نمناک سرگرمیگوناگون گرانترین شهرجهان در سال 2015 معرفی شد
گرانترین شهرجهان ، گرانترین شهرجهان
گرانترین شهرجهان کجاست؟ ممکن است بگویید لندن یا پاریس، شاید باورش سخت باشد ولی یکی از شهرهای آنگولا گرانترین شهر دنیا انتخاب شده است. شهری که درآن قیمت یک شلوار جین 240 دلار است.

نام گرانترین شهرجهان در سال 2015

گرانترین شهرهای دنیا در سال 2015 اعلام شد. در چند رتبه بندی، شهرهای آفریقایی بالاتر از شهرهای پیشرفته قرار دارند.
گران ترین شهر دنیا کجا است؟ لندن که در آنچا پارکینگ های نیم میلیون پوند وجود دارد یا پاریس که بیشترین توریست ها را دارد؟ موسسه مرکر که سالانه گران ترین شهرهای دنیا را اعلام می کند می گوید پاسخ نه لندن است و نه پاریس؛ بلکه به شکل غیرمنتظره ای برای دومین سال پیاپی، پاسخ لوآندا پایتخت آنگولا است.
شلوار جین در این کشور 240 دلار است و خوردن غذا در یک رستوران ساده نیز حدود 19 دلار قیمت دارد و جالب است بدانید در این کشور اکثر مردم روزانه فقط 2 دلار حقوق می گیرند.

5 شهر گران طبق آمار مرکر در سال 2015 :

1- لوآندا - آنگولا

2- هنگ گنگ - هنگ کنگ

3- زوریخ - سوئیس

4- سنگاپور - سنگاپور

5- ژنو - سوئیس

5 کشور گران طبق آمار مرکر در سال 2014 :

1- لوآندا0 آنگولا

2- انجامانا - چاد

3- هنگ گنگ - هنگ کنگ

4- سنگاپور - سنگاپور

5- زوریخ - سوئیس

اما ای سی ای در امر مهاجرت فعالیت می کند، یک شهر آفریقایی دیگر را گران ترین شهر دنیا اعلام کرده است؛ جوبا در سودان جنوبی. البته لوآندا نیز در این آمار در رتبه دوم قرار گرفته است. طبق این آمار از 10 شهر گران دنیا، 4 شهر از سوئیس است.

5 کشور گران طبق آمار ای سی ای در سال 2015 :

1- جوبا - سودان جنوبی

2-لوآندا - آنگولا

3- زوریخ - سوئیس

4- ژنو - سوئیس

5- برن - سوئیس

اما ای آی یو که به تازگی آماری مربوط به بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را اعلام کرده بود نیز گران ترین شهر دنیا را سنگاپور اعلام کردند. البته به نظر می رسد سنگاپور بیشتر در لباس و حمل نقل گران باشد. با وجود کاهش قیمت یورو، پاریس در این رتبه بندی ها دوم است. البته پیش بینی شده است که در سال 2016 تغییراتی در این رتبه بندی ها بوجود بیاید، مثلا نیویورک هم به جمع 10 شهر گران دنیا برگردد. ای آی یو هر سال قیمت حدود 160 کالا از نان تا ماشین را برای رتبه بندی خود اعلام می کند.

گرانترین شهرجهان در سال 2015 معرفی شد

گرانترین شهرجهان در سال 2015 معرفی شد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 12
برگرفته از خبرآنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف