نمناک اخبارجامعه پیش بینی گرد و غبار در 4 استان جنوب غرب کشور
گرد و غبار ، گرد و غبار
کارشناس سازمان هواشناسی از گرد و غبار در 4 استان کشور و احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها خبر داد.
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396

وقوع گرد و غبار در 4 استان کشور

مرتضی ضرابی با اشاره به وضعیت هوای سواحل جنوب و شمال کشور در آخر هفته گفت:آخر هفته بهترین مکان برای سفر سواحل جنوب کشور است. در روزهای پنج شنبه و جمعه در خط سواحل جنوبی از بوشهر تا چابهار به علت وزش نسیم از دریا به خشکی هوای مطلوبی را در سواحل خواهیم داشت. در شمال کشور در ارتفاعات بارش باران خواهیم داشت اما در سواحل هوا صاف و آرام است.

وی ادامه داد:در خط سواحل با احتیاط می توان در دریای خزر آب تنی کرد. دمای هوای آب دریا به 31 درجه می رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه پدیده مانسون امسال ضعیف است، تاکید کرد:به علت ضعیف بودن این پدیده امسال در جنوب شرق بارش ها اندک است. البته در ارتفاعات جنوب سیستان وبلوچستان امروز بارش خفیف و پراکنده پیش بینی می شود. در شمال این استان از فردا سرعت وزش بادهای 120 روزه کاهش می یابد.

گرد و غبار

ضرابی از وقوع پدیده گرد و غبار در جنوب غرب کشور خبر داد و گفت:میزان سرعت باد در ایلام، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر افزایش یافته و منجر به خیزش گرد و غبار می شود.

وی بار دیگر نسبت به وقوع آتش سوزی در جنگل ها هشدار داد و تاکید کرد:در این ماه از سال هیچ جنگلی خود به خود آتش نمی گیرد و اگر مناطقی دچار حریق شد قطعا عامل انسانی در وقوع آن دست داشته است. بهتر است افراد از روشن کردن حریق در جنگل ها و حتی فضاهای سبز شهری خودداری کنند.

پیش بینی گرد و غبار در 4 استان جنوب غرب کشور

پیش بینی گرد و غبار در 4 استان جنوب غرب کشور
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از میزان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف