نمناک سرگرمیگوناگون کوچکترین حشره زنده در دنیا + عکس
کوچکترین حشره ، حشره کوچک
گونه ای از سوسک های ریز featherwing که در کلمبیا و نیکاراگوئه یافت می شود با اندازه حیرت انگیز 0.325 میلی متر، کوچکترین حشره زنده در جهان است.

کوچکترین حشره زنده

در میان موجودات زنده ،موجوداتی هستند که کوچکترین یا بزرگترین لقب را در جهان به خود اختصاص می دهند چنانچه گونه ای از سوسک های ریز featherwing که در کلمبیا و نیکاراگوئه یافت می شود با اندازه حیرت انگیز 0.325 میلی متر، کوچکترین حشره زنده در جهان است.
به نظر می رسد جست وجوی طولانی و بحث درباره اندازه و هویت کوچکترین حشره زنده جهان اکنون با اندازه گیری دقیق و ثبت رکوردی جدید برای گونه سوسک featherwing به پایان رسیده است.

بر اساس یافته های دکتر آلکسی پولیلوف از دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو در روسیه، کوچکترین نمونه های این حشرات به طور حیرت انگیزی تا 0.325 میلی متر اندازه گیری شده است.

کوچکترین گونه سوسک و کوچکترین گونه حشره جهان با نام علمی Scydosella musawasensis دارای بدنی بیضی شکل و کشیده به رنگ قهوه یی مایل به زرد و شاخکی است که به 10 بخش تقسیم شده است.

کوچکترین حشره

پولیلوف که به دلیل قرار داشتن این سوسک در ظرف مخصوص برای مطالعات میکروسکوپی موفق به اندازه گیری دقیق آن نشده بود، از نمونه های جدید که اوایل امسال در پارک ملی شیکاگو در کلمبیا جمع آوری شده بودند، استفاده کرد.

وی برای نتیجه گیری در مورد طول کوچکترین نمونه که 0.325 میلی متر بود، از یک نرم افزار تخصصی و میکروگراف های دیجیتال استفاده کرد.

تحقیق اخیر، دومین رکورد برای گونه های سوسک ریز است که همچنین ثابت کرده اند که توزیع آن ها به واقع بسیار گسترده تر است.

کوچکترین حشره زنده در دنیا + عکس

کوچکترین حشره زنده در دنیا + عکس
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف