نمناک ورزشگوناگون گرانترین تفریح دختران و پسران در کابل + تصاویر
گرانترین تفریح ، پاراگلایدر
پاراگلایدرسواری به عنوان یکی از گرانترین تفریح در کابل محسوب می شود که طرفداران خاصی دارد و عده ای از جوانان علاقه مند به پرواز این ورزش را با وجود هزینه زیاد تجربه می کنند.
بازدید : 5,496 نفر

پرواز با پاراگلایدر گرانترین تفریح در کابلتفریحات ورزشی و مهیج برای بسیاری از جوانان خیلی با اهمیت و جذاب است و با اینکه خیلی از این تفریحات هزینه بر است اما باز هم برای یک بار تجربه می کنند،پرواز با "پاراگلایدر" نیز به عنوان یکی از گرانترین ورزش ها در کابل طرفداران خاص خودش را دارد؛ گروهی از دختر و پسران افغانستانی در منطقه خارج از شهر جمع می شوند تا هیجان پریدن با پاراگلایدر را تجربه کنند.

زکیه محمدی یکی از دو دختری است که در میان جوانان علاقمند به پاراگلایدر به منطقه حومه پایتخت می آید و زیر نظر مربی تمرین پرواز می کند. پرواز با پاراگلاید در همه جا ورزش و سرگرمی گرانی به حساب می آید و در افغانستان که درآمد سرانه کمتر از 200 دلار در هفته است این تفریح بیشتر هزینه بر است.

 خرید تجهیزات پرواز با پاراگلایدر در افغانستان بیش از 500 دلار خرج بر می دارد که عمدتا هم از ایران تهیه می شود. از طرف دیگر یک دوره دوهفته ای آموزش پرواز با پاراگلایدر هم نزدیک به همین رقم برای هنرجو تمام می شود. با این وجود لیدا اوزر 21 ساله، زکیه محمدی 21 ساله، نوید پوپل 29 ساله و حسین 31 ساله جوانانی هستند که پای ثابت گروه پاراگلایدر سواران به حساب می آیند.

گروه پس از جمع شدن در محل مورد نظر در حالیکه تجهیزات را حمل می کنند مصافت زیادی را از کوه بالا می روند تا جای مناسب برای پریدن را پیدا کنند. تماشای پرواز این جوانان هم تفریحی است که بسیاری را به اینجا می کشاند. محمد اسماعیل عکاس رویترز از یک روز پاراگلایدر سواری این گروه عکاسی کرده است که در زیر می بینید.

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح

گرانترین تفریح دختران و پسران در کابل + تصاویر

گرانترین تفریح دختران و پسران در کابل + تصاویر
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 13
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف