خونریزی بینی
استفاده از کولر های گازی به دلیل خشک بودن هوا و کاهش رطوبت محیط سبب خونریزی بینی در افراد می شود.

از رابطه بین خونریزی بینی و کولرهای آبی چه می دانید

خونریزی بینی یک علامت خود بخودی است که می تواند به دلیل خشک و سخت شدن اجزای مخاط بینی و در نتیجه ایجاد ترک بروز کند.گرچه معمولا این خونریزی ها شدیدند اما در غالب موارد مشکل جدی نیستند.

یک متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گویی اظهار کرد:در فصل تابستان به دلیل افزایش دما مویرگ های داخل بینی دچار پرخونی شده و با کوچکترین ضربه سطحی ترک می خورد که این مسئله سبب بروز خونریزی و عارضه خون دماغ در افراد می شود.
وی عنوان کرد:سطح داخلی بینی حاوی صدها مویرگ خونی است که این مویرگ های داخل بینی بسیار ظریف و حساس هستند و عوامل مختلفی سبب پارگی و در نهایت خونریزی آن ها می شود که در فصل تابستان به دلیل افزایش دمای هوا مویرگ های بینی برخی افراد حساس شده و در نهایت منجر به خونریزی خود به خودی می شود.

خونریزی بینی

خونریزی بینی

این متخصص گوش، حلق و بینی تاکید کرد:در اثر خشک بودن هوا در فصل تابستان مخاط مویرگی بینی ترک می خورد و این مسئله باعث بروز خونریزی در افراد می شود.
وی ادامه داد:در فصل تابستان به دلیل استفاده افراد از کولر های آبی خونریزی بینی رخ می دهد و علت رشد قارچ های مختلف در کولر و انتقال آن به داخل مخاط بینی است که همین مسئله عارضه خون دماغی را در افراد به وجود می آورد.
استفاده از کولر های گازی به دلیل خشک بودن هوا و کاهش رطوبت محیط سبب خونریزی بینی در افراد می شود.

وی یادآور شد:به منظور پیشگیری از خونریزی بینی فرد باید در فصل گرما کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرد ، در صورتی که شخص ناچار به بیرون رفتن در هوای گرم است باید با استفاده از کلاه و سایه بان از سر خود محافظت کند.همچنین فرد برای خنک کردن خود نباید برای مدت زمان طولانی در معرض کولر قرار بگیرند.

ارتباط بین خونریزی بینی و استفاده از کولر در تابستان

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی