نمناک اخبارحوادث اعدام 3 ایرانی در عربستان و انتشار فیلم کامل گردن زنی 18+
گردن زدن در عربستان ، فیلم گردن زدن در عربستان
حکم گردن زدن در عربستان برای 3 ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر اجرا شد. در این گزارش فیلم و تصاویری از مراسم گردن زنی که به صورت مخفیانه فیلمبرداری شده را ملاحظه می کنید.
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394

انتشار فیلم کامل گردن زدن در عربستان

عربستان سعودی 3 ایرانی را اعدام کرد. جرم این افراد قاچاق مواد مخدر اعلام شده است.

سایت خبری سعودی سبق نوشت؛ وزارت کشور عربستان سعودی امروز یکشنبه 3 شهروند ایرانی را به جرم قاچاق موادمخدر اعدام کرد. 
سایت خبری سبق اضافه کرد:جرم این سه ایرانی قاچاق مواد مخدر از طریق دریا اعلام شده است. 
براساس این گزارش، وزارت کشور عربستان سعودی گفته است این 3 ایرانی به نام های "نبی بخش جوس"، "محمد اکرم بلوح" و "امید بولیده" به هنگام انتقال غیرقانونی حجم زیادی از مواد مخدر حشیش به عربستان سعودی از راه دریا دستگیر شدند. 
این افراد پس از محاکمه به اعدام محکوم شدند و این حکم امروز یکشنبه اجرا شد. 
هنوز هیچ مقام ایرانی درباره این اتفاق واکنشی نشان نداده است. 
قبل از این هم دولت عربستان سعودی تعدادی از شهروندان ایرانی را به اتهام قاچاق موادمخدر اعدام کرده بود. 
عربستان سعودی در جهان رتبه سوم بالاترین تعداد اعدام جهان را دارد. 
سازمان های مدافع حقوق بشر بارها خواستار توقف اجرای اعدام در عربستان سعودی شده اند.

واکنش وزارت خارجه ایران به اعدام 3 ایرانی در عربستان

به گزارش فارس؛ متعاقب انتشار خبر اعدام سه نفر ایرانی که به جرم حمل مواد مخدر توسط محاکم سعودی محکوم شده بودند، امروز بعد از ظهر در غیاب سفیر عربستان در تهران، کاردار عربستان سعودی در تهران، به وزارت امور خارجه احضار شد.

رفیعی، رئیس اداره امور اجتماعی مراتب شدید اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص به احمد المولد، کاردار عربستان سعودی در تهران، اعلام داشت.

وی همچنین با توجه به آلام خانواده این قربانیان، به تعهدات بین الملی دولت سعودی، بالاخص تعهدات منبعث از کنوانسیون وین حقوق کنسولی 1963 که هر دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در زمره اعضاء آن بوده و به آن متعهد می باشند، اشاره نمود و خواستار اقدامات مقتضی دولت این کشور برای جلوگیری از تکرار نقض تعهدات حقوقی بین المللی دولت سعودی نسبت به اتباع جمهوری اسلامی ایران گردید.

کاردار سعودی اعلام کرد که در اسرع وقت نظرات و اعتراض دولت ایران را به دولت متبوع خود انتقال خواهد داد.

امروز رسانه ها از اعدام 3 شهورند ایرانی به اتهام قاچاق مواد مخدر در عربستان سعودی خبر دادند.

خبر اعدام این 3 ایرانی در حالی منتشر می شود که افکار عمومی ایران همچنان از مرگ تعداد کثیری از ایرانیان در فاجعه منا خشمگین است و برخی از حاجیان ایرانی، همچنان سرنوشتی نامعلوم دارند.

انتشار فیلم مراسم گردن زنی در عربستان

به نقل از میدل ایست آی؛ فیلمبرداری از مراسم گردن زنی در عربستان غیرقانونی است و مجازات قضایی به همراه دارد؛ اما یک گردشگر خارجی موفق شد با تلفن همراه خود و از فاصله ای دور که خود را پنهان کرده بود، فیلم کامل مراسم گردن زنی بوسیله جلاد سعودی را ضبط کند. این گردشگر فیلم اعدام را در اختیار "علی دوبایسی،" فعال عربستانی قرار داد و او نیز فیلم را در شبکه یوتیوب گذاشت.

گردن زدن در عربستان

در این فیلم اعدام سه مرد نشان داده می شود که زمان اجرای حکم و اتهام اعدامی ها مشخص نیست. مراسم گردن زنی در انظار عمومی اجرا می شود و سه متهم درحالیکه چشمانشان بسته شده است روی زانوها نشسته اند. چند افسر پلیس عربستانی نیز در تمام طول اجرای مراسم در کنار متهمان ایستاده اند. چند مقام سعودی نیز در فیلم دیده می شوند که یکی شمشیر نقره ای منحنی شکلی به دست دارد. جلاد به اندازه ای در کار خود مهارت دارد که با اولین ضربه شمشیر سر متهم را به طور کامل از بدن جدا می کند.

گردن زدن در عربستان

جلاد خون باقیمانده بر روی شمشیر را پاک می کند و به سراغ متهم بعدی می رود؛ اما سر نفر دوم با ضربه شمشیر جلاد کاملا از بدنش جدا نمی شود. در تمام طول برگزاری مراسم اعدام صدای جیغ زنان و هیاهوی جمعیت به گوش می رسد.

گردن زدن در عربستان

اعدام نفر سوم نیز با جداسازی کاملا سر متهم از بدن به اتمام می رسد و فیلمبردار که یک گردشگر خارجی است، دوربین تلفن همراه خود را خاموش می کند.

گردن زدن در عربستان

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد عربستان از ابتدای سال 2015 دست کم 144 نفر را گردن زده است، حال آنکه این آمار برای تمام سال قبل از آن 87 نفر بود. اکثر اعدامی ها به جرایمی در ارتباط با قاچاق مواد مخدر متهم شده اند. مقامات سعودی توضیحی درباره افزایش گردن زنی ها ارائه نداده اند؛ اما احتمالا گسترش فقر در شبه جزیره، کارگران خارجی را به انجام اعمال خلاف قانون وادار می کند.

در ادامه فیلم مراسم گردن زنی در عربستان را ملاحظه می کنید.

گردن زدن در عربستان ، عکس و فیلم گردن زدن در عربستان

اعدام 3 ایرانی در عربستان و انتشار فیلم کامل گردن زنی 18+
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 192
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 103 89
نظر کاربران
زهرا

زهرا

اخه گردن زدن در مورد یک انسان! مگر گوسفند میکشند لعنت خدا بر عربستان

پاسخ دادن 30 7
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف