نمناک تکنولوژیگوناگون کوچکترین دریل دنیا با پرینت سه بعدی + تصاویر
دریل ، دریل Lance Abernethy
سبک ترین و کوچکترین دریل دنیا که اندازۀ آن کوچکتر از بند انگشت است توسط مهندس نیوزیلندی به نام Lance Abernethy با پرینت سه بعدی ساخته شده است.این دریل به عنوان کوچکترین دریل جهان معرفی شده است.

ساخت کوچکترین دریل جهان

شاید وقتی اسم دریل به گوشتان می خورد همان لحظه ذهنتان به سمت دریل های بزرگ و قدرتمند که در نصب برخی قطعات در هرجا بکار می رود کشیده شود اما اگر بدانید که دریلی هم وجود دارد که خیلی ریز و کوچک است و برای سوراخ کردن قسمتی از جای حساس بدن کاربرد دارد شاید دور از تصور و انتظارتان باشد.اما طراحی نیوزلندی با ابتکار نو و خلاقانۀ خود توانسته این را به واقعیت بپیوندد و دریلی با اندازۀ بسیار کوچک با یک پرینتر سه بعدی بسازد که این دریل کوچکترین دریل دنیا معرفی شده است.

 Lance Abernethy مهندس تجهیزات و نگه داری اهل کشور نیوزلند می باشد که به ساخت ابزارآلات کوچک علاقه دارد؛ او در تازه ترین اقدام خود دست به ساخت کوچک ترین دریل جهان زده که کوچک تر از بند انگشت است.

دریل Lance Abernethy

بر اساس گزارش وب سایت 3D Print، این علاقه ی وی باعث ساخت ابزار کوچک بسیاری شده است. این دریل سه تیکه از باتری کمکی، کابل هدفون، گچ سه بعدی پرینت شده و یک موتور مینیاتوری نیم میلی متری ساخته شده است.


طراحی کلی این دریل با استفاده از برنامه Onshape 3D تنها 3 ساعت طول کشیده است و سپس با گذشت 25 دقیقه کوچک ترین دریل جهان طراحی و ساخته شده است. ابعاد کلی این مینی دریل 17 در 7٫5 در 13 میلی متر بوده و همچنین اندازه مته به کار گرفته شده در آن  1٫5 میلی متر می باشد. از مته این دریل می توان اجسام نرم همچون پوست را سوراخ کرد.

تا آنجا که می شد قطعات این محصول را کوچک طراحی کردم. قسمت لحیم کاری و جاگذاری قطعات آن 3 ساعت طول کشید و در آخر قرار دادن کل مجموعه کنار هم کابوس وار بود.

کوچکترین دریل جهان


Lance Abernethy هدف خود را از این کار، نمایان کردن قدرت پرینترهای سه بعدی اعلام کرده و قول داده در آینده ای نزدیک محصولی با ابعادی کوچک تر از طرح فعلی نیز به تولید برساند.

کوچکترین دریل دنیا با پرینت سه بعدی + تصاویر

کوچکترین دریل دنیا با پرینت سه بعدی + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 23
برگرفته از فارنت - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 22 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف