کیک ماهی روستوف
کیک ماهی یکی از غذاهایی است که با درست کردنش قطعا مهمان هایتــان را شگفت زده می کنید.کیک ماهی معمولا در رستوران ها سرو می شود ولی چه بهتر که در خانه درست شود. چون می دانید که دقیقا داخل آن چه چیزهایی ریخته شده و با اطمینان بیشتری آن را نوش جان می کنید این دستور غذا فوق العاده خوشمزه است.

مواد لازم برای کیک ماهی روستوف

کیک ماهی

طرز تهیه کیک ماهی روستوف

ابتدا سیب زمینی ها را آبپز کرده و پوست آن ها را بکنید و له کنید ، سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.در این میان ماهی ها را با نمک ، فلفل و روغن زیتون مزه دار کرده و بخارپز نمایید.

یک عدد تخم مرغ را بشکنید و به سیب زمینی له شده اضافه نمایید ، یک قاشق آرد هم بریزید و خوب مخلوط کنید.پوست پوست یک عدد لیمو را رنده کرده و اضافه کنید ، جعفری را هم خرد کرده و بیافزایید.

در آخر نمک و فلفل را افزوده و ماهی را هم خرد کرده و بریزید، همه مواد را خوب مخلوط کنید تا با هم ترکیب شود.مواد را روی یک سطح آردپاشی قرار داده و آن را به شکل دایره های یکسان دربیاورید و شکل دهید.

برای سرو

 یک تابه بزرگ را روی حرارت گاز قرار دهید و روغن زیتون را درون تابه بریزید. هنگامی که روغن به خوبی داغ شد، کیک های ماهی را درون روغن بیندازید به مدت 3 تا 4 دقیقه تا کاملا یک طرف آن پخته شود

بعد آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز به همان صورت پخته شود. هنگامی که ماهی ها کاملا مغزپخت شدند آنها را در ظرف موردنظر خود چیده و یک عدد لیمو را از وسط برش زده و در هر ظرف قرار دهید. 

 کیک ماهی روستوف

نکات تکمیلی در مورد کیک ماهی روستوف

کیک ماهی روستوف جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20دقیقه میباشد .
کیک ماهی روستوف را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

کیک ماهی ، طرز تهیه کیک ماهی روستوف

515
این مطلب مفید بود ؟150
منبع : بخش آشپزی نمناک/ژ
وبگردی