نمناک سرگرمیگوناگون گرانترین حیوانات دنیا + عکس
گرانترین حیوانات دنیا. گرانترین حیوانات دنیا که برای خرید برخی از آن ها باید هزاران دلار پرداخت کرد و برخی به دلیل نادر بودن بسیار گران هستند.

برخی از این حیوانات به دلیل نادر بودن از قیمت بالایی برخوردار هستند، برخی دیگر به خاطر آنکه خاص هستند و برخی هم به خاطر توانایی های عجیب و غریب و شگفت انگیزی که دارند. در این گزارش به سراغ گرانترین حیوانات دنیا رفته ایم.

میمون سبز (اسب)

گرانترین حیوانات دنیا +عکس


در میان اسب های مسابقه « میمون سبز» از همه آنها گرانتر است. قیمت اولیه این اسب 16 میلیون دلار در نظر گرفته شده است. میمون سبز دو ساله بود که « دمی اوبیرن» ایرلندی آن را خریداری کرد.این حیوان از نسل اسب های مسابقه بود و دوبار در مسابقهات کنتاکی برنده شده بود و برای همین اوبیرن امید داشت که با خریدن این اسب برنده در مسابقات بعدی هم برنده خواهد شد. اما میمون سبز هیچ وقت برنده هیچ مسابقه ای نشد و برای همین در سال 2008 بازنشسته شد.

شتر

گرانترین حیوانات دنیا +عکس


شترها از جمله حیوانات مشهور صحراهای خشک و سوزان قاره آسیا هستند. شترها در دو گونه یک کوهانه و دوکوهانه وجود دارند که هر دو گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت به شمار می روند.معمولا شترها بین 40 تا 50 سال زندگی می کنند و برخی از آنها برای مسابقات مختلف استفاده می شوند.شترها از جمله حیوانات مشهور صحراهای خشک و سوزان قاره آسیا هستند. شترها در دو گونه یک کوهانه و دوکوهانه وجود دارند که هر دو گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت به شمار می روند.

توله شیرهای سفید

گرانترین حیوانات دنیا +عکس


شیرهای سفید، بومی منطقه تیمباواتی در جنوب آفریقا هستند و قرن هاست که این گونه جانوری بسیار نادر در آنجا زندگی می کند. اولین بار که شیر سفید در این منطقه از آفریقا دیده شد، سال 1938 بود و از ان به بعد بود که این شیر یکی از حیوانات گرانقیمت دنیا به حساب آمد. اینکه امروز چند قلاده شیر سفید زنده هستند کاملا مشخص نیست اما طبق آمار بنیاد جهانی حمایت از شیرهای سفید، کمتر از 300 قلاده از این حیوانات وجود دارند.یک قلاده شیر سفید به قیمت 138 هزار دلار به فروش می رسد.

کوکاتو نخلی

گرانترین حیوانات دنیا +عکس


کوکاتو نخلی نوعی طوطی است که به « کوکاتو گولیات» نیز مشهور است. این نوع پرنده بزرگترین طوطی به رنگ مشکی یا خاکستری دودی در خانواده طوطی های کوکاتو است.این پرنده بی همتا تاج بزرگی روی سرش دارد و صاحب یکی از بزرگتریم منقارها در میان طوطی هاست.نکته جالب درباره طوطی کوکاتو این است که روی گونه اش سرخ رنگ است و وقتی هیجان زده می شود تغییر رنگ می دهد و این یک زنگ اخطار برای شکار یا شکارچی است. این نوع طوطی تا 16 هزار دلار قیمت گذاری شده است.

سوسک شاخدار

گرانترین حیوانات دنیا +عکس


سوسک شاخدار یکی از 1200 حشره از خانواده «لوکانیدا» است. سوسک های شاخدار همانطور که از نامشان پیداست روی سر خود زائده هایی شبیه شاخ دارند. این شاخ ها 5 تا 7 سانتی متر رشد می کند و هر چه شاخ این سوسک بلندتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.
 

گرانترین حیوانات دنیا + عکس

گرانترین حیوانات دنیا + عکس
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 23
برگرفته از bartarinha.ir
این مطلب مفید بود ؟ 10 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف