نمناک سرگرمیگوناگون آیا تابحال گران قیمت ترین میوه های دنیا را دیده اید ؟
گران ترین میوه های دنیا ، میوه
یقینا شما هم درطول عمر خود انواع مختلفی از میوه ها را خورده اید. اما آیا تابحال گران قیمت ترین میوه های دنیا را دیده اید ؟

گران ترین و زیباترین میوه های دنیا

شاید باورتان نشود اما در دنیا میوه هایی وجود دارد که با اعداد و ارقام نجومی تولید میشود . امروز می خواهیم شما را با ده میوه بسیار گران قیمت در جهان آشنا کنیم. گرانقیمت بودن این میوه ها نیز به علت هایی از جمله کمیاب بودن آن ها، شرایط خاص نگهداری و یا به دلیل دور بودن مسافت آن ها تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است.

گلابی بودا


 
گران قیمت ترین میوه های دنیا

 
این میوه یکی از عجیب ترین میوه های جهان است و شکلی شبیه بودا دارد. گلابی بودا در چین تولید می شود. این گلابی کاملا شبیه مجسمه بوداست؛ حتی جزئیات صورت نیز در آن رعایت شده است. آقای هائو کشاورز چینی است که در باغ خود این میوه ها را پرورش می دهد. او گلابی های کوچک و نرسیده را درون قالب های مخصوص قرار می دهد و به این روش آن ها را به شکل بودا درمی آورد. او ادعا می کند که بنا بر اساطیر چین، خوردن یک عدد گلابی بودا باعث می شود تا مشتریان به عمر جاودانی دست یابند. قیمت هر عدد گلابی بودا بیش از 9دلار است.

سیب سیکای اشی

گران قیمت ترین میوه های دنیا


 سیکای اشی در لغت به معنای «شماره یک دنیا»ست. این سیب از گران ترین میوه های دنیا به شمار می رود. هر عدد «شماره یک دنیا» 21 دلار یا بیش از آن قیمت دارد و در حجم و اندازه یک سیب معمولی است.

مرکبات دیکوپون

این میوه حاصل پیوند پرتقال و نارنگی است. (Dekopon) از گران ترین میوه های جهان است. تولید آن از سال 1972آغاز شد. دیکوپون نام علامت تجاری این میوه است. اگر به تصویر این میوه دقت کنید، متوجه خواهید شد که در قسمت بالای آن برآمدگی وجود دارد که توسط خطی از قسمت دیگر میوه جدا شده است. همین برآمدگی به ظاهر ساده به علاوه طعم شیرین آن ها سبب می شود تا تعداد محدودی از این میوه ها بیش از 80 دلار به فروش برسند.

گران قیمت ترین میوه های دنیا

توت فرنگی ملکه سمبیکیا

گران قیمت ترین میوه های دنیا
 

دوازده عدد از توت فرنگی های ملکه سمبیکیا 85 دلار و یا بیشتر به فروش می رسد. این توت فرنگی ها آنقدر زیبا هستند که دلتان نمی آید آن ها را بخورید.
 

هندوانه مکعبی 

 گران قیمت ترین میوه های دنیا


 
هندوانه مکعبی در ژاپن تولید می شود و قیمتی بیش از صد دلار دارد و از جمله میوه های صادراتی ژاپن به شمار می رود. قیمت آن بیشتر به دلیل شکل مکعبی آن است و نه طعم و مزه آن.
 

آناناس

 

گران قیمت ترین میوه های دنیا


 
این آناناس در باغ های انگلستان به نام باغ های گمشده هلیگان (Lost Gardens of Heligan) می روید. آناناس میوه بومی این مناطق نیست و در شرایط تقریبا سختی رشد می کند و از طرف دیگر، مصرف این آناناس ها نمادی از اشراف زادگی به شمار می روند و به همین دلیل بیش از 1600 دلار به فروش می رسند.

انبه «تایو لا تاماگو»

گران قیمت ترین میوه های دنیا


 
تایولاتاماگو به معنای «تخم مرغی از خورشید» معنا می دهد، این انبه ها شبیه تخم مرغ هستند. در ژاپن می رویند و دو عدد از آن ها تقریبا تا 3000دلار قیمت دارد.

انگورهای یاقوتی ژاپن 

گران قیمت ترین میوه های دنیا

 
این انگور ها شبیه انگورهای متعارفی که می شناسیم نیستند، هر حبه انگور یاد شده به اندازه یک توپ تنیس است. در منطقه ایشیکاوا ژاپن می روید و هر خوشه بیش از 4000 دلار قیمت دارد.

هندوانه دانسوکه، هندوانه سیاه

 

 گران قیمت ترین میوه های دنیا

 
آنچه موجب گرانی این میوه است، کمیاب بودن آن است. به گفته برخی این نوع از هندوانه تنها در جزیره هوکایدو و فقط حدود 10000 عدد می روید. هندوانه دینسوکی نسبت به سایر هندوانه ها سبک تر است، پوست آن به سیاهی می زند و قیمت هر عدد از آن شش تا هفت هزار دلار است.
 

طالبی یوباری 

 گران قیمت ترین میوه های دنیا

طالبی یوباری نیز در جزیره هوکایدو رشد می کند و نتیجه پیوند دو نوع متفاوت از طالبی است. مردم ژاپن این میوه را به یکدیگر هدیه می دهند. هر یک از این طالبی ها 23000 دلار به فروش رسیده و اگر در ژاپن شما یک سبد میوه برای کسی بفرستید، این نشان می دهد که یک پولدار بخشنده هستید.

گران قیمت ترین میوه های دنیا

آیا تابحال گران قیمت ترین میوه های دنیا را دیده اید ؟
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 69
برگرفته از پرشین وی / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 65 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف