نمناک تکنولوژیگوناگون ساخت کیسه هوا یا همان ایربگ برای موتور سیکلت
کیسه هوا ، کیسه هوا برای موتور
ساخت کیسه هوا با الهام از فرم بدن خارپشت توسط محققان آلمانی انجام شد.این سیستم که نوعی فناوری پوشیدنی هوشمند است در کنفرانس اخیر مونیخ رونمایی شد.

ساخت گجت پوشیدنی کیسه هوا برای موتور

محافظت از سر و بدن و جان سرنشینان خودرو یکی از فاکتورهای مهم در سیستم ایمنی وسایل نقلیه است.ساخت کیسه هوا در درون خودروها تا حد زیادی از بروز صدمات ناشی از تصادف بر سر و گردن سرنشینان اتومبیل جلوگیر می کند.

این سیستم ایمنی توسط محققان آلمانی و با الهام گرفتن از خارپشت، برای موتورسیکلت سوارها و دوچرخه سوارها نیز ابداع شد.
 
موتور سیکلت
 
افزایش سیستم ایمنی موتور
 
فناوری جدید که i Gel  (ژل هوشمند) نام دارد و نخستین بار در کنفرانس اخیر فناوری های پوشیدنی مونیخ ارایه شد.
درحالی که اکثر فناوری های پوشیدنی این نمایشگاه ساختار کلی نسبتا مشابهی داشته و بر مبنای یک سری حسگر و دوربین های پوشیدنی عمل می کنند، فناوری جدید i Gel  به جهت تفاوت های ساختاری کاملا جلب توجه می کند.
این فناوری جدید درحقیقت سیستم حفاظت کننده کاملی است که از تمامی قسمت های بدن فرد در برابر ضربات مهلک و مرگ آور حفاظت می کند.
در حال حاضر کیسه های هوای پوشیدنی از جمله Alpinestars Tech-Air  که در کنفرانس مونیخ جایزه برتر نوآوری ها را نیز از آن خود کرد مبتنی بر حسگرهایی عمل می کنند که تصادف را تشخیص داده و در عرض چند میلی ثانیه باز می شوند و بدین ترتیب اندام های مختلف بدن که معمولا نیم تنها بالا مد نظر است از آسیب در امان می مانند.
اما در فناوری i Gel  بدن داخل کیسه های مملو از نیتروژنی قرار می گیرد که دست کمی از پیله کرم ابریشم ندارد. در نتیجه تمام بخش های بدن از جمله نیم تنه بالا و پایین از آسیب های جدی در امان می مانند.
در این ایده 20 کیسه هوا به شکلی منسجم طوری در اطراف اندام های مختلف بدن در هم تنیده می شوند که در نگاه نخست بیننده را به یاد خارپشت می اندازد.
فناوری i Gel  از یک سری حسگرهای هوشمند در قالب سیستم میکروالکترومکانیکی بهره می برد که کیسه های هوای آن با تشخیص وقوع تصادف در کسری از ثانیه باد می شوند.

ساخت کیسه هوا یا همان ایربگ برای موتور سیکلت

ساخت کیسه هوا یا همان ایربگ برای موتور سیکلت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 20
برگرفته از جام جم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 20 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف