیادی شکر اضافه می شود، علاوه بر اینکه فیبر خوبی ندارد). سعی کنید آب میوه را به نصف لیوان (4-6 اونس) در روز محدود کنید. کودک شما باید 1 تا 1و 1/2 فنجان میوه در روز دریافت کند در این سن، فرزند شما می تواند محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی را بخورد.
2 تا 2و 1/2 لیوان شیر در روز برای استخوان ها و پروتئین های فرزندتان مفید است و وقتی بحث پروتئین پیش می آید، فرزند شما باید روزانه 2 تا 4 اونس پروتئین برای ساخت عضلات خود دریافت کند! منابع خوب پروتئین عبارتند از تخم مرغ، گوشت بدون چربی، غذاهای دریایی، محصولات سویا، لوبیا و آجیل های نمکی نشده هستند.
 
فرزند شما ممکن است زیاد سرما بخورد به جای رفتن سراغ قرص های سرما خوردگی، از قطره های آب نمکی یا اسپری استفاده کنید، تا از دست مخاط زیادی بینی خلاص شوید. کودک شما باید ظرف 5-7 روز بهبود یابد. سایر بیماری های رایج عبارتند از:گاسترونتررتیس، دست، پا و بیماری های دهانی، بیماری پن ورم و آنفولانزا است- که کودک شما می تواند در مقابل اینها واکسینه شود.
جدا از واکسیناسیون سالانه آنفلونزا، کودک شما باید در عین حال واکسن هایش کامل باشد، اگر حتی واکسنی را فراموش کرده باشید، قبل از اینکه دور بعدی واکسن شروع شود، سریعا برای آن اقدام کنید ،حتما با پزشک خود مشورت کنید.
کودک 35 ماهه

نکات تغذیه ای کودک 35 ماهه

چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:
 • کمی استفراغ یا اسهال، چیزی برای نگرانی نیست. اما اگر بیش از چند ساعت طول بکشد، فرزند شما ممکن است دچار خشکی شود.
 • اگر علائم کودک شدیدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • اگر فرزند شما تب دارد، نگران نباشید. یک تب هم همیشه بد نیست - به این معنی است که سیستم ایمنی بدن او برای مبارزه با عفونت تلاش می کند اما اگر کودک شما درجه حرارت 40 درجه سانتیگراد را بگیرد، فوری به پزشک خود مراجعه کنید - به خصوص اگر علائم دیگری داشته باشد (بثورات، مشکل تنفسی، استفراغ و غیره).
 • سرماخوردگی هیچ علتی برای زنگ خطر نیست، اما اگر کودکتان مشکل تنفس داشته باشد، یا دارای آسیب شنوایی باشد، یا اگر علائم بیش از یک هفته طول بکشد، با متخصص اطفال تماس بگیرید.
 • در اکثر موارد بثورات (جوش) جدی نیستند، اما اگر بثورات دردناک باشد و به پوست نفوذ کرده باشد، اگر کودک شما انرژی نداشته باشد، باید فوری با پزشک تماس بگیرید.
 • اگر فرزند شما بیمار شود، طبیعی است که اشتهایش را از دست بدهد اما اگر او به مدت دو روز یا بیشتر غذا نخورد، باید باپزشک خود مشورت کنید. پس از این نقاط عطف رشد کودک 35 ماهه تان، آیا آماده هستید که یک کودک بازیگوش را کنترل کنید؟ اصلا نگران نباشید، نقطه اصلی این موضوع باقی می ماند:ادامه پیشرفتش در یک مسیر پرورشی دوست داشتنی و صمیمانه.

توانایی های کودک 35 ماهه و مراحل رشد او

منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف