نمناک سرگرمیآیا میدانید راهنمای انتخاب کیسه خواب مناسب برای سفر
کیسه خواب ، کیسه خواب سفری
کیسه خواب ها از مهمترین وسایل سفر هستند و می توانند سفر راحت کنند، برای داشتن یک کیسه خواب خوب باید به عواملی دقت کنیم.

ویژگی های کیسه خواب مناسب برای سفر

مطمئنا یکی از مهم ترین امکاناتی که در طول سفرهای طبیعت گردی نیاز دارید، کیسه خواب است. کیسه خواب مناسب می تواند سفرتان را بسیار راحت تر کند. در انتخاب یک کیسه خواب مناسب، عواملی مثل وزن، حجم، دما و اندازه اهمیت زیادی دارند و یک انتخاب آگاهانه می تواند از دردسرهای بعدی در سفرتان جلوگیری کند.

شکل کیسه خواب
اولین نکته ای که در انواع کیسه خواب ها به چشم می آید، شکل آن است. به طور کلی کیسه خواب ها به اشکال مستطیل، شبه مستطیل یا مخروطی، مومیایی و دابل واید تقسیم می شوند. کیسه خواب های مستطیلی، پهن ترین شکل کیسه خواب و مومیایی ها جمع ترین حالت آن ها هستند. این که چه شکلی از کیسه خواب برای شما مناسب تر است، بستگی به نوع سفرتان دارد. اگر فضای کافی دارید و حداکثر راحتی را می خواهید، کیسه خواب های مستطیلی را انتخاب کنید.
کیسه خواب های مخروطی، برای افرادی که بدن های بزرگی دارند مناسب است و گرمای بیشتری را نسبت به نوع مستطیلی برایتان فراهم می کند. اگر گرمای بیشتر و وزن کمتر برایتان اهمیت بیشتری دارد، بهتر است نوع مومیایی را انتخاب کنید و اگر کیسه خوابی دو نفره نیاز دارید که به وسیله زیپ فضایتان را از فرد دیگر جدا کند، دابل وایدها بهترین انتخاب هستند.

کیسه خواب

راهنمای خرید یک کیسه خواب خوب

جنس کیسه خواب
روکش و عایق کیسه خواب ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند. از نظر مواد عایق، کیسه خواب ها به دو دسته الیاف مصنوعی و پرقو تقسیم می شوند. کیسه خواب هایی که در آن ها از الیاف مصنوعی استفاده می شوند، نسبت به پرقو قیمت ارزان تری دارند، قابلیت فشرده شدن کمتر و باز شدن بیشتر را ندارند و سریع تر از کیسه خواب ای پر، گرمای خودشان را از دست می دهند. در مقابل، عایق پرقو گران تر، سبک تر، قابل فشرده تر و لوکس ترین نوع عایق محسوب می شود. اشکال هر دو عایق در این است که در اثر خیس شدن، گرمای خودشان را از دست می دهند. بهتر است در محیط های مرطوب، پوشش مناسبی روی کیسه خوابتان قرار بدهید تا خیس نشود.
از نظر جنس رویه هم کیسه خواب ها به پارچه های ورقه ای- تنفسی، میکرو و نایلون تقسیم بندی می شوند. نوع اول یا تنفسی، در محیط های مرطوب و به همراه عایق پرقو ، کاربرد بالایی دارد و رطوبت را به بیرون دفع می کند. نوع میکرو، قابلیت ضد آب و دوام بالایی دارد و در مقایسه با نوع اول سبک تر است. نوع نایلونی هم در مقابل رطوبت کمترین کارایی را دارد و سبک ترین و قابل فشرده ترین نوع پارچه محسوب می شود.

کیسه خواب

راهنمای خرید یک کیسه خواب خوب

دمای کیسه خواب
دمای کیسه خواب بسته به منطقه ای که به آن سفر می کنید اهمیت بسیاری دارد. خصوصا در کویر که معمولا شب های بسیار سردی دارد، انتخاب دمای مناسب کیسه خواب می تواند سفرتان را بسیار لذت بخش تر بکند. به طور کلی کیسه خواب ها از نظر دما به 4 دسته Maximum Comfort، Comfort، Lowest Comfort و Extreme تقسیم می شوند. بهتر است در زمان خرید درجه ی مناسب، با توجه به محلی که قصد سفر به آن را دارید، از فروشنده مشورت بخواهید و مناسب ترین درجه را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب کیسه خواب مناسب برای سفر

راهنمای انتخاب کیسه خواب مناسب برای سفر
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از فردا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف