نمناک سرگرمیدیدنی ها ماری که از مغز مداد هم باریک تر است + تصاویر
مار ، کوچک ترین
دانشمندان گونه جدیدی از مارها را شناسایی کرده اند که در سن بلوغ و بزرگترین جثه خود می تواند از مغزی مداد عبور کند.

باریک ترین و کوچک ترین مار دنیا

مارها موجوداتی مرموز هستند و با وجود آنکه اغلب مردم از آنها وحشت دارند از پر طرفدارترین جاندارانی می باشند . این موجودات بجز در قطب جنوب تقریبا” در سایر قسمت های دنیا وجود دارند. اغلب مارها روی زمین یا زیر آن زندگی می کنند اما برخی از انواع آنها هم وجود دارند که درختان یا آب را محل زندگی خود انتخاب می کنند. کنار رودخانه ها باتلاقها نیز از جمله مکانهای مورد علاقه برای زندگی این خزندگان می باشد. گونه های جالبی از مارها در آسیای جنوب شرقی مشاهده شده است که توانایی پریدن نیز دارند و بسادگی از شاخه درختی به شاخه دیگر می پرند.

بیش از 3100 نوع مار با گونه ها و اندازه های مختلف در جهان وجود دارد. به نظر شما در بین این تعداد مار کوچک ترین آنها چه اندازه ای دارند؟در ادامه با گونه ای جدید از یک مار که باریک تر از مغز مداد است آشنا می شوید

دانشمندان یک تصویر ویدیویی را روی اینترنت منتشر کرده اند که در آن مشخص شد کوچک ترین مار دنیا کشف شده است.

این خزنده کوچک به خانواده مارهای قیطانی تعلق دارد و در مقالات علمی از آن با عنوان «تِتراچیلوستوما» یاد می شود. این خزنده از آنچه که پیش تر با عنوان کوچک ترین مار دنیا نام خود را وارد کتاب رکوردهای جهانی کرده بود هم کوچک تر است.

کوچک ترین مار دنیا در سن بلوغ و رشد کامل تنها 10 سانتی متر طول دارد و به قدری کوچک است که می تواند از مغز یک مداد عبور کند.

مار
باریک ترین مار دنیا
مار

باریک ترین مار دنیا

دانشمندان با انجام بررسی های گسترده متوجه شدند این مار فقط در جزیره مارتینیکو که در منطقه «لِسِر آنتیلس» در شرق دریای کارائیب واقع شده است، زندگی می کند و هیچ نقطه دیگری از کره خاکی نمی توان آن را پیدا کرد.

این مار به قدری کوچک است که می تواند به راحتی وارد لانه مورچه ها و موریانه ها شود و به راحتی از تخم های آنها تغذیه کند. از آنجایی که جزایر دور افتاده و خالی از سکنه بهترین مکان برای زندگی کوچک ترین و بزرگترین جانداران زمین محسوب می شوند، این مار تاکنون توانسته است دور از انسان به حیات خود ادامه دهد.

ماری که از مغز مداد هم باریک تر است + تصاویر

ماری که از مغز مداد هم باریک تر است + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از فارس - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف