کیک پنیر تنوری یک شیرینی ترش و شیرین و پیشنهاد عالی برای مهمانی های عصرانه می باشد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.

 مواد لازم برای کیک پنیر تنوری

 
کره :200 گرم
شکر :85 گرم
وانیل :1/4 قاشق چایخوری
آرد گندم :170 گرم
آرد برنج :85 گرم
نمک :نوک قاشق مرباخوری
 
مواد لازم جهت پنیر
پنیر خامه ای :600 گرم
شکر :150 گرم
نشاسته ذرت :30 گرم
رنده پوست پرتقال :یک قاشق چایخوری
وانیل :1/4 قاشق چایخوری
تخم مرغ :3 عدد
خامه :50 گرم
کیک
 

طرز تهیه کیک پنیر تنوری

 
کره را در دمای محیط قرار داده تا کاملا نرم شود.
 
کلیه مواد مورد نیاز خمیر را با هم مخلوط کرده و کاملا ورز میدهیم تا جایی که خمیر یک دست و نرم شود . در این مرحله ورز دادن زیاد خمیر لازم نیست زیرا باعث سفت شدن آن میشود . پس تا اندازه ای ورز میدهیم که مواد مخلوط شوند و خمیر حاصل گرد. سپس خمیر را در یک کیسه قرار داده به مدت 30 دقیقه کنار میگذاریم تا استراحت کند .
 
در این مدت که زمان استراحت خمیر است تخم مرغ ها را در طرف مناسبی ریخته با همزن میزنیم تا زرده و سفیده مخلوط شوند و مواد کرمی رنگ شوند سپس سایر مواد را مخلوط کرده و خوب با دستگاه میزنیم تا یک دست شود .
 
کف قالب مناسب را کاغذ روغنی پهن کرده و خمیر را روی آن پهن میکنیم و حدود 2 سانت هم روی دیواره های قالب خمیر را بالا آورده و به آن لبه میدهیم. قطر خمیر حدود 2 تا 3 میلی متر باشد . سپس با چنگال روی آن را سوراخ سوراخ کرده به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر 180 درجه سانتی گراد قرار داده تا خمیر نیم پز شود .
 
پس از نیم پز شدن خمیر آن را از فر خارج کرده و میگذاریم سرد شود . سپس مواد روی کیک را که از قبل آماده کرده ایم روی خمیر داده و به مدت 45 دقیقه دیگر در فر میگذاریم . میتوانید برای طلایی شدن روی پنیر به مدت 5 دقیقه در آخر کار گریل فر یا همان حرارت بالای فر را روشن کنید و سپس کیک را از فر خارج کرده و بگذارید سرد شود و سپس آن را از قالب خارج نمایید و در ظرف مناسب در یخچال قرار دهید .
 
کیک پنیر

نکات تکمیلی در مورد کیک پنیر

کیک پنیر جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30دقیقه میباشد .
کیک پنیر را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

کیک پنیر ، طرز تهیه کیک پنیر تنوری

طرز تهیه کیک پنیر تنوری : امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از چاشنیگ/ ش
نظرات
وبگردی