کوروش سلیمانی

نظر کوروش سلیمانی درباره حضور بازیگران سینما در تئاتر

تاریخ انتشار : 15 دی 1396کد مطلب : 62367زمان مطالعه : 3 دقیقه
کوروش سلیمانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان در یک گفتگو نظرات جالبی درباره حضور بازیگران سینما در تئاتر داد و از شرطی که برای این حضور وجود دارد صحبت کرد.

شرط کوروش سلیمانی برای حضور بازیگران در تئاتر

این روزها تب حضور بازیگران سینما در تئاتر بالا گرفته است و اغلب بازیگران یک یا چند نمایش را روی صحنه تئاتر برده اند. با وجود انتقادهای فراوان به حضور بازیگران سینما در تئاتر ، کوروش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان نظر متفاوتی در این خصوص دارد.

کوروش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص آخرین فعالیت های هنری خود گفت:چند پیشنهاد در حوزه تئاتر داشتم اما آن ویژگی هایی که مورد نظرم بود را نداشت به همین خاطر آنها را رد کردم.
وی در خصوص پیشنهادات سینمایی افزود:پیشنهاد سینمایی خاصی نداشتم اما برای تلویزیون در مینی سریالی به نام "تنها در تهران" حضور داشتم که در مهرماه کارش تمام شده و سپس از رسانه ملی روی آنتن رفت.


کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی موافق حضور بازیگران در تئاتر است؟!

سلیمانی در خصوص بازیگران سینما در تئاتر که این روزها بیش از هر زمان دیگری باب شده است تصریح کرد:به نظر من حضور بازیگران سینما در تئاتر ذاتاً مشکلی ندارد یعنی هیچ کسی نمی تواند مانع حضور سینمایی ها در تئاتر بشود اما این اتفاق فقط یک شرطی دارد آن هم اینکه، دوستان سینمایی که وارد عرصه تئاتر شده و سابقه تئاتری ندارند احیاناً بعضی هایشان توانایی بازیگری تئاتر هم داشته باشند بهتر است، چون تئاتر بازیگر مبتدی و نابلد نمی طلبد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص دستمزد بازیگران در عرصه سینما اظهار کرد:به اعتقاد من بهتر است در پرداخت دستمزدهای سینمایی عدالت رعایت شود. یعنی بین بازیگران تئاتری که صرفا در عرصه تئاتر فعال هستند و سال ها زحمت کشیدند نباید تفاوتی قائل شد.

وی ادامه داد:بهتر است بازیگرانی که با تجربه کم به عرصه تئاتر پا می گذارند سطح توقع خود را در بخش دستمزدها پایین بیاورند تا عدالت بین بازیگر با تجربه تئاتر و آنها رعایت شود. در گذشته این طور نبود سال های پیش شاید 10-15 سال پیش خیلی نسبت به بازیگرهای تئاتر دیدگاه های غلطی وجود داشت که بازیگران تئاتر نمی توانند در عرصه سینما حضور پیدا کنند. ولی امروزه عمده بازیگرایی که در سینما فعال هستند عموماً ریشه تئاتری دارند.

سلیمانی عنوان کرد:به طور کلی اعتقاد دارم که تئاتر و سینما فرقی برای بازیگر ندارد بلکه جنس بازی بازیگر در سینما و تئاتر با هم متفاوت است، برخی صرفاً توانایی بازی در سینما را دارند و برخی هم صرفاً بازیگر تئاتر هستند. ولی بعضی ها هم هستند که در هردو زمینه می توانند فعالیت کنند و این بد نیست.


کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون

بازیگر سریال "سرزمین کهن" تصریح کرد:عرصه فیلمنامه نویسی در سینمای ایران فضای فکری بازتری را می طلبد چرا که آدم های مختلفی که در جامعه زندگیمی کنند فقط جوان ها نیستند. ما سالمندان و میانسالان و زنان و مردانی را داریم که اگر این فیلم نامه نویسان به آنها توجه کنند کارهای بسیار خوبی را خواهیم داشت. می توان از بازیگران پیشکسوت با موضوعات بکر استفاده کرد اما این روزها تنها به سمت موضوعاتی می رود که بازیگر جوان را مب طلبد و بس.

سلیمانی خاطرنشان کرد:متاسفانه این روزها سینما فقط و فقط به فکر بازگشت مالی است جز چند کار در هر سال می رود به سمت و سویی که درست است می روند اما بقیه اگر ببینید کمدی مورد علاقه مردم است همه کمدی کار می کنند و یا اگر عاشقانه بیشتر دیده می شود همه عاشقانه کار می کنند و اینگونه می شود که یک سری از بازیگرهای جدی، تاریخی، کلاسیک در خانه می مانند و دیگر کسی سراغشان نمی رود.

کوروش سلیمانی چگونه بازیگر شد

کورش سلیمانی بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر متولد سال 1352در کرمانشاه است. وی تجربه اجرای گویندگی را در رادیو با برنامه هایی همچون «اینجا شب نیست» و در تلویزیون با برنامه «سینما یک» داشته است . این هنرمند کشورمان در یک گفتگو درباره چگونه بازیگر شدنش گفت :معلم کلاس پنجم ما آقای سلطانی با یک متن برای نمایش با ما کار می کرد اما دقیقا روز اجرای ما که برای جشن های 22 بهمن بود مصادف شد با روزی که عراق تهدید کرده بود شهر کرمانشاه را بمباران می کند و ما ناچار بودیم به گفته ی پدرم و خطر جانی که وجود داشت شهر را ترک کنیم و من در روز اجرامون نبودم.

بعد از اون در مدرسه راهنمایی که بودم با دوستان تمریناتی را انجام می دادیم و اجرا می کردیم . در دبیرستان هم یک تلاشهایی داشتیم ولی به شکل جدی همکاریم رو با صدا و سیمای مرکز کرمانشاه از سال 1370 با گروه کودک و نوجوان شروع کردم و به تدریج جلو اومدم.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی و دخترش مهرآفرین

کوروش سلیمانی متاهل است و 24 فروردین 95 صاحب دختری بنام مهرآفرین شد.

نظر کوروش سلیمانی درباره حضور بازیگران سینما در تئاتر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از خبرگزاری میزان _ پرشین وی / م.ف
وبگردی