نمناک اخبارحوادث دستگیری کیف قاپ وایبری
سرقت ، جرایم وایبری
نیروی انتظامی پس از شناسایی و دستگیری سارقی که در شبکه های اجتماعی و وایبر به دنبال طعمه های خود است از خانم های شاکی خواست تا برای شناسایی متهم به اداره پلیس مراجعه کنند.
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1393

استفاده از شبکه های اجتماعی علاوه بر تفریح و سرگرمی موجب سوء استفاده برخی از کاربران از یکدیگر شده است. استفاده از تصاویر شخصی و اطلاعات خصوصی دیگر راهی را برای سرقت و استفاده های غیر اخلاقی در این شبکه ها برای برخی افراد سودجو باز کرده است.در یکی از این موارد  و در مورخه 23 آبان 93 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد کیف دستی اش که حاوی وجه نقد، گوشی تلفن همراه و ...بود توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو RD سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
سرقت وایبری
 
اظهارات شاکی پرونده :
شاکیه در اظهارات اولیه و در خصوص نحوه سرقت کیف دستی اش عنوان کرده بود که به عنوان مسافر، سوار یک دستگاه خودروی پژو آردی یشمی رنگ شده و در یک لحظه  راننده خودرو در زمان پیاده شدن وی از خودرو اقدام به سرقت کیف دستی کرده و از محل متواری شده است.
با توجه به نواقص و تناقضات موجود در اظهارات اولیه شاکیه بار دیگر تحقیقات از سوی کارآگاهان انجام شد و این بار شاکیه در خصوص نحوه سرقت کیف دستی اش عنوان کرد:چندی پیش با جوانی به نام ابراهیم، از طریق شبکه اجتماعی وایبر آشنا شدم تا اینکه برای ملاقات با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم.
در تاریخ 13 آبان 93 در محدوده پارک چیتگر با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و نهایتا در ساعت 13 ابراهیم با یک دستگاه خودرو پژو آردی به محل قرار آمد.
مدتی در داخل ماشین در حال صحبت بودیم که ابراهیم در مقابل یک مغازه آبمیوه فروشی توقف کرد و پیشنهاد داد تا برای نوشیدن آبمیوه از ماشین پیاده شویم.
در زمان پیاده شدن از ماشین ابراهیم مدعی شد که نیازی به همراه داشتن کیف دستی ام نیست و من نیز با اعتماد کردن به وی کیف خود را بر روی صندلی جلو گذاشته و هر دو نفر به داخل مغازه آبمیوه فروشی رفتیم.
چند لحظه ای از ورودمان به داخل مغازه نگذشته بود که ابراهیم با طرح موضوع برداشتن گوشی تلفن همراهش به محل پارک خودرو بازگشت و پس از سوار شدن به ماشین، خودرو را روشن و در مقابل چشمانم از محل دور شد.
 
شناسایی و دستگیری متهم:
 با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی ابراهیم . خ ( متولد 1362 ) شدند. سوابق ابراهیم . خ نشان داد که وی در تابستان سال جاری به اتهام زورگیری از یک خانم جوان  که از طریق شبکه های اجتماعی آشنا شده و در زمان ملاقات اقدام به سرقت 13 میلیون تومان وجه نقد و طلا و جواهرات به شیوه زورگیری کرده بود - دستگیر و روانه زندان شده شده اما با تأمین رضایت شاکیه و با پرداخت خسارت و تأمین وثیقه از زندان آزاد شده است. با شناسایی تصویر ابراهیم . خ از سوی شاکیه، دستگیری این متهم در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و این متهم بار دیگر در مورخه 5 بهمن 93، در داخل مخفیگاهش واقع در خلیج شماره 2 دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران شد. در بازرسی از مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از اموال مسروقه از جمله چند گوشی تلفن همراه شدند که متهم در همان اظهارات اولیه به مسروقه بودن تمامی آنها اعتراف کرد.
 
شناسایی تعداد دیگری از شکات مربوطه:
با اعتراف صریح متهم به مسروقه بودن اموال بدست آمده از داخل مخفیگاه وی، شناسایی و دعوت از سایر شکات در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. یکی از شکات پس از حضور در پایگاه دوم و شناسایی متهم عنوان داشت که به همین شیوه و در حالیکه متهم یک دستگاه خودرو پراید در اختیار داشته مورد سرقت قرار گرفته است.
در ادامه شناسایی سایر شکات، کارآگاهان با بررسی سوابق یک گوشی تلفن همراه اطلاع پیدا کردند که این گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت ثبت شده در سیستم جامع پلیس نبوده، اما متهم در اعترافاتش صراحتا عنوان کرده بود که این گوشی را نیز از خانم جوانی سرقت کرده که همانند سایر سرقت هایش با وی از طریق شبکه های اجتماعی آشنا و با او قرار ملاقات گذاشته است؛ نهایتا مالک گوشی تلفن همراه مسروقه شناسایی شد و خانم جوانی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی متهم را مورد شناسایی قرار داد.
این خانم جوان در خصوص علت عدم طرح شکایت خود نیز به کارآگاهان گفت:هیچکدام از اعضای خانواده ام از نحوه سرقت گوشی تلفن همراهم و به خصوص آشنایی من و متهم از طریق شبکه اجتماعی وایبر اطلاع ندارند.
سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت:با اعتراف صریح متهم به سرقت های مشابه از خانم های جوان و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات به ویژه خانم های جوانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت یا زورگیری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

دستگیری کیف قاپ وایبری

دستگیری کیف قاپ وایبری
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف