نمناک سبک زندگیگردشگری گردشگران کدام کشورها بیشتر به ایران سفر می کنند؟
ایران ، سفر به ایران
مردم عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان در پنج ماه نخست امسال بیشترین سفرها را به ایران داشته اند.
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396

کدام کشور ها بیشتر به ایران سفر میکنند؟

عبدالرضا مهاجری نژاد مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری، گفت:از اول امسال تا ماه پنجم، 2 میلیون و 159 هزار و 882 نفر به ایران سفر کردند که به ترتیب مسافران عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، ایرانیان مقیم خارج و در ادامه مسافرانی از بحرین، کویت، هند، چین، آلمان، لبنان، فرانسه، ایتالیا، عمان و گرجستان بیشترین سهم را از بازار گردشگری ایران در پنج ماه نخست امسال دارند.

وی افزود:سال گذشته در زمان مشابه، دو میلیون و 183 هزار و 422 نفر به ایران سفر کرده بودند که مقایسه این آمارها از 1.1 درصد کاهش سفر در پنج ماه نخست امسال حکایت دارد.

روند کاهشی آمارها از سال 94 با تشدید تنش های سیاسی عربستان با ایران آغاز شد و در سه ماه نخست امسال نیز ورود گردشگران خارجی به نسبت سال گذشته 5.1 درصد کاهش داشت، اما اکنون فاصله آمارها کمتر شده و مهاجری نژاد با اشاره به تغییرات مثبت در آمار ورود گردشگران خارجی در 5 ماه نخست سال 96، پیش بینی کرد، این روند رو به رشد بویژه از بازارهای اروپایی همچنان ادامه داشته باشد.

ایران

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری در پاسخ به این پرسش که آیا این آمارها و تعیین رتبه برای کشورهایی مثل عراق، آذربایجان و افغانستان صرفا بر اساس سفر گردشگران است و یا گروه های دیگری را در برمی گیرد؟ اظهار کرد:قطعا بخشی از مسافرت ها به انگیزه کار، تجارت و درمان انجام می شود، اما چون این مسافران ماندگاری زیادی دارند و از خدمات و محصولات گردشگری نیز استفاده می کنند، طبق تعریف سازمان جهانی جهانگی جزو گردشگران به حساب می آیند.

کاهش سفر آمریکایی ها به ایران

او همچنین درباره آخرین وضعیت سفر گردشگران آمریکایی به ایران، گفت:در پنج ماه نخست امسال 727 گردشگر آمریکایی به ایران سفر کردند، درحالی که سال پیش و در زمان مشابه تعداد آن ها 2 هزار و 344 نفر بود.

مهاجری نژاد، کاهش سفر گردشگران آمریکایی به ایران را بیشتر ناشی از سیاست های آمریکا و رفتار متقابل ایران و البته نگرانی های گردشگران آن کشور در ارتباط با سیاست های دولت شان در بخش روادید، دانست.

ایران سال 95، نزدیک به 5 میلیون گردشگر داشت که عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان و ترکیه در صدر کشورهای صادرکننده گردشگر به ایران بودند و سفر اروپایی ها به ایران نیز با حدود 50 درصد رشد همراه بود.

گردشگران کدام کشورها بیشتر به ایران سفر می کنند؟

گردشگران کدام کشورها بیشتر به ایران سفر می کنند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از اقتصاد آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف