کیک بستنی

طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو

کد مطلب : 21178تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
این دسر خوشمزه را برای روزهای آخر تابستان درست کنید و از خوردن آن در کنار بچه ها لذت ببرید.

تهیه کیک بستنی تیرامیسو

 

مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی وانیلی

 
تخم مرغ بزرگ 4 عدد
نشاسته ذرت  ½ پیمانه
آرد سفید  ½ پیمانه
شکر  ¾ پیمانه
پودر وانیل  1 قاشق چایخوری
نمک  مقدار لازم
کره برای چرب کردن قالب   مقدار لازم
 
 
 

برای تهیه بستنی تیرامیسو

 
بستنی قهوه  1 لیتر
بستنی اسپرسو  1 لیتر
پودر قهوه اسپرسو  ¼ پیمانه
قهوه اسپرسو تازه دم شده   1 و ½ پیمانه
شکر   1 پیمانه
 
کیک بستنی
 
 
 

طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو

 
فر را با دمای 350 فارنهایت (176 درجه سانتی گراد) درجه گرم کنید. کف یک قالب مربعی شکل با ابعاد 22 سانتی متر کاغذ روغنی بیندازید سپس با کره آن را چرب نمایید. مقداری آرد اضافی که از قبل نگه داشته اید کف قالب بپاشید و آن را کناری بگذارید. در یک کاسه آرد سفید و نشاسته ذرت را الک نمایید.
زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. سپس زرده ها را همراه پودر وانیل و  ½ پیمانه شکر توسط هم زن برقی (با سرعت بالا و در حدود 5 دقیقه) بزنید تا رنگ مخلوط به سفیدی بگراید. پس از آن همزن را خوب تمییز کنید.
 سفیده ها را با مقدار کمی نمک توسط همزن با هم مخلوط کنید،(با سرعت متوسط و حدود 1.5 دقیقه) سپس به آرامی ¼ پیمانه باقیمانده از شکر را اضافه نمایید و هم زدن را ادامه دهید تا مخلوط سفت و کامل سفید رنگ شود.
مخلوط سفیده را به مخلوط زرده اضافه کنید و آرد و نشاسته الک شده را با آن ها مخلوط نمایید. خمیر را در قالب بریزید و رویه آن را با یک قاشق یکنواخت کنید. حدود 35 تا 40 دقیقه کیک را بپزید تا زمانی که اگر چنگالی را تا وسط کیک فرو ببرید تمییز بیرون بی آید. اجازه دهید تا کیک خنک شود و بعد قالب را برگردانید تا کیک را از آن خارج کنید. سپس آن را در محافظ پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید.
در یک ظرف  2/3  پیمانه آب را با شکر مخلوط نمایید. این مخلوط را روی حرارت متوسط قرار دهید و مایع را در حالی که مرتب هم می زنید، جوش آورید. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید، قهوه اسپرسو را به آن اضافه کنید و اجازه دهید شربت به دست آمده خنک شود.
با استفاده از یک چاقوی دندانه دار، کیک را به صورت افقی از وسط دو نیم کنید تا بتوانید با آن دو لایه را شکل دهید. یک لایه را در قالبی با همان اندازه قرار دهید و با ¾ شربت اسپرسو بوسیله قلموی آشپزی روی آن را بپوشانید. 2 قاشق غذاخوری از پودر اسپرسو را  روی آن بپاشید.
بستنی تیرامیسو را با دور کند همزن برقی بزنید، سپس آن را روی کیک پخش کنید. نیمه دیگر کیک اسفنجی را روی بستنی قرار دهید. روی کیک را با بقیه شربت اسپرسو بوسیله قلمو بپوشانید. قالب حاوی دو لایه کیک را به مدت 20 دقیقه در فریزر قرار دهید.
پس از گذشت 20 دقیقه قالب را از فریزر بیرون آورید و روی آن 2 قاشق غذاخوری پودر اسپرسو بپاشید. بستنی قهوه را نیز با دور کند همزن، بزنید و آن را روی کیک پخش کنید و مجدد کیک بستنی را در فریزر قرار دهید. می توانید روی بستنی را با تراشه های شکلات تزیین نمایید و آن را سرو نمایید.
 
 

کیک بستنی تیرامیسو 

نکات تکمیلی در مورد کیک بستنی

کیک بستنی جزو دسرهای مدرن میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40دقیقه میباشد .
کیک بستنی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

کیک بستنی ، طرز تهیه کیک بستنی تیرامیسو

530
این مطلب مفید بود ؟300
برگرفته از پارسه گرد/ ش
1 نظر به ثبت رسیده است
زهرا1396-09-09
ممنونم از آشپز ی زیبا تون لطفاً دستور کیک هم اضافه کنید سپاسگزار م
00
وبگردی